zawieszenie mtsa

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

zawieszenie mtsa

Post autor: golf3hudy » wt lip 17, 2012 22:03

witam wszystkich. Zalozyłem dwa tygodnie temu mtsy -40mm i zarowno z przodu jak i z tyłu poka mi cos... W dodatku mechanik powiedział ze kielichy musze wymienic bo te sprezyny nie wchodza w standardowe kielichy... Nie wiem co robic. Boje sie ze to jest jakas lipa z tych mtsow kupionych u mapeta... Pomozcie pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zawieszenie mtsa

Post autor: Michał_1977 » śr lip 18, 2012 06:21

golf3hudy pisze:mechanik powiedział ze kielichy musze wymienic bo te sprezyny nie wchodza w standardowe kielichy
W MK3 z przodu były 2 rodzaje poduszek (kielichy nie mają nic do tego!).Pewnie nie dogadałeś się z Mapetem i stąd problem.
Do roku 95 były poduszki szerokie,takie jak w MK2,a później wąskie.
Zapewne masz Golfa z 95r. lub młodszego i dlatego nie mieszczą się springi.Kup poduchy od MK2 + specjalne nakrętki i będzie git.
Co do tyłu-musiał mechanior coś źle poskładać.U mnie nic nie puka,a też mam MTS'a :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

zawieszenie mtsa

Post autor: golf3hudy » śr lip 18, 2012 17:02

Ale nawet przy skręcie odchodzi odgłos taki jakby coś tam strzelało...:/ Jakby sprężyna się przekręcała i nie pracowałoby to tak jak ma być... Gdy najade na jakąś większą nierówność na drodze to słychać też stukniecię i to dosyć mocne... Byłem na diagnostyce sprawdzić cała zawieche i ponoć jest wszystko ok. Już sam nie wiem co robić...;/ Ja mam MK3 z 96 roku... Orientujesz się może jaki to byłby koszt zrobienia tego...? Dziękówa! :okej:



golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

zawieszenie mtsa

Post autor: golf3hudy » śr lip 18, 2012 17:09

Dodam jeszcze, że patrzylem dzisiaj jak wyglądają te kielichy od strony silnika i wokól kielicha na karoserii wychodzą do okoła takie jakby pręciki cieńkie i są odciśnietę takie małe kółka jakby po wkręconych małych śróbkach...;/



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zawieszenie mtsa

Post autor: Michał_1977 » czw lip 19, 2012 07:55

golf3hudy pisze: Orientujesz się może jaki to byłby koszt zrobienia tego...? Dziękówa!
Ostatnio kupowałem nowe poduchy SWAG po 25zeta/szt.
golf3hudy pisze:do okoła takie jakby pręciki cieńkie i są odciśnietę takie małe kółka jakby po wkręconych małych śróbkach...;/
Nie ma nic do rzeczy.Pewnie jakieś pozostałości po rozpórce.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

zawieszenie mtsa

Post autor: golf3hudy » pt mar 01, 2013 12:26

A podpowiedziałbyś jeszcze gdzie takie poduchy mogę kupić i te specjalne nakrętki?:) I dzięki wielkie za pomoc!!!



golf3hudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 20:28
Lokalizacja: Sobótka

zawieszenie mtsa

Post autor: golf3hudy » pt mar 01, 2013 12:35

http://allegro.pl/poduszka-amortyzatora ... 61074.html" onclick="window.open(this.href);return false; to będzie to? Tyle, że jakaś inna firma... Są również febi za 35zł. Tylko jeżeli możesz to powiedz i wytłumacz co z tymi nakrętkami? Czy można je na allegro kupić czy gdzie ich szukać i jak one wyglądają?:)



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

zawieszenie mtsa

Post autor: jasiek21 » czw mar 07, 2013 21:53

kupuj porządne - lemforder, kupisz w każdym sklepie
do tego potrzebujesz tzw. tuleje gwintowane - te nakrętki które trzymają łożysko. Na koniec musisz kupić nowe talerzyki górne, bo są inne.
Ewentualnie kupujesz talerzyki sprężyn 1H0421341 - cena 95 zł sztuka w ASO i składasz wszystko na nowym typie.

Pozatym jak ty chłopie tak z tym pół roku jeździsz to nie wiem czy tam jest jeszcze co zbierać z tego zawieszenia czy wszystko rozwalone.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości