problem z zawieszeniem-przód

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ikswotangi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 17, 2013 18:21

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: ikswotangi » pn gru 23, 2013 19:34

Miałem małą przygodę ze swoim Golfem, mianowicie jakiś czasu temu walnąłem jadąc w nocy w wystającą studzienkę, rozwaliłem miskę, a przy okazji oberwały też sanki. Nie mając czasu się bawić wstawiłem samochód do tak jakby znajomego mechanika. Na drugi dzień samochód miałem zrobiony, zakupił używane na pobliskim szrocie sanki+wachacze, wymienił, nie skasował mnie dużo. Następnie zrobiłem geometrie, wszystko wyszło idealnie, równo. Od tamtej pory jednak (przynajmniej tak mi się wydaję, że od tamtej :-( ) coś mi mega stuka w zawieszeniu. Stukanie początkowo było słychać w momencie skręcania na nierównościach, a teraz słychać też przy ruszaniu, hamowaniu, a nawet przy zdjęciu nogi z gazu. Byłem na stacji diagnostycznej i nic nie wyszło, żadne luzy. Mechanik inny też nic nie wynalazł. Co to może być? Myślałem, że może przegub, ale nic nie słychać jak sprawdzałem, smaru też nigdzie z nich nie uleciało. Może komuś przyjdzie coś do głowy, bo już się załamuje pomału....



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: Shmatan » pn gru 23, 2013 21:05

Sprawdzić sworznie, dokładnie. Do tego poduszki amorów.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: areczek0000000 » pn gru 23, 2013 21:12

przeguby wewnętrzne dają identyczny objaw.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: Michał_1977 » śr gru 25, 2013 10:18

ikswotangi,przeczytaj uważnie cały wątek- viewtopic.php?f=142&t=469133" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja szukałem przyczyny 2-3 tygodnie,ale rozkminiłem to,co na wielu forach w wielu tematach leży nie rozwiązane :hmm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: harvard » śr gru 25, 2013 19:59

Miałem podobnie na kilku stacjach nie wiedzieli o co a wyszło że łożska w kielichu, dodatkowo naprowadziłem jednego kolesia mówiąc że jak skręcałem kierą to coś strzelało.
Radzę tutaj patrzeć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ikswotangi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 17, 2013 18:21

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: ikswotangi » pt gru 27, 2013 21:30

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Do wymiany jednak sworzeń, a przy okazje tuleje w obydwu wachaczach. Na dodatek pękła osłona na drążku kierowniczym i wyleciał płyn ze wspomagania, więc mam nadzieje, że z maglownicą chociaż będzie ok. Nie ładny mi Golfik na koniec roku zrobił prezent :-(



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

problem z zawieszeniem-przód

Post autor: Damian-jg » sob gru 28, 2013 11:44

ikswotangi pisze:Na dodatek pękła osłona na drążku kierowniczym i wyleciał płyn ze wspomagania, więc mam nadzieje, że z maglownicą chociaż będzie ok
No to tu Cie zmartwię. Osłona nie trzyma płynu. Jak wyleciał maglownica do wymiany/regeneracji


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości