Stuki przy skręcaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adm928
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 26, 2010 07:46
Lokalizacja: Zabrze

Stuki przy skręcaniu

Post autor: adm928 » czw cze 14, 2012 09:03

Witam, mam problem z moją jettką mk2. Ważne: Jetta jest po swapie z 1.6 PN na VR6 2.8 BDE z golfa IV.
Problem: Słychać rytmiczne stukanie-chrobotanie (inaczej niż przeguby!) i czuć drgania na całej budzie podczas skręcania w prawo (przy prędkościach powyżej 30-40 km/h) nawet na lekkim łuku oraz przy jeździe na wprost gdy auto podskakuje na wybojach. Co dziwne wcześniej występowało to praktycznie cały czas, czyli przy hamowaniu skręcaniu w prawo, w lewo i na wybojach, ale po ustawieniu geometrii pozostało tylko te chrobotanie jak się skręca w prawo. Mam wrażenie że te drgania i hałas dochodzą z prawego przedniego koła.
Co raczej wykluczam: przeguby zewnętrze (wcześniej nie było tego problemu, pojawił się od razu po swapie), układ kierowniczy (drążki i końcówki drążków są nowe), koła są wyważone i jeżdżę na nich 3 sezon i wcześniej nie było tego problemu (a na innych kołach jest to samo) Auto stoi na gwincie i po lekkim podniesieniu była delikatna poprawa.
Z góry dzięki za pomoc i rady :D



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Stuki przy skręcaniu

Post autor: dam18 » czw cze 14, 2012 09:13

Złap za drążek kierownicy z maglownicy i poruszaj nim góra dół, jeżeli ma luz to magiel niestety do wymiany.
Sprawdź jeszcze gumy na stabilizatorze. Nie pamiętam jak tam w golfie było, A pod swojego jeszcze nie zaglądałem.



adm928
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 26, 2010 07:46
Lokalizacja: Zabrze

Stuki przy skręcaniu

Post autor: adm928 » czw cze 14, 2012 09:36

Dzięki za pierwszą podpowiedz :-) dodam jeszcze bo wcześniej zapomniałem, że stukanie te praktycznie ustaje jak wciśnie się sprzęgło lub jedzie się na "luzie"



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Stuki przy skręcaniu

Post autor: dam18 » czw cze 14, 2012 11:31

W takim razie raczej to nie będzie magiel, obawiam się że może kończyć swój żywot mechanizm różnicowy.,
Zastanawiał bym się jeszcze nad łożyskiem oporowym ale wtedy nie stukało by na zakrętach. Sprzęgła działa normalnie? Przy wciskaniu/puszczaniu pedału sprzęgła nie słychać ze skrzyni jakiś nie pokojących dźwięków?

Zawiecha na gwincie więc pewnie cholernie twarda, ciekawe czy przy kielichach nie wali. Sprawdź też przeniesienie napędu.

Za parę dni będziemy wymieniać magiel u sąsiada w golfie. I tam przy skręcaniu niezależnie czy w prawo czy w lewo , stukania jako takiego nie ma. Ale za to na dziurach wali nie miłosiernie.



adm928
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 26, 2010 07:46
Lokalizacja: Zabrze

Stuki przy skręcaniu

Post autor: adm928 » czw cze 14, 2012 11:56

Sprzęgło działa normalnie. Jest włożona nówka razem z nową pompą sprzęgła i wysprzęglikiem, dzięków też żadnych z siebie nie wydaje. Przekładnie kierowniczą raczej wykluczam bo już kiedyś mi waliła i wiem jaki to dźwięk, a ten jest zupełnie inny. Moje przypuszczenia są takie: któryś z przegubów wewnętrznych, łożysko górne amortyzatora, łączniki stabilizatora lub ewentualnie sworzeń ale to raczej mało prawdopodobne bo wymieniałem niecały rok temu, a szajsu nie wkładam więc jeszcze powinien być dobry.



mpilar5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 17, 2011 17:03
Lokalizacja: Murowana Goślina k. Poznań

Stuki przy skręcaniu

Post autor: mpilar5 » pt cze 29, 2012 13:35

Witam chciałbym podpiąć się pod temat ze swoim problemem:
Problem tyczy się skręcania w prawo i lewo, hałasuje coś w przednim lewym kole/nadkole. Dzieję się, gdy samochód stoi i kręci się kierownicą jak i w czasie jazdy, przypomina to trochę jakby coś "przeskakiwało" nie wydaje mi się aby to był przegub. Stojąc i kręcąc kierownicą zaobserwować można jak w którymś momencie koło podskakuje i wtedy właśnie słychać ten dźwięk. Można prosić o podpowiedź?



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Stuki przy skręcaniu

Post autor: areczek0000000 » pt cze 29, 2012 18:13

Witam sprawdź sprężynę na amortyzatorze czy nie jest pęknięta.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Stuki przy skręcaniu

Post autor: biercok mkII » pn lip 02, 2012 14:45

Witam chciałbym podpiąć się pod
temat ze swoim problemem:
Problem tyczy się skręcania w
prawo i lewo, hałasuje coś w
przednim lewym kole/nadkole.
Dzieję się, gdy samochód stoi i
kręci się kierownicą jak i w czasie
jazdy, przypomina to trochę
jakby coś "przeskakiwało" nie
wydaje mi się aby to był przegub.
Stojąc i kręcąc kierownicą
zaobserwować można jak w
którymś momencie koło
podskakuje i wtedy właśnie
słychać ten dźwięk. Można prosić
o podpowiedź?
najprawdopodobniej lozysko w poduszce amortyzatora padlo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości