Ściąga na prawo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

Ściąga na prawo

Post autor: damian2x » ndz sie 04, 2013 17:12

Witam mam problem otóż przy jeździe ściąga auto na prawą stronę zbieżność jest w porządku oponki są też w porządku.Zauważyłem że mam luz na przekładni kierowniczej dość duży i przy kręceniu słychać jak coś puka z tej okolicy w jedna jak i w drugą stronę czy może spowodować to ściąganie auta na prawą stronę?.Felgi są jednakowo ciepłe z obu stron więc wykluczam problem blokującego się tłoczka.Przy gwałtownym hamowaniu nie ściąga golfa w żadna stronę więc z tego co wiem mogę wykluczyć też jakąś większą stłuczkę.
Drugi problem mam taki jak jadę po kostce sześciokątnej słychać tykanie przy głębszych dziurach nie ma tego efektu a mechanicy rozkładają dłonie co to może być.



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Ściaga na prawo..

Post autor: Developers » ndz sie 04, 2013 17:44

Kumpel miał w borze uszkodzony mcpherson też miał podobne objawy, że uciekał mu samochód. Jak powiadasz, że zbieżność masz ok to spróbuj przełożyć koła z tyłu na przód. Albo po prostu masz maglownicę już rozbitą. Nie leje ci olejem ? jak wyglądają osłony przegubów?


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

damian2x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 18, 2013 22:11

Ściąga na prawo

Post autor: damian2x » ndz sie 04, 2013 17:56

Przekładnia nie leje olejem a osłony przegubów są w bardzo dobrym stanie nie są sparciałe ani popękane. Przekładkę już stosowałem kół jeszcze rozważyłem sprawdzić bo mam w bardzo dobrym stanie zimówki ale to samo się dzieje zawieszenie całe sprawdzone i jest w porządku brak luzów jedynie mam luz na przekładni bo pewien zakres obrotów kierownicą w ogóle kola nie reagują a przy każdym skręcaniu lub ruszaniu coś trzaska w okolicach pedałów i puka nie wiem jak to opisać ktoś z forum musiał by się przejechać i to posłuchać.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Re: Ściąga na prawo

Post autor: mich77bor » pn gru 30, 2013 11:02

damian2x pisze:Przekładnia nie leje olejem a osłony przegubów są w bardzo dobrym stanie nie są sparciałe ani popękane. Przekładkę już stosowałem kół jeszcze rozważyłem sprawdzić bo mam w bardzo dobrym stanie zimówki ale to samo się dzieje zawieszenie całe sprawdzone i jest w porządku brak luzów jedynie mam luz na przekładni bo pewien zakres obrotów kierownicą w ogóle kola nie reagują a przy każdym skręcaniu lub ruszaniu coś trzaska w okolicach pedałów i puka nie wiem jak to opisać ktoś z forum musiał by się przejechać i to posłuchać.
Udało się rozwiązać problem ?


Sprzedam nową półkę nad radio

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ściąga na prawo

Post autor: Shmatan » pn gru 30, 2013 11:26

Jeżeli coś ściąga to kolejność jest jedna:
1. usunąć luzy (głównie na końcówkach drążków)
2. ustawić geometrie
3. przełożyć koła przód/tył albo lewo/prawo

Jeżeli po tym dalej ściąga, to znaczy że których z poprzednich punktów został zrobiony błędnie (skopali geometrie, zostały jakieś luzy)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości