tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Death_Proof » śr lis 13, 2013 23:42

Temat jest o seryjnym amortyzatorze, a nie o zawieszeniu do Vectry. To jest amortyzator do tzw kitu, do tego dochodzi policzona pod tłumienie sprężyna.
Tak samo AP czy Bilstein B6 ma inna charakterystykę pracy od seryjnego amortyzatora.


~VAGSTYLE~

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: orel11 » czw lis 14, 2013 09:10

Panowie ,ale o co Wy się kłócicie?Te co "wstają" to amory gazowo-olejowe i gaz je wypycha.Te co nie wstają to amory olejowe i pomimo ,że nie wstaną nie oznacza,że są do wymiany.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Kavior » czw lis 14, 2013 14:50

Nowa olejowa kayaba nie wstaje. Zakładałem dwa takie komplety i wszystkie tak sie zachowywały. Ori gaz-olej tak jak greg pisze wstaje jak najbardziej:)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: grg474 » czw lis 14, 2013 20:53

a właściciel auta nadal nie odpowiedział czy rozwiązał problem :pub:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dallasmaverick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 06, 2013 20:38

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: dallasmaverick » pt lis 15, 2013 08:00

Amortyzator z oporem, ale da się wysunąć, też da radę go wcisnąć, tyle, że większej siły trzeba użyć, żeby to zrobić.
Okazało się jednak, że winne będą tuleje z tyłu na belce, bo przy okazji wyciągania amortyzatora zauważyłem, że gumy od nich są pozrywane.
Zastanawia mnie jednak dlaczego tak się stało - tuleje wymieniłem jakieś 5 tyś km temu więc tym bardziej jestem wkur...ny, że znów mnie czeka ich wymiana.
Przerabiał już to ktoś z was? że tuleja tak szybko padła?Obrazek



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: orel11 » pt lis 15, 2013 08:42

Pewnie jakiś tani zamiennik.Jak montować to np lemfordera.Ale czy one mają aż taki wpływ na prowadzenie to nie wiem ,u mnie są do wymiany i nie mam problemów,u brata było podobnie i też tylko pukały na dziurach.



norbert007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 29, 2013 23:26

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: norbert007 » pt lis 15, 2013 12:45

Też mi się wydaje że to nie tuleje. Miałem zerwane nawet z przodu na wahaczach i nie odczuwałem tego podczas jazdy.



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Death_Proof » pt lis 15, 2013 17:25

dallasmaverick, to, że tuleje sie rozwulkanizowały to wina producenta, jak masz paragon reklamuj.
Jak chesz żeby Golfem jeżdzić to montuj Lemfordera, ale pełne.
Zerwana tuleja tylnej belki nie będzie powodowała bujania autem, tylko stukanie zwłaszcza na poprzecznych nierównościach.


~VAGSTYLE~

dallasmaverick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 06, 2013 20:38

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: dallasmaverick » pt lis 15, 2013 20:07

Myślałem, że to wina tulei więc je zamówiłem, tym razem lemforder,
Jednak jak jadę drogą która ma wyboje/ uskoki na swojej prawej krawędzi, to intensywnie czuć zarzucanie tyłem, coś jakby jazda na trolejach, ale nie tylko w jednym kierunku, tylko takie jeb...cie w lewo, prawo, lewo, czuć to tym bardziej intensywnie, że plecy w fotelu obijają się o lewy i prawy boczek. Stukania nie ma, opony bez baboli, zbieżność kontrolowana.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Eyk88 » pt lis 15, 2013 22:01

Może podczas jazdy hample się uaktywniają tylne? Sprawdź tarcze i klocki. Samochód równo stoi na płaskim podłożu?



dallasmaverick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 06, 2013 20:38

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: dallasmaverick » śr lis 20, 2013 08:14

W poniedziałek wymieniłem tuleje na belce na plastikowo - gumowe Lemfordera, a dodatkowo wczoraj tylne amortyzatory na Bilsteiny.
Auto zaczęło w końcu zachowywać się przewidywalnie, jednak do momentu jak nie wymienię amortyzatorów z przodu auto będzie nadal miało tendencję do bujania, bo teraz przód jest zauważalnie bardziej miękki.
Mając na chwilę obecną porównanie ze starymi jak i nowymi amortyzatorami, muszę powiedzieć, że nawet jak tłok samoistnie się wysuwa z amortyzatora wcale nie świadczy że jest on sprawny. To samo tyczy się kołysania autem - wcześniej po naciśnięciu tyłu auta, powracał on do punktu początkowego, nie bujało go kilkakrotnie góra-dół - teraz ciężko jest nacisnąć na tył żeby się ugiął.
Mam jeszcze pytanie - znacie jakiegoś zaufanego sprzedawcę na allegro oferującego amortyzatory bilsteina? bo przymierzam się do zakupu przednich, jednak w sklepie krzyknęli mi 240 zł/ szt. a na allegro można kupić 2 szt. w granicach 300 zł w komplecie zz odbojami osłonami i przesyłką.



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Death_Proof » śr lis 20, 2013 12:57

dallasmaverick pisze:Mając na chwilę obecną porównanie ze starymi jak i nowymi amortyzatorami, muszę powiedzieć, że nawet jak tłok samoistnie się wysuwa z amortyzatora wcale nie świadczy że jest on sprawny.
Tłoczysko się wysunie bo jakieś ciśnienie w rurze amortyzatora jest. Z pracą na aucie nie ma to nic wspólnego.
dallasmaverick pisze:Mam jeszcze pytanie - znacie jakiegoś zaufanego sprzedawcę na allegro oferującego amortyzatory bilsteina? bo przymierzam się do zakupu przednich, jednak w sklepie krzyknęli mi 240 zł/ szt. a na allegro można kupić 2 szt. w granicach 300 zł w komplecie zz odbojami osłonami i przesyłką.

Ja kupowałem od tego użytkownika jakieś pół roku temu -> http://allegro.pl/amortyzatory-audi-a3- ... 97623.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyle, że bez osłon i odbojów ponieważ zdobyłem oryginalne odboje, a osłony były dobre.
Dopytaj się tylko jakie daje odboje piankowe czy z czarnej gumy, na te drugie się nie decyduj. Często sprzedawcy z Allegro dają zdjęcie odboi pinakowych, a po otworzeniu przesyłki okazuje się, że to czarna i ciężka guma za parę złotych.
Dobry odboj kosztuje trochę, ale jak już robisz to rób porządnie -> http://allegro.pl/odboje-oslony-przod-a ... 39021.html" onclick="window.open(this.href);return false;


~VAGSTYLE~

Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: xXAdiXx » śr lis 20, 2013 17:21

amory do wymiany mialem tak samo golf z 99r wymienilem na bs5. I nie zgodzę sie że wszystkie golfy mialy gazowo olejowe amory bo z tego co pytalem w serwisie i u mnie bylo podobnie to do 99 byly stosowane olejowe a przynajmniej w 1.4 na 100000% ;)



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

tragedia w prowadzeniu auta- pomóżcie

Post autor: Kavior » sob lis 23, 2013 16:44

Z tego co mi wiadomo olejowe byly tylko w 1.4 i SDI



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości