przednie prawe koło - ruch

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

przednie prawe koło - ruch

Post autor: fujimoto » pn lip 23, 2012 12:26

Dzień dobry,

miałem auto na podnośniku i chwyciłem całe koło i ciągnąc do siebie wyczuwam ruch powiedzmy mogę je tak wyciągnąć na prawie centymetr i "wsadzić" z powrotem..

taki luz na czymś.. tylko na czym?

Mam w aucie wspomaganie a więc i maglownicę.


pozdrówka
Fujimoto.

Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

przednie prawe koło - ruch

Post autor: Domcioo20 » pn lip 23, 2012 12:32

Możesz wyciągnąć koło na prawie 1cm? Dziwne troche... Wiem dokładnie o tym że koło może mieć luzy. Poziome, pionowe ale żeby je wyciągac? Opisz dokladniej o co chodzi bo ja nawet tego sobie wyobrazic nie mogę...



fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: przednie prawe koło - ruch

Post autor: fujimoto » pn lip 23, 2012 12:39

Domcioo20 pisze:Możesz wyciągnąć koło na prawie 1cm? Dziwne troche... Wiem dokładnie o tym że koło może mieć luzy. Poziome, pionowe ale żeby je wyciągac? Opisz dokladniej o co chodzi bo ja nawet tego sobie wyobrazic nie mogę...
Tak jak piszesz te luzy sięgają gdzieś głęboko w środek auta, nie jest to cały centymetr coś między 0,5 a 0,8 cm, chwytasz koło ciągniesz do siebie i ono się rusza.. w tej płaszczyźnie.. wyglądało jakby ta rurka od maglownicy się cała ruszała przy wyciąganiu..
Ostatnio zmieniony pn lip 23, 2012 12:43 przez fujimoto, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrówka
Fujimoto.

Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

przednie prawe koło - ruch

Post autor: Domcioo20 » pn lip 23, 2012 12:43

a trzymasz te kolo na godzinie 9 i 3, czy na 12 i 6? kiedy prawa ręka ciągnie je do przodu lewa idzie troszke do tyłu? i tak odwrotnie czy obydwie rece wyciągają kolo w tym samum momencie i pozniej ono nie wraca i trzeba je spowrotem wepchnac na miejsce?



fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: przednie prawe koło - ruch

Post autor: fujimoto » pn lip 23, 2012 13:02

Domcioo20 pisze:a trzymasz te kolo na godzinie 9 i 3, czy na 12 i 6? kiedy prawa ręka ciągnie je do przodu lewa idzie troszke do tyłu? i tak odwrotnie czy obydwie rece wyciągają kolo w tym samum momencie i pozniej ono nie wraca i trzeba je spowrotem wepchnac na miejsce?
Sprawdzę jeszcze raz i napiszę.


pozdrówka
Fujimoto.

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: przednie prawe koło - ruch

Post autor: fujimoto » sob paź 27, 2012 18:48

zamykam temat, po wymianie sworzni i tulejek wszystko w wróciło do należytego porządku.


pozdrówka
Fujimoto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości