Skrzywiony amortyzator?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Skrzywiony amortyzator?

Post autor: kordzio » pt sie 03, 2012 23:34

Zauważyłem dziś, że jeden z tylnych amortyzatorów jest krzywy... nie mogę teraz obadać tego dokładniej, bo będę kilka dni bez auta, więc mam pytanko - co mogło się stać? jest do wymiany? zmieniane były niecałe dwa lata temu... nawet nie wiem
kiedy mogło się to stać, nie zauważyłem żadnych zmian w czasie jazdy, żadnych stuków...

Obrazek


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skrzywiony amortyzator?

Post autor: Paweł Marek » sob sie 04, 2012 00:19

To tylko ta plastykowa "harmonijka" źle się ułożyła na gumowym odbojniku, ręką to poprawisz. Ale to jest wszystko mokre - jeśli od oleju z amorka a nie po myciu to już ten amortyzator długo nie pociągnie. Najlepiej podjedź na stację diagnostyczną albo niech jakaś wprawna osoba bujając autem sprawdzi czy ten amortyzator jeszcze dobrze tłumi, jeśli tak to możesz jeździć póki tłumić nie przestanie. Kupuj lepsze amorki 2 lata to mało


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Skrzywiony amortyzator?

Post autor: kordzio » ndz sie 05, 2012 14:15

To jak będę miał auto to spróbuje to poprawić i zajadę na stację na sprawdzenie... w dzień jak robiłem zdjęcie trochę padało więc może to od tego, chociaż drugi nie był mokry... a w razie czego jakiej firmy możesz polecić amorki? te są Monroe, więc myślałem, że będą ok...


I tak jak mówiłem amorki sprawdzone i okazało się, że są już do wymiany :banghead: są w wiele gorszym stanie niż przednie, które mam na aucie odkąd kupiłem Golfa czyli prawie 4 lata, a wcześniej też nie wiem kiedy były zmieniane... jednak Monroe nie jest dobrą firmą...


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skrzywiony amortyzator?

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2012 01:09

Duże znaczenie mają własnie te osłony łącznie z odbojnikami (odobojniki sa robione ze specjalnej piankowej gumy, są tez badziewne pełnogumowe nie wiem czy nie takie własnie widać na twojej fotce , bez nich piasek niszczy amortyzator. Marki: Kayaba, Bilstein -sachs, monroe miałem z przodu - wytrzymały w dobrym stanie 150 tys - nie są takie złe. Poszukaj na forum dużo jest o sprawdzonych markach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości