Przednie zawieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Przednie zawieszenie

Post autor: tomi36 » pt wrz 28, 2012 15:29

Witam w golfie było sportowe zawieszenie przy sprowadzeniu może tak wyszedł z fabryki bardzo niski prześwit wszędzie haczył na naszych drogach,po wymianie na normalne seryjne bardzo wysoko stoi przód.Mam pytanie czy wychodziły jakieś modele golfa które miały przystosowane kielichy nadwozia niżej osadzone.Normalne amortyzatory z sprężynami przód zadarty wysoko.Proszę o radę.



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Przednie zawieszenie

Post autor: RobstonKoro » pt wrz 28, 2012 22:11

przód w seryjnym golfie jest wyżej niż przód:D, nie było chyba"specjalnie" przystosowanych kielichów


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przednie zawieszenie

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 29, 2012 10:37

tomi36, sa tuningowe talerzyki pod spręzyny które trochę obniżają zawieszenie. A póki so - musisz wiedziec że fabrycznie jest z 10 rodzajów zawieszeń dla silników o róznych masach, mocach i na różne drogi przeznaczonych. Więc stwierdzenie że wymieniłes na seryjne niz nie znaczy. Jesli to jest seryjne orginalne to na sprezynach są barwne kropki oznaczające ich rodzaj po tym mozna się dowiedzieć z czego są. A jesli kupiłes zamienniki - nowe spręzyny to trochę siądzie niebawem, moesz dac fotki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Przednie zawieszenie

Post autor: jpatryk125 » sob wrz 29, 2012 10:49

Poczekaj z miesiąc i powiniej się "ułożyć", no oczywiście tylko w tedy jeśli wszystko dobrze poskładałeś i dobre części kupiłeś.
Ja w dwójce sprężyny z tyłu zmieniałem na utwardzone bo siedział jak by ziemniaki woził i na początku tył był zdecydowanie wyżej niż przód ale po jednej trasie z kompletem pasażerów i bagażu się wyrównał.



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Przednie zawieszenie

Post autor: tomi36 » sob wrz 29, 2012 15:17

Dzięki więc to wina amortyzatorów kielichy w nadwoziu zawsze tak samo ułożone zrozumiałem.Sprężyny z pomarańczowym i białym paskiem,od koła do początku błotnika 13cm trochę wysoko ale może siądzie z czasem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości