Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » pt sie 03, 2012 18:41

Witam. Posiadam GOLFIKA III kombi Variant z silnikiem 1.8 8v 66KW 90KM oznaczenie silnika adz. I mam pytanie chciałbym zmienić zawieszenie z przodu a konkretnie amortyzatory z sprężynami z fabrycznego na GTI czy ktoś już robił coś takiego przerabiał. Chodzi o to czy to bedzie pasować i czy bedzie się to trzymać kupy. Bo napewno troszeczkę opuści się w duł i coś takiego bym chciał uzyskać. Szukałem na tym forum czy ktoś już pisał taki temat nic nie mogłem znaleść. Proszę o jakieś porady i pomyśły. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: Paweł Marek » sob sie 04, 2012 00:25

wszystko można ale się nie opłaca, efektu w postaci obniżenia praktycznie nie zauważysz, 2-3 cm maks., a nie wiem jak uda ci się dostać zawieszenie w dobrym stanie które ma prawie 20 lat. Zostaw co jest albo rób to porządnie używając zestawów tuningowych, a w kombi to raczej zacznij myśleć najpierw o tylnym zawieszeniu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » sob sie 04, 2012 08:37

Paweł Marek i oto mi chodzi te 2 3 cm zupełnie wystarczy nie chce mieć gleby i twarde zawieszenie chcę drochę opuścić i konfortowo jedździć bo po naszych drogach na zawiasie jeżdzić to masakra.
A planuje coś takiego u mnie w MK III amortyzatory są słabe i jedną spreżyne mam pękniętą chce zakupić sprężyny używane od gti a amortyzatory chcę kupić nowe. U mnie zawieszenie z tyłu jest ok amorki dobre spreżyny też a nie dawno zmieniałem tuleje w belce. A tak pozatym nie ma co się tam więcej psuć z tyłu.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: sidewind76 » sob sie 04, 2012 09:40

podejdzie jeśli mogę coś doradzić warto brać zawias fabrycznie nowy czyli kupić amory do wersji gti ale nowe np sachs lub bilstein i koniecznie nowe sprężyny i odboje z łożyskami amora i poduszkami i masz spokój na kilka lat


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » ndz sie 05, 2012 13:08

sidewind76 zgodzę się z tobą łożyska i górne mocowania (poduszki) mam nowe bo nie dawno zmieniałem tylko nie wiem czy bendą pasować do GTI bo tam chyba są u góry zwężane sachs jest trochę drogi co powiecie o kajaby KYB



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: sidewind76 » pn sie 06, 2012 21:22

będą pasować bo góra jest taka sama jeśli to jest ori a co do kyb czy sachs to zdania są podzielone powiem tak ostatnio wpadł mi w ręce gwint hr i po zdjęciu osłon i odbojów moim oczom ukazał się gwintowany amor bilsteina
i tu na forum też wielu radzi bilsteina


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: enesen » ndz sie 12, 2012 20:58

Trzymaj sie od Bilsteinów z daleka. B4 do GT nie wytrzymały 40 000km, w pierwszą zimę zamarzały przy -10,pierwsze kilometry to jakbyś zaspawał wahacze. Jeśli myślisz że na zawieszeniu z GTI będziesz miał komfort to się grubo mylisz. Seria na oleju i nic więcej nie poradzisz. McPherson i belka to nie wielowahacze, z gó... bata nie ukręcisz.
Zawieszenie w 2.0 i GTI różni sie nie tylko amortyzatorami i sprężynami ale i wahaczami, łącznikami stabilizatora i innymi, choć same amory i sprężyny uda Ci sie wsadzić.



MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » pn sie 13, 2012 23:15

enesen czym się różni wahacz od normalnego kombiaka mk III od GTI u mnie też jest łącznik wahacze od GTI i normalnego są wyglądem takie same o ile wiem to była różnica w amortyzatorach a szczególnie w sprężynach były pełne i zwężane u góry. A tak po za tym nie chodzi mi o pełny komfort tylko żeby troszeczkę się obniżył i sztywniejszy był niż teraz. A jeszcze jedno a jak geometria by wychodziła trzeba ustawiać na GTI czy na normalnym.



MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » ndz paź 07, 2012 20:12

Witam. Mam pytanie może wie ktoś co jest lepsze cały amortyzator czy wkład i jak poznać czy można włożyć wkład bez wyjęcia amortyzatora. Mam problem chcę kupić amortyzatory kyb gazowo-olejowe tylko nie wiem jakie czy całe amortyzatory czy wkłady. Żeby nie zrobić lipy kupię wkłady a tu bedzie trzeba całe amortyzatory. Proszę o jakieś pomysły lub może już ktoś to praktykował. Pozdro.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: Paweł Marek » pn paź 08, 2012 23:05

W mk3 to już całość, pod warunkiem ze nie było żadnych kombinacji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: misio127 » wt paź 09, 2012 15:54

Kolego, ja przerabiałem dokładnie to samo co ty chcesz przerobić, kupiłem zawieszenie KOMPLETNE przód i tył od kolegi z forum za 140zł GTI 20 jahre silnik 2.0, amorki oryginalne nie były natomiaast sprężyny tak, wstawiłem to do swojego klekota i poszedł trochę w dół ale nie to było priorytetem, auto zrobiło się o wiele sztywniejsze niż na moich poprzednich amorkach.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » śr paź 10, 2012 18:35

Witam. Paweł Marek spotykałem się już takimi amorkami w mk 3 że były wkłady wystarczyło nakrętkę odkręcić i mamy wkład chyba najlepszym rozwiozaniem bedzie podnieść samochód i zobaczyć czy jest gwint.



MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: MARIO!! » śr paź 10, 2012 18:43

misio 127 właśnie chcę coś takiego zrobić dać sprężyny do gti a amorki nowe. O to chodzi żeby troszeczkę w dół poszedł i się usztywnił bo te które teraz mam to tragedia kołysze się na wszystkie strony a amorki nie mają żadnych wycieków. misio 127 dużo twardy się zrobił po wymianie sprężyn tak jak na sportowym zawiasie czy mniej ?. Mam jeszcze jedno pytanie mam zamiar kupić KYB gazowo-olejowe czy są dobre bo słyszałem że lubią zamarzać czy kupywać olejowe. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Wymiana zawieszenia z fabrycznego na gti

Post autor: misio127 » śr paź 10, 2012 19:19

noo, w porownaniu do moich ori sprężyyn z TDI to w sumie nie ma co porównywać conajmniej dwa razy twardszy się zrobił, ale bez przesady bujnąc się go da. jeżeli nie zależy ci na "glebie" a na popprawieniu właściwości jezdnych to szukaj spręzyn ori gti ja do swojego auta kupiłem komplet z 20jahre 96 rok i musiałem z przodu tależyki zmieniać ale to już groszowe sprawy były, jeżdżę tak już jakieś 5miecha i jest super.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości