Zgrzyty przy skręcaniu auta

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: michalk86 » ndz wrz 12, 2010 21:20

Witam, opisze problem jak najdokładniej jak tylko mogę :P

Sprawa wygląda tak: przy skręcaniu TYLKO w prawą stronę lub na sporych wybojach i jeździe prosto słychać zgrzyty - dobiegają one (w moim odczuciu) tak jakby z okolic drążka zmiany biegów gdzieś pod podłogą. Ale to może mi się tylko tak wydawać wiec nie ma co wykluczać spraw z komory silnika i okolic kół.
Dźwięk ten przypomina zgrzytanie plastiku o np bieżnik opony i takie jakby CHROBOTANIE :P ale to tylko tak brzmi, po obadaniu podwozia czy gdzieś jakiś plastik nie lata luźno okazało się że wszystko trzyma się zwarto.

Jakiś czas temu mechanik mówił mi że widzi przetarcie przy osłonie przegubu, ale jest ono póki co niegroźne. Była to strona kierowcy.

Mam pytanie, czy możliwe jest, że ten dźwięk dobiega właśnie z przegubu z którego mogło wypłukać smar?
Czy raczej jest to niemożliwe, żeby akurat przy skręcie w 1 stronę oraz na wybojach dobiegał taki odgłos chrobotania ?

Zanim udam się do mechanika na oględziny chciałbym zapytać Was o poradę.

ps. odglos tego chrobotania jest zalezny od predkosci i 'przechylu auta'. Przy wolniejszym wchodzeniu w zakrety czasem obejdzie sie bez chrobotania lub jest ono bardzo slabe, ale to predkosc rzedu 5-10km/h



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: pitru » pn wrz 13, 2010 08:50

Żeby sprawdzić przeguby, na postoju skręć maksymalnie kołami i rusz autem w miarę szybko raz do przodu raz do tyłu. Nie potrzebne są duże prędkości. Jeżeli usłyszysz rytmiczne klekotanie przegubu to jest oznaka zużycia. Jak ustalisz, który klekocze to go wymień. Możliwe że dostała się do niego woda albo wyciekł smar. Na maksymalnie skręconych kołach przegub jest najbardziej obciążony i tak najlepiej je sprawdzić. Tyle ode mnie.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

greg

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: greg » pn wrz 13, 2010 21:39

sprawdź wg mnie czy półoś nie obciera o stabilizator bo na 99% jestem przekonany że to ci tak zgrzyta na zakrętach - pewnie masz obnizone zawieszenie



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: michalk86 » wt wrz 14, 2010 16:58

Nie mam obnizonego zawieszenia, takze ta opcja odpada.
Chyba, ze bez obnizonego tez sie tak moze stac? Jesli tak to musze to zweryfikowac na kanale :P



greg

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: greg » wt wrz 14, 2010 17:03

michalk86 pisze:Jesli tak to musze to zweryfikowac na kanale
dziwie się że jeszcze wogóle nie oglądałeś - pierwsze co bym zrobił to szukał śladów obcierani a (zarówno na półosi jak i na osłonach nadkoli)



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: michalk86 » śr wrz 15, 2010 17:26

Jak sie okazalo po wizycie na stacji, ze rura od tlumika mniej wiecej za srodkiem samochodu sie oberwala z obejmy i takie dzwieki wydawala.
Niestety zbytnio skupilem sie na sekcji silnikowej i tam szukalem przyczyny przez to pewnie nie dojrzalem tego.
Juz zrobione ;)
Dzieki za pomoc.



greg

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: greg » śr wrz 15, 2010 17:43

michalk86 pisze:Jak sie okazalo po wizycie na stacji, ze rura od tlumika mniej wiecej za srodkiem samochodu sie oberwala z obejmy i takie dzwieki wydawala.
no to żeś mnie zaskoczył



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: michalk86 » śr wrz 15, 2010 20:21

Sam bylem (pozytywnie) zaskoczony, ze to tylko to. Tlumik srodkowy i koncowy byl wymieniany 3 miesiace temu, pozniej byl jeszcze poprawiany spaw bo sie jakies przedmuchy robily i teraz 3 raz u niego na poprawce :P



Awatar użytkownika
asik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1206
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 04:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Hyundai Tucson

Re: Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: asik » śr maja 08, 2013 10:23

greg pisze:sprawdź wg mnie czy półoś nie obciera o stabilizator bo na 99% jestem przekonany że to ci tak zgrzyta na zakrętach - pewnie masz obnizone zawieszenie
Pozwolę sobie podczepić się pod ten temat - mam auto lekko spuszczone na gwincie i przy mocnym skręcie na nierównościach półoś ociera o stabilizator.
Macie na to jakiś sposób? Znajomy np. wywalił po prostu stabilizator i tak jeździ, ale nie wiem, czy to w jakiś sposób nie wpływa na bezpieczeństwo?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :bigok:



Awatar użytkownika
pusieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: śr gru 30, 2009 19:43
Lokalizacja: Puławy (okolice)
Kontakt:

Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: pusieq » śr maja 08, 2013 10:39

asik, stabilizator od S3, lub od wersji 4 MOTION, tylko nie pamiętam czy od TDI, bo od 2.8 pasuje. Sam mam taki i juz skończyły sie stukania na dołkach. Zreszta jest obszerny temat odnośnie stabilizatorów, łączników, więc polecam: viewtopic.php?f=77&t=309523&start=350" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
asik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1206
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 04:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Hyundai Tucson

Re: Zgrzyty przy skręcaniu auta

Post autor: asik » śr maja 08, 2013 11:28

pusieq pisze:asik, stabilizator od S3, lub od wersji 4 MOTION, tylko nie pamiętam czy od TDI, bo od 2.8 pasuje. Sam mam taki i juz skończyły sie stukania na dołkach. Zreszta jest obszerny temat odnośnie stabilizatorów, łączników, więc polecam: viewtopic.php?f=77&t=309523&start=350" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
Dzieki wielkie za pomoc- szukalam tematu, ale widocznie za slabo. W tym temacie nie mogę dać "pomógł" niestety



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości