Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: qurka » pn wrz 10, 2012 08:10

Witam
Na wiosnę wulkanizator przykręcił mi koła pneumatem i teraz jak chciałem je odkręcić musiałem użyć więcej siły..stanąłem na kluczu do kół na którym miałem założony kluczyk do śruby zabezpieczającej (oryginalny VW-okrągły z równoległymi frezami) jak stanąłem przejściówka trochę się wysunęła i zmieliło frez w śrubie... wyjąłem kluczyk, freazy na nim były jeszcze całkiem wyraźne więc stwierdziłem że może inne koło uda mi się nim odkręcić ale próba skończyła się całkowitym zmieleniem frezu w śrubie i kluczyku.. jak to teraz ruszyć? są jakieś sprawdzone sposoby na odkręcenie takich śrub?
czy te kluczyki są standardowe tzn. czy te frezy są powtażalne i można znaleźć klucz pasujący do moich szpilek?
może ktoś z Krakowa mógłby pożyczyć ten kluczyk żeby chociaż 2 śruby udało się normalnie odkręcić..



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: sidewind76 » pn wrz 10, 2012 08:25

najprościej rozwiertać śruby wiertłem lewo skrętnym tak aby przy nawiertywaniu śruba się luzowała lub przeznaczonym do tego rozwiertakiem
tak bardzo często jak opisałeś kończy się stawanie na kluczu wysuwają się zęby i ulegają uszkodzeniu lepiej użyć przedłużki


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: Shmatan » pn wrz 10, 2012 11:56

I zmienić wulkanizatora.

Pojedź do aso, powiedz jak wygląda sprawa. Ew. można rozwiercać, lub wspawać śrubę gwintem w śrubę zabezpieczającą (jeżeli jest na to miejsce) i później odkręcić zwykłym kluczem.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: jhosef » pn wrz 10, 2012 15:40

Kluczy jest około setka. W ASO w sumie za niewielkie pieniądze dostaniesz drugi. Trzeba tylko znać numerek posiadanego. Gdzieś na nim zobacz czy nie ma numeru.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: Yaro1981 » pn wrz 10, 2012 17:12

po co mu drugi klucz jak pisze ze w śrubie też są frezy zmielone , pozostaje nawiercić przyspawać coś albo wkleić


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: jhosef » pn wrz 10, 2012 17:16

Yaro1981 pisze:po co mu drugi klucz jak pisze ze w śrubie też są frezy zmielone , pozostaje nawiercić przyspawać coś albo wkleić
Jak się pyta to odpowiadam:
qurka pisze:czy te kluczyki są standardowe tzn. czy te frezy są powtażalne i można znaleźć klucz pasujący do moich szpilek?
może ktoś z Krakowa mógłby pożyczyć ten kluczyk żeby chociaż 2 śruby udało się normalnie odkręcić..



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Śruby zabezpieczające koła VW - jak odkręcić..?

Post autor: radzio01 » pn wrz 10, 2012 23:48

Ja miałem tez ten problem. Tylko ze podczas dokrecnia pneumatem mi juz je naruszyl tak ze tylko jedna dalem rade odkręcić. Pozostałe to młotek i przecinak 30minut roboty i wywalilem je, imienilem na zwykle śruby, teraz zero problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości