Trzęsie golfem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: waski1 » pt paź 19, 2012 15:41

DejaVu pisze:.I właśnie zastanawia mnie od czego to jest-co trzeba naprawić i czy od tego właśnie może ''trząść golfem'
Zakładam że tarcza jest przykręcona tą jedną śrubką i tam nie ma luzu.Więc może to wskazywać na luz na przegubie zew. lub wew. jak również możesz wyczuwać luz mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów.Od tego co pokazujesz na filmiku raczej nie powinno trząść autem.Ale powiem ci że masz kolego tarcze do wymiany nie zbiera ci klocek tak jak powinien.Hamulce przód do naprawy i to solidnej.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » pt paź 19, 2012 15:50

Witam! ja tam nie wiem czy u mnie huczy ,mam dziurę w tłumiku :grin: to golfik głośno chodzi , ale czy taki luz jak u mnie to od łożyska to nie wiem? nigdy czegoś takiego nie rozbierałem więc nie wiem co i jak.Pozdrawiam.
Co do tarcz to również na tym się nie znam golfa mam 2,5roku i wymieniałem tarcze z tyłu zaraz jak go kupiłem , gdyż były rysy i mechanik powiedział że trzeba wymienić-przód był wtedy ok' klocków jeszcze z przodu nie zmieniałem , a z tyłu 2razy w lewym kole dopóki kolejny ''mechanik' dopatrzył się że to wina linki ręcznego :hmm: Jak po ''trzepaku'' postawiłem samochód na wymianę końcówek itd. kazałem też zajrzeć do hamulców ,bo czasem słyszałem jak któryś klocek trze o tarczę,mechanik powiedział że ''nic nie widzi'' ale mam coś z prawym tylnym zaciskiem!? Pamiętam że jak wymieniałem tarcze z tyłu to właśnie ten zacisk został wymontowany i coś tam przy nim robione w imadle! Inny mechanik chciał mi wymieniać zaciski z tyłu , ale jego kolega zauważył że to linka do wymiany :bajer:


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » sob paź 20, 2012 15:22

Witam! wydaje mi się że będzie to luz przegubu wewnętrznego , gdyż jak macham tarczą jak widać to na filmiku to półoś nie rusza się! Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie golfem

Post autor: marcin7x5 » pn paź 22, 2012 09:41

Skoro możesz obrócić tarczą hamulcową przy nieruchomej półosi to masz luz pomiędzy frezami na półosi a frezami w piaście. Delikatny luz to zawsze będzie. Oczywiście to wszystko występuje przy prawidłowo zamocowanej tarczy hamulcowej do piasty koła i sprawnym przegubie.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » pn paź 22, 2012 12:11

marcin7x5 pisze: Delikatny luz to zawsze będzie.
To już sam nie wiem? na lewym kole ten luz jest o wiele mniejszy ,czy można z tym jeździć? ja po prostu chciałbym dowiedzieć się czemu czasami golf się trzęsie? na razie może się wstrzymam z jazdą do mechanika , zobaczę co będzie po zmianie opon na zimowe, w trasy nie jeżdżę dziennie robię ok.40km.teraz nie mam zbędnej kasy na przeguby czy półośki :blush: Nie wiem jak to jest zbudowane? jeśli walnięty byłby frez-to półośka do wymiany? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie golfem

Post autor: marcin7x5 » pn paź 22, 2012 12:14

Prędzej będzie przegub do wymiany. Jeżeli trzęsie ci buda własnie podczas przyspieszania to może to byc przegub ale wewnętrzny.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » pn paź 22, 2012 12:38

A jak to jest z wymianą? wymienia się komplet , czy np.można tylko prawy? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie golfem

Post autor: marcin7x5 » pn paź 22, 2012 13:02

Przeguby wymieniasz indywidualnie.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: XV2 » pn paź 22, 2012 17:01

Jaki rocznik opon ?

Zamień na próbę na inny komplet.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » pn paź 22, 2012 17:04

Opony są dwuletnie , nie mam od kogo :foch: jeszcze trochę to i tak będę zmieniał na zimowe,szkoda że nie mam zapasowych felg.


Seat Mii 1.O CHYA

kubaluka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 07, 2008 23:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Trzęsie golfem

Post autor: kubaluka » śr paź 24, 2012 12:40

Hej. Miałem identyczne objawy. Przekładnie też wymieniłem bo była już padnięta. Wymieniłem przeguby wewnętrzne i wszystko co jest możliwe. Dopiero taki kolega poradził mi,że to na pewno skrzynia,i tak było. Kupiłem używkę w dobrym stanie i trzęsienie autem ustało. Pozdrawiam



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » wt lis 20, 2012 19:43

Witam! u mnie trzęsieni ustało po wymianie opon na zimowe :grin: nie wiem czy coś z nie wyważeniem czy oponą , ale zobaczymy jak będę zmieniał na letnie :chytry: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości