Wymiana swożni a zbieżność kół.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zbyck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 22, 2009 21:21
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Wymiana swożni a zbieżność kół.

Post autor: zbyck » wt wrz 24, 2013 22:42

Wymieniłem w swoim Golfiku3 swożnie przednich kół -z dwoch stron,czy jest potrzeba zrobienia teraz zbieżności kół? Po próbnej przejażdżce stwierdziłem że auto ściąga mi na lewą stronę jezdni.Przy wymianie swożnia z prawej strony musiałem odkręcić końcówkę drążka całą-od dołu i wyciągnąć z gniazda.Czy jakoś to się ułoży wszystko i będzie ok?


-VW Golf III Syncro 1,9 TDI,96r,kombi

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Wymiana swożni a zbieżność kół.

Post autor: wojtas46 » śr wrz 25, 2013 05:39

Po wymianie zmienił się kąt pochylenia i zbieżność , domowym sposobem raczej nic tu nie zdziałasz , jedż na ustawienie zbieżności



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana swożni a zbieżność kół.

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 25, 2013 12:02

nie bardzo rozumiem po co końcówkę drążka odkręciłeś ale teraz tym bardziej trzeba jechać ustawiać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zbyck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 22, 2009 21:21
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Wymiana swożni a zbieżność kół.

Post autor: zbyck » śr wrz 25, 2013 14:27

Musiałem końcówkę drążka wykręcić bo uktęciła mi się zarówno nakrętka jak i łepek śruby trzymający sworzeń.Więc wykręciłem cały ten mechanizm żeliwny (czy jakieś staliwo) bodajże i musiałem przewiercić ją i z powrotem poskładać do kupy.W każdym bądź razie szybciej poskręcałem to niż rozkręciłem.Pozdrawiam i dzięki za porady,trza teraz będzie jechać na zbieżność.


-VW Golf III Syncro 1,9 TDI,96r,kombi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości