Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kramer-krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 13:51

Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Post autor: Kramer-krk » czw lis 29, 2012 12:17

Witam,

Kupiłem samochód w którym wycieka płyn wspomagania a sam układ kierowniczy nie działa jak powinien, chodzi ciężko (jak na wspomaganie) i niepewnie.
Po konsultacjach dowiedziałem się że prawdopodobnie będzie to maglownica do wymiany. (zaleje do pełna na miarce to 5-6 dni i mam zero płynu)
I tu moje pytanie:
1. Czy morze to być coś innego niż maglownica? pompa, przewody?
2. Chciałem taką maglownice wymienić samemu (mam dostęp do kanału) Jest to trudne zadanie? jak czasochłonne? czego mogę się spodziewać (jakieś trudności)? prócz maglownicy i nowego płynu potrzebuję coś jeszcze wymienić?
3. jak dobrać poprawną maglownice?(różnią się czymś)?

Czytałem na forum różne materiały ale nie wszystko tam było i raczej częściowe informacją.
Morze ma ktoś fotorelacja z takiej wymiany?

Pozdrawiam.



KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Post autor: KOSA1987 » czw lis 29, 2012 13:00

Pierw zdiagnozuj skad wycieka olej ze wspomagania! Maglownica najprawdopodobniej będzie ok jeżeli nie cieknie. Brak wspomagania najczesciej jest wynikiem zuzytej pompy. Przysłuchaj się czy przy kręceniu nie hałasuje.



Kramer-krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 30, 2012 13:51

Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Post autor: Kramer-krk » czw lis 29, 2012 13:16

Pompa nie hałasuje podczas pracy. Słuchać ją jedynie kiedy braknie płynu, oczywiście nie dopuszczam do takiej sytuacji. poprzedni właściciel miał płyn w samochodzi i dolewał, ja tez tak robię ale denerwuje mnie to i chcę naprawić.

Pytam raczej o samą wymianę maglownicy bo to chyba najtrudniejsze z całego wspomagania do wymiany.



piter91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 25, 2011 19:03
Lokalizacja: Warszawa/ Hrubieszów

Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Post autor: piter91 » sob gru 01, 2012 14:54

a jesli plyn jest to normalnie chodzi wspomaganie czy ciezko?
sprawdz gdzie wycieka ten plyn, napewno bedzie widac skoro po kilku dniach caly wycieka.
a co do wymiany to troszke jest pracy, po pierwsze kiepski dostep jest a po 2 to musisz opuscic sanki przednie bo tam jest mocowana maglownica, rozpiac koncowki drazkow przy maglownicy i rozpiac wieloklin pod kierownica. Ale przed wymiana sprawdz gdzie wycieka bo zazwyczaj przewody trzaskaja, niech ktos kreci kiera a ty zajrzyj gdzie jest wyciek



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Wymiana maglownicy Golf III TDI Proszę o pomoc!

Post autor: jasiek21 » wt gru 04, 2012 14:13

a więc tak od dołu na przekładni kierowniczej jest tabliczka, bo w mk3 występowały 2 rodzaje przekładni.
z wymianą jest trochę zabawy, bo trzeba opuścić sanki, bo inaczej przekładnia nie wyjdzie.
Zalej płyn, odpal auto i patrz z kanału gdzie wycieka.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości