nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fenixV564
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 22:25

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: fenixV564 » śr mar 21, 2012 21:03

Witam wszytskich forumowiczów. Mam duzy problem. a mianowicie sprawa wygląda w ten sposób żę przedwczoraj doszło do wyprzeddzenia mnie przez tylne koło. No niestety wina łożyska a dodładnie pekniecie go.
Do wymiany
-czop
-łożyska
-nakeretka z zabezpieczeniem
-cylinderek hamulca
czujnik abs

ogolnie bałagan. teraz problem tkwi w tym ze przy rozkrecaniu wypadły podkładki z tyłu czopa ruzniej grubosci. Poskładalem to jakoś i wyglada to tak ze moja kiera patrzy na prawo przy prostych kołach. I traz zapytajło. Jak to wyglada z tymi podkładkami i czy ich rozmieszczenie ma wpływ?



Awatar użytkownika
Micjusz
I LOVE GERMAN CARS
I LOVE GERMAN CARS
Posty: 1208
Rejestracja: pn sty 24, 2011 14:38
Lokalizacja: Grudziądz/Okolice
Kontakt:

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: Micjusz » śr mar 21, 2012 21:09

z tego co pamietam to tam nie ma zadnych podkladek. Chyba ze ktos negatyw ustawial


Było:
Golf II Fire&Ice 1991, MK3 1.8AAM - 1993, MK2 1.3NZ - 1991, BMW E34 2.8 - 1992

Jest:
Bora - 1999, ETZ 150 - 1991, Komar 2352 - 1979

mlody19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 15, 2011 21:40

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: mlody19 » śr mar 21, 2012 21:53

Kolego tam napewno nie ma zadnych podkladek no chyba ze tjw kolega napisal ze bylo wlasne zemioslo. A po takim czyms poprostu cos moglo sie sypnac i zbierznosc uciekla, wiec musisz to sorawdzic, moglo tez belke skrzywic chociaz w to watpie ale nigdy nic nie wiadomo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: Paweł Marek » śr mar 21, 2012 22:18

Podkładek między czopem a belką ma nie być a jeśli są to są dwie możliwości: albo jak koledzy wyżej napisali ktoś robił negatyw, ale niestety najbardziej prawdopodobne że auto miało dzwona z tyłu w bok przestawiła się podłoga i/lub skrzywiła belka i ktoś kombinował z podkładkami żeby auto nie robiło 4 śladów tylko jako tako jeździło. Wówczas tylko naciąganie podłogi i/lub wymiana belki pomoże, albo powtórka kombinacji z podkładkami, zależy jak cię sytuacja zmusza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fenixV564
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 22:25

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: fenixV564 » czw mar 22, 2012 09:33

niestetz jestem zmuszony do kombinacji z podkładkami. Awaria stała sie bez żadnych oznak. Na obecną chwilę nie mam innego wyjscia.
I teraz kolejna prosba o pomoc. Jak zrobic to rzemiosło.
Mam te auto juz 7 lat wiec myślę to zrobić w miarę dobrze i sprzedac ponieważ auto bylo kupione jako bezwypadkowe i z rąk prywatnych jako bezwypadkowe. Co do przebiegu jaki jest aktualny to można nie miec zastrzeżen. Ale do tego że jest bezwypadkowy to nie bardzo. zaczynajac od zderzaka z przodu i teraz kończąc na tylniej belce. Ogolnie to auto to rzemiosło



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: Paweł Marek » czw mar 22, 2012 23:39

kolego dla jasności umówmy się: niema możliwości żeby auto bez kataklizmu wymagało podkładek, chyba że wysypały się całkowicie tuleje tylnej belki ale to by się okropnie tłukło. Musisz tak podkładki dobierać żeby koło patrzyło wprost do przodu, znajdź w danych technicznych rozstaw osi tylnej i przedniej weź długa listwę oblicz korektę wynikającą z różnicy rozstawu i działaj. Przerabiałem to kolego, jeździłem takim autem z wstawionymi podkładkami przez 10 lat w końcu zapomniałem że czymś takim jeżdżę udało się nieźle nawet opony zdzierały się równomiernie, tylko że to było 15 lat temu trochę inne czasy zachodnich aut bez poważnej przeszłości było jak na lekarstwo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fenixV564
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 22:25

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: fenixV564 » sob maja 05, 2012 17:13

a mam takie pytanie czy ten negatyw to tylko kwestia zgietej belki czy tez moze to byc skutek czego innego typu jakis wiekszy dzwon albo cos. i czy na ten przyklad wymina belki cos da



fenixV564
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 22:25

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: fenixV564 » sob maja 05, 2012 17:16

zaznaczam ze podczas skladania kolo stalo krzywo



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: Dubik » sob maja 05, 2012 20:18

Negatyw nie jest robiony na skutek zgnitej belki to taka modifikacja robione przez właściciela a dokładnie tak to wygląda Obrazek sorki (prospero507 za zdjęcie ale takie znalazłem) czyli przy dużej glebie i szerokim kole przy pochyleniu koła(czyli podkładanie podkładek) chowa się bieżnik opony bo jak wiadomo nie może wystawać po za błotnik.A co do wymiany beli to jesli belka jest krzywa bo ktoś kiedyś np zimą wpadł poślizg zarzuciło mu tył i zatrzymał się na krawężniku to jeśli jest przekrzywiona to pomorze ale jeśli ktoś uderzył w tył samochody i poszła podłoga czyli zosta przesunięty na budzie to wymiana belki nic tu nie da takie są realia niestety.A mam takie pytanie czy przed tym jak Ci urwało się koło widziałeś tą krzywiznę wcześniej?????


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

fenixV564
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 22:25

nieciekawa awaria i coraz wieksze zaskoczenie belka tylna

Post autor: fenixV564 » pn maja 07, 2012 07:31

no wlasnie nic wczesniej nie widzialem. w kazdym razie nie do zauwazenia. nie darl opony ani nic. kola prosto. nawet w tamtym roku podczas wymiany amortyzatorow wyciągnolem je oryginalne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości