Prawe tylne koło wystaje bardziej

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: piotrek233 » wt lut 26, 2013 22:34

Wnioski sobie każdy sam wyciągnie.



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » czw lut 28, 2013 00:33

Taa.. od razu z Wolfsburga wyjeżdżają bite, żeby w każdym jedno koło więcej wystawało :okej:


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: Shmatan » czw lut 28, 2013 10:04

I jak zwykle najwięcej do gadania mają Ci co nie jeżdżą mk4 :rotfl:

Zapraszam każdego chętnego z golfem IV do mnie, udowodnie że jest różnica między prawym i lewym kołem. Widać to, jak kolega wcześniej wspomniał, dopiero przy mocnej glebie i szeroko wystawionych kapciach.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: doggie » czw lut 28, 2013 10:57

też miałem Mk4 i nic bardziej w nim nie wystawało, z tym że zawieszenie było standardowe, w Mk5 miałem oba koła równo z obrysem pojazdu, dlatego chodziło mi o nieuogólnianie że KAŻDY golf tak ma, być może że przy dużej glebie tak ma



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: Shmatan » czw lut 28, 2013 11:18

doggie, na standardowym tego po prostu nie widać - po przyłożeniu deski na równo z oponą i policzeniu też wychodzi ta różnica, ale jest zupełnie niezauważalna. W mk5 nie wiem jak jest, bo nigdy nie sprawdzałem - przypuszczalnie jest równo



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » czw lut 28, 2013 11:51

Shmatan pisze:I jak zwykle najwięcej do gadania mają Ci co nie jeżdżą mk4 :rotfl:

Zapraszam każdego chętnego z golfem IV do mnie, udowodnie że jest różnica między prawym i lewym kołem. Widać to, jak kolega wcześniej wspomniał, dopiero przy mocnej glebie i szeroko wystawionych kapciach.
Nie no, siedziałem w mk4 :) Kolego po prostu masz bite auto. Tak na zdrowy rozsądek to prawe przednie koło też Ci musi bardziej wystawać, bo inaczej byś zostawiał 3 ślady na śniegu.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: piotrek233 » czw lut 28, 2013 16:15

lukasz.gtd pisze:
Shmatan pisze:I jak zwykle najwięcej do gadania mają Ci co nie jeżdżą mk4 :rotfl:

Zapraszam każdego chętnego z golfem IV do mnie, udowodnie że jest różnica między prawym i lewym kołem. Widać to, jak kolega wcześniej wspomniał, dopiero przy mocnej glebie i szeroko wystawionych kapciach.
Nie no, siedziałem w mk4 :) Kolego po prostu masz bite auto. Tak na zdrowy rozsądek to prawe przednie koło też Ci musi bardziej wystawać, bo inaczej byś zostawiał 3 ślady na śniegu.
Kolego widzę że jesteś z Bielska. W takim razie zapraszam umówimy się gdzieś w Bielsku. tylko założę 18 i spuszczę na glebę. Albo jeszcze lepiej umówimy się teraz zobaczysz że na 15 różnicy nie ma, ale jak założę 18 to sam powiesz czy widać różnice czy nie.

Tak jak pisał Shmatan, najwięcej mówią CI którzy Mk4 nie jeżdżą.... to już nie wspominam, że przy mocnej glebie belka "idze" do przodu bo zaraz będą głosy ze auto składane z ćwiartek.



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » czw lut 28, 2013 18:48

piotrek233 pisze:Kolego widzę że jesteś z Bielska. W takim razie zapraszam umówimy się gdzieś w Bielsku. tylko założę 18 i spuszczę na glebę. Albo jeszcze lepiej umówimy się teraz zobaczysz że na 15 różnicy nie ma, ale jak założę 18 to sam powiesz czy widać różnice czy nie.
Jak podjedziesz ze mną do autoryzowanego serwisu VW i oni potwierdzą, że tak jest i że każde mk4 wyjeżdżające z fabryki ma bardziej wystające prawe tylne koło, to stawiam :pub: a mod niech mnie zbanuje za sianie herezji na forum :satan:


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: piotrek233 » czw lut 28, 2013 19:21

Ty na prawdę wierzysz fachowość Panów w ASO? Jak byłem na Sarnim Stoku po części to Panowie byli w szoku że można zmieścić 18ki i jeszcze nic nie obciera a jak wspomniałem o gwincie to nie wiedzieli o czym ja mówię...



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » czw lut 28, 2013 21:04

Dobra, poddaję się, bo już zaczynam wierzyć, że w moim mk2 też jedno koło bardziej wystaje....


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » czw lut 28, 2013 21:16

A co do tego, że w niektórych samochodach jedno koło bardziej wystaje, to się zgodzę, tylko że to jest efekt porządnego dzwona i późniejszego niespasowania elementów. Wg mnie u Ciebie ktoś za bardzo sklepał błotnik i taki efekt jest, a skoro auto nie zostawia za sobą 4 śladów, to tylne koła jadą w lini za przednimi.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: piotrek233 » czw lut 28, 2013 21:20

Dziwne, że u wszystkich na mocnej glebie i dużym kapciu zawsze sytuacja jest taka sama.. dobra koniec z OT bo to nic nie wnosi do tematu



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: Shmatan » sob mar 02, 2013 10:37

lukasz.gtd pisze: Kolego po prostu masz bite auto
jak 3/4 przyjeżdżających z DE. I wychodzi na to że wszystkie które widziałem były bite dokładnie w ten sam sposób, bo tak samo z tyłu belka była przesunięta :hmm:
lukasz.gtd pisze:Jak podjedziesz ze mną do autoryzowanego serwisu VW i oni potwierdzą, że tak jest i że każde mk4 wyjeżdżające z fabryki ma bardziej wystające prawe tylne koło
No daj spokój... akurat w ASO najmniej wiedzą o Twoim samochodzie - oni są dobrzy od wymieniania wszystkiego jak popadnie.



Zresztą - nie mój interes żeby tutaj nawracać ludzi na forum. Jak powsadzacie wystające koła i skręcicie troche zawias to sami się przekonacie i wtedy będzie płacz jakie to dystanse wybrać żeby ty wyrównać



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp: Prawe tylne koło wystaje bardziej

Post autor: lukasz.gtd » sob mar 02, 2013 12:48

Bardziej by pasowało, że większość aut jest naprawianie tanim kosztem, byle by sprzedać.

Jest tu ktoś na forum, kto ma mk4 na glebie i oba tylne koła ma tak samo wystające poza obrys samochodu?


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Zablokowany

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości