Gwint H&R problem (stukot)

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: FafikPL » czw sty 03, 2013 19:59

Witam serdecznie,

Panowie mam problem z przednim zawieszeniem gwintowanym H&R (oznaczenie przód F36-1024/1/1 i tył D46-1010/1/1).

Historia:
Mianowicie przy niskiej prędkości i na nierównościach jakieś 6 miesięcy temu słychać było stukot z prawej strony. Po diagnozie okazało się, że jest to wina prawego amortyzatora, który w pewnym położeniu się blokuje i stąd stukot na nierównościach. Po wyjęciu amortyzatora okazało się, że ma on luz poprzeczny (niewielki ale jest). Amortyzator był sprawdzany pod względem zawartości gazu i jest ok. Jeździłem od osoby do osoby (firmy zajmującej się regeneracją amortyzatorów) i w końcu natrafiłem na fachowca, który mi pokazał, że w środku są dwie tuleje, które się wytarły i stąd zrobiło się jajo na tulei i jest wyczuwalny luz, powiedział, że to ogarnie i będzie po temacie, tak faktycznie było (wymienił tuleje) przez okres 6 miesięcy do teraz w ciągu 3 dni stukot wrócił, z takim samym nasileniem jak wcześniej. Dodam, że w między czasie zdążyłem zrobić również lewy i to 2 tygodnie temu :banghead: i z powrotem wali prawy ten co już raz robiłem, wniosek z tego taki, że niedługo w lewym znowu się tuleja wytrze...

Pytanie:
1. Co obstawiacie co może być przyczyną?
a) ten typ tak ma
b) auto stosunkowo za wysoko skręcone
c) zły montaż
d) źle ustawiona geometria (była ustawiana po wymianie zawieszenia)
e) inne....

Byłbym wdzięczny gdybyście mieli jakieś uwagi lub spostrzeżenia.


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: szpieg » pt sty 04, 2013 14:30

w jakim stanie masz górne poduszki mocujace amortyzator w kielichach ? łożysko jest sprawne ?
poza tym luzy na wachaczu mogą powodować szybsze uszkodzenie amortyzatora ...
przekroj tego amortyzatora wyglada mniej wiecej tak:
Obrazek

która tuleja sie wyrobiła ?


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: FafikPL » pt sty 04, 2013 22:11

Dzięki za odpowiedz.

Poduszki były sprawdzane więc raczej bym wyeliminował tą kwestię. Luzy na wahaczu mogły się pojawić, aczkolwiek, teoretycznie dwa tygodnie temu mechanik powiedział, że zawieszenie ok, ale na ile patrzył pod kątem luzów tego nie wiem - do sprawdzenia.

Wyrabiają się dwie tuleje, które są prowadnicami w amortyzatorze tworzą jedną równą powierzchnię z obudową tak jakby były wciskane w obudowę od wewnątrz. Słyszałem, że to się zdarza, ale żeby tak często... Nie mam pomysłu naprawdę, jakbyś coś jeszcze miał jakąś sugestię to byłbym wdzięczny

Pozdrawiam

Obrazek


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: FafikPL » śr sty 09, 2013 18:39

Czy ktoś jeszcze może jest w stanie się wypowiedzieć z góry dzięki.


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: szpieg » czw sty 10, 2013 00:33

miedzy tymi tulejami powinien byc dodatkowy olej smarujacy je, mozliwe ze regenerujacy zapomniał go uzupełnic

czy są jakieś wżery albo rysy na grubym tłoczysku ? ponadto istnieje mozliwosc, choć nikła ze tłoczysko jest ugięte i przez to tuleje prowadzące sie wyrabiaja

trzeba jeszcze raz rozebrac i sprawdzić dokładnie całość i ocenic czy warto regenerowac po raz kolejny ....


znasz przeszlosc tego gwintu ? nie byl w jakiejs rajdowce ?


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: FafikPL » czw sty 10, 2013 19:38

Smarowany był gwint podczas regeneracji nawet ja przy tym byłem osobiście. jak był czyszczony i nowy smar nabijany.
Wżery sprawdzę czyli drugą rzecz do sprawdzenia mam.
Tył jest idealny, gdyby ciągle jeden się wyrabiał, to pewnie można by stwierdzić, że to wina samego amortyzatora, ale jak raz jeden raz drugi :/, ale wiadomo kupowałem używany i przeszłości nie znam.
Jakby coś Ci jeszcze do głowy wpadło daj znać. Tymczasem sprawdzę te dwie rzeczy przy okazji. Dzięki


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: szpieg » czw sty 10, 2013 19:53

były jakiekolwiek wycieki / ubytek oleju ? nawet mikroskopijna rysa na tłoczysku moze spowodowac nieszczelnosc ....

stawiam na delikatnie zgiete tłoczysko, chodz to wielce nieprawdopodobne, bo te zawieszenia są pancerne :)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Gwint H&R problem (stukot)

Post autor: FafikPL » pt sty 11, 2013 22:19

oleju nie, ale czy mikroskopijnych rys nie bylo nie wiem :/ sprawdzę :) dzięki spróbujemy :). Czyli trzy 3 rzeczy sprawdzę.


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości