Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dudasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 05, 2008 01:15
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: dudasz » wt lut 05, 2013 22:47

Witam, szukałem o tym problemie na forum, ale bez rezultatu.
Problem dotyczy następującej sprawy w moim MK2 TDI, Łączniki stabilizatora wypadają w miejscu półosi. Nie przymierzałem półosi do przegubu i do skrzyni, ale na oko widać, że ośka będzie haczyć o łącznik stabilizatora.
Wózek pod silnikiem, amortyzatory, stabilizator i wahacze są żywcem przeniesione z Seata Toledo 1,9 TDI 90KM, Zwrotnice kupiłem z jarzmami i zaciskami z jakiegoś VW miał byc zestaw 256mm a okazało się że jest to 280mm, czy zwrotnice miały by takie znaczenie? (osobiście nie wydaje mi się to wiarygodne)
Czekam z niecierpliwością na rady jak wyjść z tego problemu. Obrazek ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Ziembi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: Ziembi » śr lut 06, 2013 02:26

Rozumiem, ze sanki, wahacze i amortyzatory (do kielichów) masz już przykręcone, a nie tylko "przymierzone", a przegub włożony do samego końca w piastę? Przy skręconych kołach przegub, owszem ma być na wprost łącznika, ale pomiędzy nimi jest taka odległość, że przegub spokojnie ma miejsce, żeby się "złamać".
dudasz pisze:Zwrotnice kupiłem z jarzmami i zaciskami z jakiegoś VW
Jakiego VW konkretnie?

W Golfie mk2 zwrotnice są takie same przy tarczach 256mm i 280mm.



Awatar użytkownika
dudasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 05, 2008 01:15
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Re: Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: dudasz » śr lut 06, 2013 06:06

Ziembi pisze:Rozumiem, ze sanki, wahacze i amortyzatory (do kielichów) masz już przykręcone, a nie tylko "przymierzone", a przegub włożony do samego końca w piastę? Przy skręconych kołach przegub, owszem ma być na wprost łącznika, ale pomiędzy nimi jest taka odległość, że przegub spokojnie ma miejsce, żeby się "złamać".
Jest tak jak piszesz - wszystko jest skręcone "na gotowo". Teraz mnie zainspirowałeś tym, że to ma być na wprost łącznika! Jednak bez przymiarki półosi się nie obejdzie bo widzę że na oko to dziadek w szpitalu zmarł.
dudasz pisze:Zwrotnice kupiłem z jarzmami i zaciskami z jakiegoś VW
Jakiego VW konkretnie?
Ziembi pisze:W Golfie mk2 zwrotnice są takie same przy tarczach 256mm i 280mm.
Tego Ci nie powiem. Nawet jak bym znalazł dane sprzedającego to nic by to nie dało bo on też sprzedał mi to nie wiedząc dokładnie co to jest.



Awatar użytkownika
dudasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 05, 2008 01:15
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Re: Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: dudasz » śr lut 06, 2013 06:09

Ziembi pisze:Rozumiem, ze sanki, wahacze i amortyzatory (do kielichów) masz już przykręcone, a nie tylko "przymierzone", a przegub włożony do samego końca w piastę? Przy skręconych kołach przegub, owszem ma być na wprost łącznika, ale pomiędzy nimi jest taka odległość, że przegub spokojnie ma miejsce, żeby się "złamać".
Jest tak jak piszesz - wszystko jest skręcone "na gotowo". Teraz mnie zainspirowałeś tym, że to ma być na wprost łącznika! Jednak bez przymiarki półosi się nie obejdzie bo widzę że na oko to dziadek w szpitalu zmarł.
dudasz pisze:Zwrotnice kupiłem z jarzmami i zaciskami z jakiegoś VW
Jakiego VW konkretnie?
Ziembi pisze:W Golfie mk2 zwrotnice są takie same przy tarczach 256mm i 280mm.
Tego Ci nie powiem. Nawet jak bym znalazł dane sprzedającego to nic by to nie dało bo on też sprzedał mi to nie wiedząc dokładnie co to jest.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: Lipek81 » śr lut 06, 2013 12:41

Tarcze 280mm w golfie mk2 oo ile mi wiadomo, to nie występowały. Najwieksze, to były 256mm. 28mm i 288mm występowały w pasku b3,b4, golfie 3, a te auta maja dłuższe wahacze, więc może tutaj tkwi problem. Stabilizator w mk2 i mk3 jest taki sam, ale w mk3 wahacz jest dłuższy, więc jest więcej miejsca na przegub.

Wszystko co to napisałem na podstawie etki i być może w naturze to wygląda inaczej.



Awatar użytkownika
Ziembi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: Ziembi » śr lut 06, 2013 14:31

Lipek81 pisze:Tarcze 280mm w golfie mk2 oo ile mi wiadomo, to nie występowały. Najwieksze, to były 256mm. 28mm i 288mm występowały w pasku b3,b4, golfie 3, a te auta maja dłuższe wahacze, więc może tutaj tkwi problem. Stabilizator w mk2 i mk3 jest taki sam, ale w mk3 wahacz jest dłuższy, więc jest więcej miejsca na przegub.
W Golfie mk2 tarcze 280mm jak najbardziej występowały - w G60. Co do wahaczy, to kolega dudasz napisał, że przełożył z Toledo TDI, a tam wahacze były identyczne jak w Golfie mk2 (za wyjątkiem ABFa - tam były wahacze Golfa mk3), więc wszystko powinno bez problemu pasować, o ile w tym Toledo nie było żadnej "kombinacji".
dudasz pisze:Teraz mnie zainspirowałeś tym, że to ma być na wprost łącznika!
Tylko w pewnym ustawieniu zwrotnicy przy skręconych kołach i tak jak pisałem, musi tam byc wystarczająco duża odległość, bo na zdjęciu od Ciebie wygląda jakby przegub i łącznik były za blisko siebie, ale może to kwestia zdjęcia i wrzeczywistości to inaczej wygląda. Poszukaj sobie w internecie zdjęć przedniego zawieszenia Golfa mk2, Toledo I albo ibizy II/Cordoby I, może to Ci coś pomoże.

Aha, dudasz, jeszcze jedna sprawa, ponieważ piszesz, że tarcze miały być 256mm, a okazało się, że są 280mm, to musisz być przygotowany, że na tą tarczę felgi mniejszej niż 15' nie założysz. Byc może to wiesz, ale wolę cię uprzedzić.



Awatar użytkownika
dudasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 05, 2008 01:15
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Re: Łączniki stabilizatora w jednej osi z przegubem MK2 TDI

Post autor: dudasz » śr lut 06, 2013 21:05

Aha, dudasz, jeszcze jedna sprawa, ponieważ piszesz, że tarcze miały być 256mm, a okazało się, że są 280mm, to musisz być przygotowany, że na tą tarczę felgi mniejszej niż 15' nie założysz. Byc może to wiesz, ale wolę cię uprzedzić.
Właśnie wiem, mam BBSy RM 15" i lekko haczą o zacisk. Wiem, że dystans rozwiąże problem tylko nie wiem czy 5mm wystarczy czy będzie trzeba grubszy. Dzięki za podpowiedzi idę właśnie do garażu i będę kombinował.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości