Lewe przednie koło bardziej wystaje

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: vielq » pn maja 27, 2013 23:36

Założyłem niedawno 18 calowe felgi (et35, 8j) i rzuciło mi sie w oczy że jedno koło bardziej wystaje od drugiego. Pomierzyłem wszystko i wychodzi że lewe wystaje o 8mm bardziej i przez to wystaje za obrys auta ale to aż tak mnie nie denerwuje :satan: Pomiary wykonywałem względem błotników jak i progów więc nie ma mowy o ewentualnym źle zamocowanym błotniku. Felgi też nie mają na to wpływu bo założyłem stare seryjne i było to samo. Auto kupiłem nie dawno więc nie wiem kiedy była robiona zbieżność ale przy kupnie była sprawdzona geometria i wyszła pozytywnie. Faktem jest że ściąga teraz lekko w lewo ale jest to wina opon które kupiłem razem z felgami i jeszcze nie zdążyłem zmienić (opony są różnych firm i jedna jest mocno zdarta), ale na starych felgach nie było mowy o żadnym ściąganiu.
Od razu pojawiają się wątpliwości co do przeszłości auta ;s Co o tym myślicie?


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: grandi » wt maja 28, 2013 00:03

Auto po dzwonie raczej


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: vielq » wt maja 28, 2013 00:26

Jeśli nawet to 8mm chyba nie dużo więc dużej kolizji nie musiało być. Nawet jeśli to oznacza że jest słabo zrobione i wystaje, czy jest to już wada na zawsze? Należy coś z tym robić? Jak sprawdzić czy na pewno miało kolizje?


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: grandi » wt maja 28, 2013 01:06

Jeśli flga opona wystaje po za auto mogą dowód zabrać , musisz sam zbadać auto , łotniki czy są ori podłużnicę itd


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: vielq » wt maja 28, 2013 02:02

Dam rade zrobić to u siebie w garażu z podstawowymi narzędziami czy wybrać sie raczej bo mechanika?


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

ARTURO32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 13:54
Lokalizacja: WuWuA

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: ARTURO32 » wt maja 28, 2013 06:17

Raczej na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów ze wszystkimi uprawnieniami do kontroli.Tam mają sprzęt do takich badań.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: Shmatan » wt maja 28, 2013 12:23

Zacznij od kontroli wizualnej wahacza, zwrotnicy i reszty elementów (po stronie gdzie wystaje, bo takie koło moim zdaniem nie powinno w mk4 wystawać). Jeżeli wszystko będzie ok to zostaje albo pomiar na tzw. ramie, albo u bardzo dobrego mechanika który posiada wiedzę jak poprawnie przeprowadzić taki pomiar w warunkach garażowych - ten drugi nigdy nie będzie tak dokładny jak pierwszy, ale da ogólny obraz sytuacji.

8mm to stosunkowo dużo - mogło być pół samochodu skoszone, jak i mogła po prostu być dobra dziura na zakręcie lub mocne dostawienie koła do jakiegoś krawężnika



Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: vielq » wt maja 28, 2013 13:38

ARTURO32 pisze:Raczej na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów ze wszystkimi uprawnieniami do kontroli.Tam mają sprzęt do takich badań.
Przy kupnie auta byłem na takiej stacji i z geometrią było wszystko ok ;s
Shmatan pisze:Jeżeli wszystko będzie ok to zostaje albo pomiar na tzw. ramie
Gdzie taki pomiar można zrobić?


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: VWaldini81 » śr maja 29, 2013 15:01

vielq pisze: Shmatan napisał(a):Jeżeli wszystko będzie ok to zostaje albo pomiar na tzw. ramie

Gdzie taki pomiar można zrobić?
W warsztacie blacharskim.
vielq pisze:w garażu z podstawowymi narzędziami
Możesz pomierzyć miarką, przekątne komory silnika.
Od lewego zawiasu maski do prawej lampy...
Jak i również od spodu.
Otwór konstrukcyjny(L) koło progu do jakiegoś znacznika w okolicach podłużnicy z przodu auta po prawej stronie.


Obrazek

Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Re: Lewe przednie koło bardziej wystaje

Post autor: vielq » pn cze 03, 2013 13:42

VWaldini81 pisze: Możesz pomierzyć miarką, przekątne komory silnika.
Od lewego zawiasu maski do prawej lampy...
Jak i również od spodu.
Otwór konstrukcyjny(L) koło progu do jakiegoś znacznika w okolicach podłużnicy z przodu auta po prawej stronie.
Zmierzyłem przekątne komory silnika i zgadzają sie co do mm. Odległość od zawiasu maski do lampy po tej samej stronie też identyczna.
Od spodu niestety nie mam jak zmierzyć, więc zakręce do jakiegoś warsztatu na pomiar :>


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości