Problem przy wymianie klocków

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Problem przy wymianie klocków

Post autor: slawek987 » pn kwie 02, 2012 06:55

Kup tuleje z mk2 i będzie pasować:) tylko zwróć uwagę na to żeby długość była taka sama



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Problem przy wymianie klocków

Post autor: Damian-jg » pn kwie 02, 2012 07:52

http://www.worldimpex.com/parts/ate-gui ... 35245.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Problem przy wymianie klocków

Post autor: Damian-jg » pn kwie 02, 2012 07:53

http://www.vaglinks.com/Docs/VW/MKIII/V ... umbers.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » pn kwie 02, 2012 19:20

Oki, dzięki za linki i podpowiedź :) Jutro postaram się zwrócić to co kupiłem i poszukam wyżej wymienionych :)

a tutaj wrzucam zdjęcie tego co kupiłem :) Ewentualnie postaram się dorobić albo dokupić jakąś tuleje.
Obrazek



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » śr kwie 11, 2012 20:36

Ponieważ były święta zaniechałem trochę sprawę ale dzisiaj pojechałem wymienić w/w śruby na te, które powinny być dobre :)

Za to cudo http://www.arwit.pl/TDzamow.aspx?a=Z%20 ... kod=&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false; zapłaciłem 50zl (ten komplet wystarcza zaledwie na jedną stronę) czyli tyle, ile dałem za klocki na obie strony. Od sprzedawcy w sklepie dowiedziałem się, że w tych samochodach były dwa rodzaje tych śrub (chyba do jednego zacisku bo z tego co dowiedziałem się wcześniej to samych zacisków było kilka rodzai), jedne to te z powyższego linku (imbusowe, śruba i tuleja osobno) a drugie to te, o których pisał i wrzucał linki Damian-jg z tym że one mają gwint gwiazdkowy i są w całości z tuleją jako jedna część. Skoro przy wykręcaniu u mnie objechałem imbusa tzn. że mam osobno tuleje i śruby :) Gdybym wiedział o tym wcześniej kupiłbym zwykłe imbusy na wagę i zostawił stare tuleje. Niestety za niewiedzę się płaci :) Na dniach wezmę się w końcu za wymianę i mam nadzieję, że nie będę miał już więcej komplikacji.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Problem przy wymianie klocków

Post autor: XV2 » pt kwie 13, 2012 20:03

Obrazek


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem przy wymianie klocków

Post autor: piotreldiablo » sob kwie 14, 2012 16:16

Ja właśnie mecze sie z tym od wczoraj tylko żadna nie puściła a nie wytrzymała stresu i pękła na środku ... Musiałem wszystko w imadle wyciągać. Ciężko ale poszło i problem jest z śrubami bo byłem już w kilku sklepach motorniczych i słyszę jedno ze takich śrub juz nie sprowadzają i nie można dostać. Zwykła tam nie może być bo musza być tulejki żeby to ładnie chodziło


PIOTR

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » czw kwie 19, 2012 10:51

piotreldiablo pisze:Ja właśnie mecze sie z tym od wczoraj tylko żadna nie puściła a nie wytrzymała stresu i pękła na środku ... Musiałem wszystko w imadle wyciągać. Ciężko ale poszło i problem jest z śrubami bo byłem już w kilku sklepach motorniczych i słyszę jedno ze takich śrub juz nie sprowadzają i nie można dostać. Zwykła tam nie może być bo musza być tulejki żeby to ładnie chodziło
Jeżeli masz u siebie osobno śruby i tulejki to weź tylko dokup śruby. W zwykłym sklepie ze śrubkami zapłaciłem 90gr za dwie sztuki :D tak jak kolega wyżej napisał wymiary, M8x55 i M8x45. Radzę samemu wykombinować coś jeżeli stare tulejki nie będą się nadawać bo ja za zestaw na jedną stronę (2 śrubki, 2 tulejki, 2 gumowe "uszczelki" i torebkę smaru) zapłaciłem 50zł...



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » pn kwie 23, 2012 19:14

Wreszcie wymieniłem dzisiaj klocki. Śruby oczywiście pasowały ale pozbycie się starych to była istna katorga. O ile dwie poszły jakoś w miarę gładko to drugą parę musiałem potraktować spawarką, żabą, palnikiem, młotkiem i wiertarką. Śruby były totalnie zapieczone, jedna aż tak, że urwałem ją i musiałem rozwiercać pozostałości. Tuleje są osobno więc można wykorzystać stare natomiast śrubki można kupić za 2zł w sklepie "żelaznym". Taka moja drobna rada dla mających podobne problemy, nie żałować tawotu na śruby.

A tutaj mała ciekawostka. Tak wyglądały okładziny:
http://img849.imageshack.us/img849/8537/wp000606.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img269.imageshack.us/img269/733/wp000608.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Poprzedni właściciel ładnie mówiąc nie dbał o auto tylko patrzył, żeby jeździło. Niestety dopiero przy zmianie opon zauważyłem to.



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Problem przy wymianie klocków

Post autor: kamikadzol15 » pn kwie 23, 2012 22:01

[quoteNie będą :/][/quote]
Niby dla czego mają nie pasować? Tam są najzwyklejsze w świecie śruby 8mm tyle że o większej twardości. Dolna śruba jest krótsza i jest dokładnie taka jak śruby którymi skręca się kielichy półosiek.
oryginalne mają jeszcze coś w rodzaju tulei
Tam jest tulejka ale ona nie tworzy jedności z śrubą, być może tak, tak jak i u mnie śruba zapiekła się w tulei i wylazła Ci ona jako "całość" .


ObrazekObrazek

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » wt kwie 24, 2012 07:18

kamikadzol15 pisze:
Nie będą :/]
Niby dla czego mają nie pasować? Tam są najzwyklejsze w świecie śruby 8mm tyle że o większej twardości. Dolna śruba jest krótsza i jest dokładnie taka jak śruby którymi skręca się kielichy półosiek.
oryginalne mają jeszcze coś w rodzaju tulei
Tam jest tulejka ale ona nie tworzy jedności z śrubą, być może tak, tak jak i u mnie śruba zapiekła się w tulei i wylazła Ci ona jako "całość" .
Zgadza się, tylko że te 4, które ja kupiłem były jednakowej długości i były rozmiarów tej krótszej śruby więc brakłoby mi gwintu. Niestety za późno zobaczyłem rozmiary tych śrub i kupiłem już jakiś "zestaw naprawczy" za kosmiczną cenę. Ważne, że klocki są już wymienione.

Niestety chciałem jeszcze odpowietrzyć trochę hamulce i oczywiście śruba do odpowietrzania postawiła mi taki sam opór jak te od zacisków więc wole tego nie ruszać, póki jest w miarę dobrze to wole to tak zostawić niż szukać nowej śruby albo całego zacisku..



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Problem przy wymianie klocków

Post autor: kamikadzol15 » wt kwie 24, 2012 13:53

Ile zapłaciłeś za zestaw naprawczy ? U siebie muszę wymienić te gumki osłaniające śrubę a nie wiem na jak duży wydatek mam się szykować.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Problem przy wymianie klocków

Post autor: danioo » wt kwie 24, 2012 16:41

Kup sobie dwa takie zestawy QB113-1313X w intercarsie i masz po sprawie


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Problem przy wymianie klocków

Post autor: Resterwers » wt kwie 24, 2012 21:40

kamikadzol15 pisze:Ile zapłaciłeś za zestaw naprawczy ? U siebie muszę wymienić te gumki osłaniające śrubę a nie wiem na jak duży wydatek mam się szykować.
Zapłaciłem 50zł za zestaw na jedną stronę dlatego wydaje mi się, że lepiej włożyć te stare w jakim by nie były stanie :D Na stronie intercarsu jest to koszt 58zł :)
Dobrze, że kupiłem tylko na jedną stronę bo miałem śruby na wzór i mogłem dokupić drugi komplet w zwykłym sklepie za niecałą złotówkę natomiast brakujące elementy dosztukowałem z włożonych w aucie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości