Trzęsie golfem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » czw maja 17, 2012 06:04

Witam! od razu zaznaczam że nie wiedziałem jak zatytułować ten temat,ani czy w dobrym dziale go umieszczam-jak coś to proszę o przeniesienie :grin: nie wiem też gdzie szukać podobnego tematu,gdyż nie wiem czym jest to spowodowane.
A więc od pewnego czasu zauważyłem że golf podczas jazdy do 60km/h delikatnie podskakuje/trzęsie tak jakby było coś zwichrowane/scentrowane? podczas szybszej jazdy nic nie czuć ,po puszczeniu kierownicy nie ściąga ,ani nic nie czuć na kierownicy ,silnik też działa bez zarzutu,pali od strzała itd.tylko te denerwujące trzęsienie - podobnie miałem w zimę jak zamarzł mi amor z tyłu-nie dało się jechać powyżej 60h a tu jest odwrotnie? Amory z tyłu zmienione i sprężyny,przód nie robiony.Co to może być? czy podczas wolnej jazdy amory przednie wyłapują nierówności na drodze i przenosi się to na budę? czy może jakieś poduszki silnika lub coś innego-czego mam szukać i co/jak sprawdzić? Wolał bym sam jakoś dojść do tego co to buja golfem niż jeździć po mechanikach , do których nie mam zaufania.Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: Jaworess » czw maja 17, 2012 07:40

Po pierwsze sprawdziłbym wyważenie kół...po drugie sprawdziłbym luzy w układzie kierowniczym :smirk:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie golfem

Post autor: marcin7x5 » czw maja 17, 2012 10:21

Nie wiem jak w sdi ale tdi mają chyba takie ciężarki na półosiach. Może którys sie odkleił/oderwał.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » czw maja 17, 2012 17:18

Jaworess pisze:luzy w układzie kierowniczym
Luzów nie ma .napisałem przecież że nic mnie nie ściąga podczas jazdy.Mam zamiar podczas jazdy zgasić silnik aby zobaczyć czy to od silnika , czy nie.
marcin7x5 pisze:ciężarki na półosiach
A jak to sprawdzić? czy to widać , czy trzeba zajrzeć pod gumy? Jeden kolega mówił że mogą być to jakieś poduszki na silniku? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: Jaworess » czw maja 17, 2012 21:21

Mój golf też jedzie prosto jak puszczę kierat a przy małych prędkościach zachowuje się podobnie jak Twój, tyle tylko że ja wiem (bo sprawdzałem) że mam luz na prawej końcówce drążka kierowniczego i co Ty na to? Końcówka już czeka na wymianę...była jeszcze jedna przyczyna u mnie a mianowicie nie doważenie prawego, przedniego koła...po wizycie u wulkanizatora i wyważeniu "bicie", "trzęsienie" jest mniejsze.
Piszesz że luzów nie ma ale wiesz bo sprawdzałeś? Czy wiesz bo jedzie prosto?
Ciężarki na półosiach widać gołym okiem, są zazwyczaj w połowie ich długości...wystarczy zanurkować pod auto.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » wt cze 19, 2012 21:17

Witam! byłem na ''ścieżce diagnostycznej'' do wymiany miałem : końcówka kierownicza prawa strona,drążek kierowniczy prawa strona,tuleje stabilizatora.Wszystko zostało wymienione ,sprawdzono hamulce, i mimo to dalej trzęsie!? Na dniach sprawdzę jeszcze koła,no a jak to nic nie da to trzeba będzie chyba zajrzeć do silnika :foch: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: Jaworess » śr cze 20, 2012 08:11

Czyli jednak jakieś luzy były :bajer: Hm ale to "trzęsienie" choć trochę się zmniejszyło po wymianie tych elementów? Czy zero, nic? Żadnej różnicy? Słuchaj a kółka, opony, wszystko z nimi ok?



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » śr cze 20, 2012 21:12

Jaworess pisze:choć trochę się zmniejszyło
nie wiem - jak wspomniałem nie zawsze mnie trzęsie ,czasem myślę czy może to coś od silnika? może paliwo? sam nie wiem,pojadę do wulkanizatora to się okaże , opony 2letnie są. Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » ndz lip 22, 2012 11:08

Witam! Byłem sprawdzić opony-według fachowców jest wszystko ok,sprawdzili koła na podnośniku ale nie wyważali , mówili że jak by nie było ciężarka , czy też coś z oponą to by trzęsło cały czas?! a u mnie zdarza się to czasami , i nadal nie wiem od czego? Jeden kolega powiedział mi że u niego jak trzęsło tak powyżej 60ki to miał coś tam z przegubami wewnętrznymi? Sam nie wiem może z czasem coś p.. i będę wtedy wiedział co to było :bajer: A może coś ze sprzęgłem? bo wydaje mi się że golf inaczej pracuje na wciśniętym a inaczej na sprzęgle?Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: Jaworess » ndz lip 22, 2012 11:44

Zagadkowa sytuacja ale tak jak powiedziałeś...z czasem coś padnie i wtedy się okaże :helm: A tymczasem latasz i lataj, szerokości.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Trzęsie golfem

Post autor: sidewind76 » wt lip 24, 2012 14:34

albo masz bąbel na oponie która się rozwarstwiła może się ujawniać dopiero kiedy koło jest obciążone (odklejony bierznik)


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » wt lip 24, 2012 18:59

sidewind76 pisze:albo masz bąbel na oponie która się rozwarstwiła może się ujawniać dopiero kiedy koło jest obciążone (odklejony bierznik)
Wulkanizator sprawdzał koła na podnośniku! druga sprawa ,to czy nie trzęsło by wtedy cały czas? a nie tylko czasami?! Sam nie wiem , jeden kolega znowu mówi że może coś z dociskiem sprzęgła,coś tam nie rozłącza czy coś , a po pewnym czasie jest ''normalnie''Jak napisałem wyżej-życie pewno da mi znać co to była za usterka :goof: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Trzęsie golfem

Post autor: DejaVu » pt paź 19, 2012 15:15

Kolejne pytania koledzy :pub: Jako że ostatnio wymieniłem przekładnię kierowniczą o czym pisałem w innym temacie,myślałem że może te moje trzęsienie było spowodowane przekładnią właśnie?- ale nic z tego dalej trzącha przy wolnej jeździe , ale wydaje mi się też że bardziej podczas ruszania.Jako że jestem na urlopie to trochę mam więcej czasu , postanowiłem więc ''pomajstrować'' trochę przy golfie , przy okazji poodkręcałem koła aby zobaczyć czy nic się tam nie dzieje i zauważyłem luzy na tarczach hamulcowych :shock: na prawym kole jest większy jak na lewym! nie wiem jak to nazwać , ale chodzi o to że półosie stoją w miejscu a jest wyczuwalny luz nie wiem na czym.I właśnie zastanawia mnie od czego to jest-co trzeba naprawić i czy od tego właśnie może ''trząść golfem'' ?! zamieszczam dwa filmiki koło prawe i lewe.Pozdrawiam.
" onclick="window.open(this.href);return false; " onclick="window.open(this.href);return false;


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Trzęsie golfem

Post autor: Jaworess » pt paź 19, 2012 15:41

Hm, łożyska może...ja jedno, prawe będę wymieniał w poniedziałek bo huczy już no i przy okazji mam delikatne bicie właśnie na prawym kole przy małej prędkości ale i przy większej koło 70km/h wyczuwalne. Więc się okaże czy to ma coś w spólnego z biciem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości