Wymiana sprężyn w przodzie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: KrólJulian722 » ndz sie 12, 2012 21:16

Witam w moim golfie mam strasznie miękkie zawieszenie na ładnych drogach jest ok ale jeśli są jakieś nierówności czy nawet małe dziury to po wjechaniu w takie coś są silne uderzenia a wręcz zawieszenie jest dobite do końca. Myślałem o wymianie sprężyn na coś twardszego i tu moja prośba gdyby ktoś mógł doradzić jakie wybrać no i czy to pomoże. Zauważyłem też ze auto z przodu mam strasznie niskie np. przy krawężniku jak dojadę do samych kół to cofając z powrotem płyta pod zderzakiem zostaje na ziemi. :D czyli że potrzebował bym takie sprężyny aby auto było twardsze i troszkę wyższe. Obecnie na sprężynach mam trzy kolory zielony, zielony, i czerwony wiem że są to jakieś oznaczenia twardości. proszę o pomoc



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: maxan » ndz sie 12, 2012 22:24

kolory mi nic nie mówią...co do dobijania i bujania to wpierw co bym wymienił to nie sprężyny a amorki! Choć jeśli piszesz że jest bardzo' niski to wymienił bym wszystko... (zależy jak autko stoi mi po wymianie ze sport zawieszenia stoi wahaczami mniej więcej w poziomie ...wcześniej na sporcie silnik ze skrzynią leżał na glebie a wahacze 'opadały do środka')
Edit: Jeszcze jedno jaki masz rozmiar felgi ? Mi na 17" stoi ładnie ale już przy 15' na zime już nie jest tak fajnie :P //ogólnie to MK4 zbyt dużego prześwitu nie mają..


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Re: Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: szpieg » ndz sie 12, 2012 23:27

tu masz oznaczenia sprezyn w mk4 oraz twardosci:
Obrazek
prawdopodobnie masz zuzyte amortyzatory i uszkodzone odboje, na nowych bedzie wyzszy ze wzgledu na wiekszą siłe od gazu, sprezyn nie ma co zmieniac bo wygadaja na prawidlowe do twojego modelu


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: poolak2006 » pn sie 13, 2012 00:25

maxan pisze:Jeszcze jedno jaki masz rozmiar felgi ? Mi na 17" stoi ładnie ale już przy 15' na zime już nie jest tak fajnie :P
Jeżeli masz odpowiednie opony do konkretnego rozmiaru felgi to nie ma prawa stać inaczej na 17 i inaczej na 15... widocznie masz źle opony dobrane.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: Shmatan » pn sie 13, 2012 11:30

maxan pisze:ogólnie to MK4 zbyt dużego prześwitu nie mają..
Pod seryjnymi można się przeczołgać
maxan pisze: Mi na 17" stoi ładnie ale już przy 15' na zime już nie jest tak fajnie
A ja Ci powiem że stoi dokładnie tak samo
KrólJulian722 pisze:czyli że potrzebował bym takie sprężyny aby auto było twardsze i troszkę wyższe
Ja bym Ci doradzil nowe poduszki, amory i nowe spręzyny (zwykłe, seryjne) z tulejkami z octavii z pakietu na zle drogi



KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: KrólJulian722 » pn sie 13, 2012 16:29

Ja mam felgi 15 jak stoję na równej nawierzchni to miska olejowa jest ok 5 cm nad ziemią często nią zadzieram z powodu złych dróg.



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Re: Wymiana sprężyn w przodzie

Post autor: maxan » pn sie 13, 2012 17:49

Shmatan pisze:
maxan pisze:ogólnie to MK4 zbyt dużego prześwitu nie mają..
Pod seryjnymi można się przeczołgać
Bez przesady ... mk3 dużo wyżej stoi ...
maxan pisze: Mi na 17" stoi ładnie ale już przy 15' na zime już nie jest tak fajnie
A ja Ci powiem że stoi dokładnie tak samo
Tu może troszkę przesadziłem ale prawda jest taka że na 17 jest troszkę wyższy ... 15- 195/65 (balon troche siada) , 17 - 225/45
KrólJulian722 pisze:czyli że potrzebował bym takie sprężyny aby auto było twardsze i troszkę wyższe
Ja bym Ci doradzil nowe poduszki, amory i nowe spręzyny (zwykłe, seryjne) z tulejkami z octavii z pakietu na zle drogi
Nic dodać nic ująć ...choć jeśli budżet nie za duży to sprężyny bym zostawił te co są...


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości