twarde zawieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

twarde zawieszenie

Post autor: jacek100 » śr wrz 12, 2012 20:04

prosze napisac mi dlaczego moje polo 86c ma takie twarde zawieszenie.sprezyny fabryczne czarny kolor ,amorki sprawne olejowe.czemu np corsa c jest miekko a polo jak na kamieniach? winne amorki czy winne sprezyny ?seicento i punto mają takie sprezyny rozszerzone ...



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

twarde zawieszenie

Post autor: maciejhan » śr wrz 12, 2012 23:11

Pytaj inżynierów VW dlaczego tak dobrali zawieszenie.



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

twarde zawieszenie

Post autor: jacek100 » czw wrz 13, 2012 07:37

haha wlasnie jade do niemiec zarobkowo moze wpadne do wolsburga...moim zdaniem to wina sprezyn ilosc zwiji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

twarde zawieszenie

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 14, 2012 12:18

To sie określa jako komfortowo twarde zawieszenie, bezpieczne, człowiek się czuje pewnie w czasie jazdy. Komu za twardo - ten opcje ma różne, może być Corsa, moze być Mercedes klasy S.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

twarde zawieszenie

Post autor: kamilsdz » pt wrz 14, 2012 19:10

A mi sie wydaje ze to wina tanich amortyzatorów. Ja kupiłem golfa z dwutygodniowymi nowymi amorami z dolnej półki. Zmieniłem na teoretycznie twardsze i niższe WEITEC (amor + sprezyna) i co sie okazalo? Lepiej wybiera dziury, czuć komfort w porównaniu do serii która była twarda. Tak więc wrzuć dobre amory i zobaczysz różnice



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

twarde zawieszenie

Post autor: maciejhan » pt wrz 14, 2012 22:06

Nie będę nikomu odbierał prawa do własnego zdania, bo niby dlaczego, każdy może je mieć, ale czy WEITEC to jakaś dobre amory?
Znajdź producenta samochodów, który kładzie je seryjnie do aut!
MONROE, SACHS, BODGE, to słyszałem, ale WEITEC nie.
Komplet WEITEC to tania polska wersja tego co firmy po wyżej oferują za cenę jednego amora( bo oni też robią gwinty, ale mnie na nie nie stać :smiech3: ) więc jeżeli chcesz jechać na gwincie za 600 pln to tak WEITEC jest dla Ciebie a jeśli wolisz jechać komfortowo i długo to polecam SACHS, MONROE, BODGE.



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

twarde zawieszenie

Post autor: kamilsdz » pt wrz 14, 2012 22:11

słucham? Chyba ci sie kolego pomyliły firmy :) Weitec to średnia półka i na pewno nie kosztuje 600zł..
Nigdy pewnie nie jechałeś więc twoja opinia nie ma sensu, zapraszam do sieradza na przejazdzke pewnie zmienisz zdanie. A wiem co pisze bo miałem rozne zawieszenia w tym np tani gwint TA i mam porownanie.
Sachsy miałem przed weitecami i jakoś szału nie robiły. A że nie kładą seryjnie to pewnie dla tego że to amory sportowe hehee



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

twarde zawieszenie

Post autor: maciejhan » pt wrz 14, 2012 23:17

a przejedź się na prawdziwym markowym gwincie to zobaczysz o czym mówię, jak pojedziesz z rodzinką do kościoła w niedzielę i masz rozkręcone to nie będziesz widział różnicy między serią a twoimi kołkami za 600pln , jak pojedziesz na spontan pod biedronką w sieradzu i skręcisz to plomby z zębów Tobie wylecą.
Przejdź się gdzieś po parku maszyn w czasie rajdu albo wyścigu i zobacz czy ktoś ma założone Weitec.
Zresztą nie neguje Twojego zdania, jesteś zadowolony z gwintu "średniej" półki i to jest twoje prawo. Ja już z tego wyrosłem.
A poza tym koledze zgodnie z tematem zawieszenie seryjne jest za twarde a co dopiero gwint "średniej klasy". :okej:



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

twarde zawieszenie

Post autor: kamilsdz » sob wrz 15, 2012 00:21

maciejhan pisze: przejedź się na prawdziwym markowym gwincie to zobaczysz o czym mówię,
Bo weitec produkują w chinach na wkładach z gąbki
maciejhan pisze:jak pojedziesz na spontan pod biedronką w sieradzu
Nie latam po spotach i zlotach, bo auto jest dla mnie i tyle.

a w ogóle czy ktoś tu mówi o gwintach? Twoja wypowiedz Cie po prostu ośmiesza.A po drugie WEITEC należy do rodziny KW i jest produkowany na wkładach AL-KO Sport, te same co KW (bynajmniej moje KITy mają wybite to na amorach, nie wiem jak inne modele) więc o czym tu mowa.. Nie bede dyskutował bo ty wiesz lepiej, ja tylko daje gwarancje ze na moich weitecach jest bardziej komfortowo niz na mojej bylej serii, nie mowiac o wlasciwosciach jezdnych. Ale wiem wiem.. Weitech, KW i cała rodzina to badzieeew



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

twarde zawieszenie

Post autor: maciejhan » sob wrz 15, 2012 01:34

nie mówię że weitec jest z gąbki, ale dla mnie żadna marka.
Owijasz że AL-KO( grabie do ogrodu też robią ) - bzdura. Fabryki się nie poprawia, chcesz mieć miękko- kupujesz dacie albo poszukaj postu Paweł Marek.
Mam Sachs na obu osiach i jestem zadowolony, bo jedno co mogę Tobie powiedzieć to nawet golf 8 i następne będą miały TWARDE zawieszenie i szerokie słupki C. Bo takie te auta mają być.
W jednym się nie zgadzamy, Tobie komfort daje Weitec, mi Sachs. Rzecz gustu. Przy piwie i przejażdżce swoimi autami docenili byśmy ich wady i zalety. :pub:



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

twarde zawieszenie

Post autor: maciejhan » sob wrz 15, 2012 01:38

A zapomniałem dodać, że jak te alko czy też weitec dadzą w serii do golfa 7 albo następnego to go kupię od ręki.
Na razie wolą wyroby Tenneco, która już do fordów T robiła amorki.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

twarde zawieszenie

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 16, 2012 11:03

maciejhan, kamilsdz, spokój mi tu!
Padło pytanie odnośnie twardej serii,a Wy tu wyskakujecie Weitec'iem i gwintem,niczym filip z konopi :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

twarde zawieszenie

Post autor: kamilsdz » ndz wrz 16, 2012 12:30

mi chodziło o to:
kamilsdz pisze:A mi sie wydaje ze to wina tanich amortyzatorów. Ja kupiłem golfa z dwutygodniowymi nowymi amorami z dolnej półki. Zmieniłem na teoretycznie twardsze i niższe WEITEC (amor + sprezyna) i co sie okazalo? Lepiej wybiera dziury, czuć komfort w porównaniu do serii która była twarda. Tak więc wrzuć dobre amory i zobaczysz różnice



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

twarde zawieszenie

Post autor: jacek100 » ndz wrz 16, 2012 16:47

załozylem post by dowiedziec sie dlaczego jest tak twardo, nie muwie ze jak wozem jakis komfort mam ale co by zrobic by było troszke bardziej miekko?ciekawe jak kupilem to nie walilo mi tak nawet super sie jezdziło mi sie wydaje ze amorki !!oryginalne zmienione na zwykle a kazdy amorek ma inna sile tłumienia.auto juz na szrocie ale dziekuje wszystkim za odpawiedzi .okolice wieruszowa...czyli amorki wynika z tego,nawet mechanik cos marudził ze jak zaklada to z tych lepszych amorkow temat do zamkniecia :pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości