Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mateo1988 » czw gru 20, 2012 20:32

mycobacterium u mnie była podobna sytuacja, miałem lekki luz na prawym łożysku i myśleliśmy ze wymiana pomoże i pomogła w jakiś 10% ;] winowajcą były poduszki górne silnika (prawa i lewa), jak złapałem i ruszałem energicznie samochodem za koło lub błotnik przy otwartej masce to silnik latał jak głupi od prawej do lewej. po ich wymianie problem ustał. Więc możesz sprawdzić u siebie czy będzie podobnie.



Awatar użytkownika
mycobacterium
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mycobacterium » sob gru 22, 2012 12:37

mateo1988 pisze:mycobacterium u mnie była podobna sytuacja, miałem lekki luz na prawym łożysku i myśleliśmy ze wymiana pomoże i pomogła w jakiś 10% ;] winowajcą były poduszki górne silnika (prawa i lewa), jak złapałem i ruszałem energicznie samochodem za koło lub błotnik przy otwartej masce to silnik latał jak głupi od prawej do lewej. po ich wymianie problem ustał. Więc możesz sprawdzić u siebie czy będzie podobnie.
Sprawdzaliśmy poduszki, wszystko, zero luzów, na kołach zero luzów, na kierownicy zero luzów ..
Byłem ponownie na kanale sprawdzić nadkole, nie ma śladów tarcia.
Jestem już przekonany, że dźwięk tarcia spowodowany jest jakimś rezonansem - coś daje dziwny dźwięk przy mocniejszym przechyleniu pojazdu (wyłącznie podczas jazdy).

Pozostaje mi rozebranie układu hamulcowego oraz sprawdzenie łożysk ..


Obrazek Golf IV 1.9 TDI ASV 2000r. 151.000k
Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
KamaPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 31, 2007 21:31
Lokalizacja: Podkarpackie

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: KamaPL » pt sty 11, 2013 22:13

Cześć
Kolega ma bardzo podobny problem jak Ty też coś trze przy skręcie w lewo, auto praktycznie identyczne.
Rozwiązałeś problem u siebie?



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: LordSpooky » pt sty 18, 2013 00:06

Obstawiam że to sworzen trze o tarczę hamulcowa... mogl sie poluzowac i odgiac pozostając na dobrej srubie...



klon3490
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 25, 2013 18:22

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: klon3490 » pt kwie 26, 2013 21:50

Mam takie same objawy, czy ktos wie co to moze byc ????



Awatar użytkownika
mycobacterium
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mycobacterium » sob kwie 27, 2013 00:54

Panowie, mechanik w ubiegłym tygodniu ściągnął cały amortyzator. Wymieniłem łożysko z gumą przy okazji bo zamiast kręcić po łożysku kręciło po gumie.
Nie ma tam nic co mogło by wskazywać na jakąś nieprawidłowość,.

W dalszym ciągu przy skręcie słyszalne jest "tarcie" - brzmi to jak koło , które trze o nadkole, ale nadkole jest czyste.
Brak pomysłów. :?

Trze wyłącznie przy mocniejszym przechyle (muszę szybko wejść w ostrzejszy zakręt) - drobne zakręty lub mała szybkość nie pozwalają zaobserwować tego zjawiska.
LordSpooky pisze:Obstawiam że to sworzen trze o tarczę hamulcowa... mogl sie poluzowac i odgiac pozostając na dobrej srubie...
To jest zupełnie inny dźwięk, taki głuchy ..


Obrazek Golf IV 1.9 TDI ASV 2000r. 151.000k
Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
mycobacterium
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mycobacterium » sob kwie 27, 2013 21:44

Dzisiaj natomiast przejechalem się w okolice marketu gdzie pojazd moglem testowac na malym rondzie.

Dzwiek, o ktorym caly czas pisalem to zdecydowanie rezonans od silnika.
Przynajmniej na to stawiam.
Pytanie do specjalistow, co rozkrecac, gdzie sprawdzac..


Obrazek Golf IV 1.9 TDI ASV 2000r. 151.000k
Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: ethe » ndz kwie 28, 2013 10:27

Witam!
Widzę, że dość długo bujasz się z problemem, trafiłem tutaj, bo dzisiaj tez ogarnąłem, że jak wskoczę na rondo i z większą prędkością zacznę wybierać zakręt, to słychać odgłos ocierania dwóch elementów - więc podobnie jak u Ciebie, u mnie pomaga zwolnienie z prędkością oraz lekkie "odkręcenie" kierownicy, tak jakby to było spowodowane zbyt wielkim skrętem. Wiem, że na lewym kole od czasu do czasu lubi ocierać koło o nadkole (lekki luz w mocowaniu nadkola), ale dźwięk który mnie zaniepokoił, to właśnie ten przy kręceniu na rondzie i dochodzi właśnie z prawego koła. Nie sprawdzałem żadnych z powyższych rozwiązań. Napiszę jak sprawa ma się u mnie jak tylko sprawdzę.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
mycobacterium
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mycobacterium » ndz kwie 28, 2013 11:28

ethe pisze:Witam!
Widzę, że dość długo bujasz się z problemem, trafiłem tutaj, bo dzisiaj tez ogarnąłem, że jak wskoczę na rondo i z większą prędkością zacznę wybierać zakręt, to słychać odgłos ocierania dwóch elementów - więc podobnie jak u Ciebie, u mnie pomaga zwolnienie z prędkością oraz lekkie "odkręcenie" kierownicy, tak jakby to było spowodowane zbyt wielkim skrętem. Wiem, że na lewym kole od czasu do czasu lubi ocierać koło o nadkole (lekki luz w mocowaniu nadkola), ale dźwięk który mnie zaniepokoił, to właśnie ten przy kręceniu na rondzie i dochodzi właśnie z prawego koła. Nie sprawdzałem żadnych z powyższych rozwiązań. Napiszę jak sprawa ma się u mnie jak tylko sprawdzę.
Sprawdzaliśmy nadkole, na 100% nie ociera.
Na zimę były wrzucone mniejsze gumy - to samo, przy skręcie dziwny odgłos "tarcia".

Na rondzie mogłem przez dłuższy czas posłuchać, odgłos podobny jest do "klekotania silnika o blachę" -> przynajmniej coś w ten deseń ... :?
Jak już wcześniej pisałem, poduchy silnika były sprawdzane, chłop targał silnikiem na lewo i prawo, poduszki są w dobrym stanie.


Obrazek Golf IV 1.9 TDI ASV 2000r. 151.000k
Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 29, 2013 09:03

Sprawdź wydech. Może masz urwany jakis z zaczepów i w momencie przechyłu dotyka gdzieś o nadwozie.



Awatar użytkownika
mycobacterium
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: mycobacterium » pn kwie 29, 2013 11:04

marcin7x5 pisze:Sprawdź wydech. Może masz urwany jakis z zaczepów i w momencie przechyłu dotyka gdzieś o nadwozie.
Sprawdzany był cały układ wydechowy wraz z zaczepami, podczas wymiany kompletnego sprzęgła.
Odgłos zupełnie inny, tak jakbyś do maski przytulił silnik.

Postaram się go zarejestrować, obawiam się tylko, że może być podczas nagrania mało słyszalny lub zniekształcony.
Zastanawiam się jeszcze nad wyłączeniem silnika podczas przechylenia ..


Obrazek Golf IV 1.9 TDI ASV 2000r. 151.000k
Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: ethe » pn kwie 29, 2013 14:19

Dzisiaj wskoczyłem na kanał oglądnąłem okolice zawieszenia, sprawdziłem nadkole, ale nie widzę nigdzie śladów otarć, spróbuje dzisiaj jakieś rondo zaliczyć i tak jak mówisz wyłączę silnik przy skręcie, chociaż wydaje mi się, że to jednak gdzieś od zawieszenia idzie mimo tego, że nie czuć nic na kierownicy.

edit:

Dzisiaj złapałem za koło i zacząłem szarpać nim wyczułem delikatny luz, po podniesieniu auta do góry, zacząłem ruszać kołem, chodzi we wszystkie strony, więc najprawdopodobniej będzie to wina łożyska, albo gałki.
Ostatnio zmieniony śr maja 01, 2013 11:48 przez ethe, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 29, 2013 14:51

Lepiej tego nie rób w ruchu ulicznym.



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Przy skręcie w lewo mocne tarcie w prawy kole

Post autor: btard » czw gru 12, 2013 02:48

mycobacterium, ethe, widzę, że bujacie się z problemem prawie rok - udało się Wam go jakoś rozwiązać?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości