trzaska zawieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

inziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lip 20, 2011 19:48

trzaska zawieszenie

Post autor: inziu » wt lis 27, 2012 18:20

Witam. Mam problem z zawieszeniem, mianowicie trzaska się nieziemsko. Jak tylko wjadę w studzienkę to tak wali jakby amortyzatory miały wylecieć spod maski,
dodam, że mam nowe : 2x amortyzator kayaba excel-g , 2x sprężyna kayaba, 2x łącznik stabilizatora, 2x gumki na stabilizatorze + nowe obejmy, 2x sworznie , 2x łożysko amortyzatora.

Czy borykał się ktoś z takim problemem?
Byłem na przeglądzie, powiedział mi, że amortyzatory (wiadomo) są w idealnym stanie, i na zawieszeniu 0 luzów.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

trzaska zawieszenie

Post autor: art_2008_a_ » śr lis 28, 2012 10:13

exele g są dosyć twarde - trzeba się przyzwyczaić :D (sam mam )

a przy większych prędkościach auto prowadzi się dobrze ?



inziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lip 20, 2011 19:48

trzaska zawieszenie

Post autor: inziu » śr lis 28, 2012 19:15

Przy większych prędkościach nie ma żadnych problemów.

Ale to aż niemożliwe, żeby tak trzaskało, że w schowku wszystko lata.
Z dnia na dzień coraz bardziej żałują, że kupiłem ten samochód, tyle upchanych tysięcy złotych i to nadal nie jeździ :)



j-2323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob lis 12, 2011 23:59

trzaska zawieszenie

Post autor: j-2323 » śr lis 28, 2012 21:36

Jednak stara zasada Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy wszechobecna. Moja żona też przemieszcza się VW Golf IV, i jak się przesiadam z gwiazdy do samochodu dla ludu od razu widać, słychać i czuć różnicę. :satan:


Golf 1.6 - 16V -105 KM -AZD

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

trzaska zawieszenie

Post autor: art_2008_a_ » śr lis 28, 2012 22:31

inziu pisze:Przy większych prędkościach nie ma żadnych problemów.
no i nie ma co ich szukać na siłę, przed exel g miałem zwykłe jakieś miękkie amorki i niby fajnie bo mięciutko było ale dla odmiany bujało autem coraz bardziej. Obecnie na exelach g jest dużo stabilniej i na zakrętach i na prostej. Ale fakt zrobiło się bardziej twardo. No niestety albo tak albo tak.
inziu pisze:Z dnia na dzień coraz bardziej żałują, że kupiłem ten samochód, tyle upchanych tysięcy złotych i to nadal nie jeździ :)
inziu, 1.6 raczej nigdy nie będzie super jeździł. Sam czasem mam podobne odczucia ale są one tłumione niskimi rachunkami za paliwo :-) (też mam 1.6)



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

trzaska zawieszenie

Post autor: przemlin » czw lis 29, 2012 19:20

inziu pisze: 2x amortyzator kayaba excel-g , 2x sprężyna kayaba, 2x łącznik stabilizatora, 2x gumki na stabilizatorze + nowe obejmy, 2x sworznie , 2x łożysko amortyzatora.
.Jak już wymieniałeś sprężyny i amory to poduszki amorów też należałoby wymienić , po za tym jeszcze masz stare tuleje wachacza.Aha napisz jaki nr sprezyny kupiłęś do 1.6 kyb, i jak przód stoji na nowych sprezynach.Pozdro.



inziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lip 20, 2011 19:48

trzaska zawieszenie

Post autor: inziu » wt gru 04, 2012 16:40

Zapomniałem dodać, że poduszki amortyzatorów też są wymienione, fakt tuleje wahacza co prawda nie są ale nie ma na nich żadnego luzu.
Teraz jaki to nr sprężyny to Ci nie sprawdzę, ani auto nie siedzi nisko, ani wysoko, było dobierane typowo pod 1.6 i tak w porównaniu do moich starszych sprężyn jest trochę lepiej no ale nadal trzaska.

Wymieniane też były końcówki drążków i robiona zbieżność, cały czas to samo.
A może to poduszka pod silnikiem? Bo to wręcz niemożliwe, że tak stuka :)

art_2008_a_ - gdyby nie ten gaz to już bym daaaaaawno zrezygnował z tego samochodu :) tyle pieniędzy utopionych :)



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

trzaska zawieszenie

Post autor: przemlin » wt gru 04, 2012 19:23

inziu pisze:fakt tuleje wahacza co prawda nie są ale nie ma na nich żadnego luzu.
Pewien jesteś? Tyle rzeczy wymienionych i wali jak sieczkarnia to załamka, lepiej wejdz pod auto i sprawdz czy nie ma tam starych części...Może coś jest odkręcone,sprawdz czy śruby wahaczy są dokręcone.Aha i napisz koniecznie czy/jak/ rozwiązałeś problem.pzdr



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

trzaska zawieszenie

Post autor: art_2008_a_ » czw gru 06, 2012 14:58

inziu pisze:art_2008_a_ - gdyby nie ten gaz to już bym daaaaaawno zrezygnował z tego samochodu :) tyle pieniędzy utopionych :)
auto z gazem też da się sprzedać :hmm:

ale szukaj uparcie i sam tak jak przemlin napisał może coś jednak jest nie dokręcone czy coś. Trzeba szukać cierpliwe, sam czasem szukam i szukam co jest zużyte i powoli wszystko wyłapuję sam w swoim golfie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości