Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kacper1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 23:51

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: kacper1203 » ndz kwie 15, 2012 02:31

Dostałem Golfa III (1,6 Ben-gaz, 93r, 5 drzwi) od wujka i interesuje mnie co jest zepsute i mniej więcej koszt naprawy! Postaram się opisać wszystkie wady które dostrzegam, podkreślę że nie znam się zbytnio ;) Jeśli możecie proszę o pomoc! Wymienię je od tych które mnie najbardziej przerażają:
1. Podczas jazdy słychać jak w kołach strasznie się coś ociera dodam że przy każdym obrocie tak się dzieje!
2 Na prostej drodze najeżdżając np. na studzienkę która jest minimalnie niżej auto jakby odskakiwało na bok!
3. W kabinie jest głośno dźwięk przypomina huczenie!
4. Jak jadę po wyboistej drodze to przy nierównej nawierzchni samochód chyba za mocno się kołysze, a przy słychać dźwięk chyba od strony kierowcy pod maską!
5. Na zakrętach auto również odchyla się bardzo!
6. Przy skręcaniu w obie strony słychać stukotanie dosyć głośno!
7. Również przy skręcaniu przy nie wielkiej prędkości mam wrażenie jakby jedno koło skręcało mocniej!
8. podczas jazdy stawiam stopę obok sprzęgła to tam czuć jakieś luzy, nie wiem jak napisać ale czuć bardzo dziwne drgania mam wrażenie jakby koło miało odpaść
To z odczuć podczas jazdy, a teraz kilka moich obserwacji:
Od strony kierowcy przy kole jest sprężyna w złym stanie, w środku jest drążek i na nim gumowa osłona która jest sparciała w ogóle prawie jej nie ma, koło jest jakby luźne i przy ruszaniu słuchać metaliczne dźwięki, w porównaniu z lewym kołem nie stoi ono chyba prosto tak mi się wydaje, kierownica ma lekkie luzy i pod maską są dwie plastikowe nakładki zdejmując je widać różnicę jeden kielich jest luźny drugi nie i w środku jest tak jakby śruba tzn. widać sam gwint i też jest różnica bo jeden wystaje na maks 1,5cm a drugi 2,5 chyba!
Proszę o pomoc, może ktoś mógłby napisać szczegółowo jakie części składają się na zawieszenie z przodu, wiem że przeguby wahacz ale chciał bym się dowiedzieć co gdzie i jak się nazywa! Dzięki



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 15, 2012 03:31

1. Podczas jazdy słychać jak w kołach strasznie się coś ociera dodam że przy każdym obrocie tak się dzieje!
3. W kabinie jest głośno dźwięk przypomina huczenie!
Jeżeli huczy to do wymiany są łożyska
6. Przy skręcaniu w obie strony słychać stukotanie dosyć głośno!
Możliwe że przeguby są do wymiany, przy energicznym ruszaniu nie słychać stuknięcia?
Cała reszta niedomagań wygląda na wybite górne mocowanie amortyzatora ( ta guma pod kielichami) oraz na padnięte amortyzatory. Metaliczne dźwięki przy ruszaniu kołem mogą byś spowodowane albo pęknięciem czegoś albo zwyczajnie, tak jak i u mnie, pukają klocki o tarczę :helm:.
Generalnie nie ciekawie to wygląda i proponuje samochód na podnośnik i zrobić oględziny przedniego zawieszenia.


ObrazekObrazek

kacper1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 23:51

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: kacper1203 » ndz kwie 15, 2012 12:06

Przy ruszaniu nie słychać stuknięcia, wiem że źle jest :( kurde zależy mi na nim bo bardzo zdrowe blachy ma :) i w dodatku to pierwsze autko moje! Chciałbym wiedzieć jeszcze przypuszczalny koszt naprawy, jeżeli można na podstawie moich opisów określić cenę napraw?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 15, 2012 22:07

Komplet amortyzatorów od 120 w górę, górne mocowanie amortyzatora około 25zł sztuka. Możliwe że po oględzinach może się okazać że jeszcze coś jest do zrobienia ale cena części pewnie będzie wahała się w granicach 300-400zł.
Co do ceny robocizny to nie powiem CI bo takie rzeczy zawsze robię sobie sam więc spore koszta naprawy odpaadają.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: psilos1 » pn kwie 16, 2012 09:12

Skoro jest to Twój pierwszy samochód i jak widzę nie bardzo ogarniasz temat ,jedynym rozsądnym wyjściem jest wizyta na stacji diagnostycznej .Nastepnie usuwaj wykryte usterki . :bigok:



kacper1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 23:51

Przednie zawieszenie! Potrzebuje pomocy!

Post autor: kacper1203 » śr kwie 18, 2012 12:02

Odstawiłem dziś auto do mechanika, ma go sprawdzić. Jestem ciekaw jakie będą koszty? Ciekawe czy warto?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości