Zgrzytanie przy skręcaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markus-87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 18:54

Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: markus-87 » ndz mar 18, 2012 19:21

Witam,

Problem mam następujący, gdy jadę w trasie i z pozycji wprost skręcę w zakręt w lewo a następnie w prawo to coś mi zgrzyta gdzieś przed kierowcą. Natomiast jeżeli z jazdy wprost skręcę w lewo i wyprostuję koła to jest ok. Dźwięki występują tylko przy natychmiastowym skręcie w 2 kierunkach(lewo-> prawo oraz prawo-> lewo) jeżeli wcześniej była jazda prosto. Jak skręcam zygzakiem, raz lewo,prawo i tak ze 3 razy to jest dobrze.
Toe zgrzyty, głuche stuknięcie też słychać jak ruszam z skrzyżowania ze skręconymi kołami i wyprostuję kierownice.

Wcześniejsze objawy:
->jak była zima -15 stopni to zauważyłem że płyn od wspomagania mi wylał przez zbiornik, nie wiem ile na tym tak pojeździłem (maskę sprawdzam regularnie co tydzień), płyn dolałem - kupiłem STP z uszczelniaczem, dolałem do poziomu max, następnie po tygodniu znowu ubyło więc dolałem jeszcze raz i był już spokój całą zimę. miało to miejsce gdzieś w połowie stycznia,.
-> zrobiłem sobie pseudo kanał, odkręciłem plastikowe zabezpieczenie i zauważyłem że coś mi wyciekło gdzieś w okolicach pedałów kierowcy (nie jestem mechanikiem więc ciężko mi sprecyzować) tak jakby po sprzęgle i zwisa to błoto, maź na korpusie od spodu.

Spuściłem ostatnio cały płyn ze wspomagania i zalałem nowym, da się odczuć poprawę wspomagania jak samochód stoi w miejscu (wcześniej nie było też źle :)) ale te dźwięki nie zniknęły. Pompa wspomagania pracuje cicho tak jak powinna.

Moje pytanie jest następujące - czy to maglownica jest?
jeżeli tak to czy wystarczyło by ją wyjąć i przeczyścić, wymienić uszczelki? Czy przygotować się na zakup czegoś grubszego?
Czy znacie może jakiś zakład mech w Krakowie gdzie można by to naprawić za przystępną cenę?



wilczek650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 03, 2011 21:44
Lokalizacja: rypin

Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: wilczek650 » ndz mar 18, 2012 19:50

moga to byc objawy lozysk oporowych na amorkach u gory te ktore sa razem z poduszkami ale przez to nie uciakalby olej ze wspomagania(moze zbieg okolicznosci). lub jak twierdzisz poczatki maglownicy. a jesli juz bylaby to magiel to ciezko bedziesz mial kupic uszczelniacze czy jakikolwiek zestaw naprawczy. to juz sie zajmuja tym ludzie ktorzy w tym juz siedza i maja swoje dojscia do klamotow


Mk2 2.3 VRedny

wilczek650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 03, 2011 21:44
Lokalizacja: rypin

Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: wilczek650 » ndz mar 18, 2012 19:52

a co do oleju wyciekajacego to pewnie uszczelki(tzn miedziane podkladki) sie juz skonczyly


Mk2 2.3 VRedny

markus-87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 18:54

Re: Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: markus-87 » pn mar 19, 2012 21:17

Zamieszczam zdjęcia które zrobiłem leżąc pod samochodem wspartym na dwóch deskach :)
Dzisiaj trochę chłodniej było i jakoś tak mniej się z dawało odczuć jakąś awarię. Dodam że na postoju mogę kręcić 1 palcem w każdą stronę do oporu i ani pompa nie zawyje ani nic nie stuka. W sobotę oddam samochód do mechanika mam jednak nadzieję że to nie będzie ta maglownica (patrząc na koszty :( )

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: marcin7x5 » wt mar 20, 2012 15:20

Poluzuj opaski na oslonie maglownicy przy drązkach kierowniczych i zobacz czy nie leci płyn. Byc może masz juz magiel do regeneracji.



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: borowy jarek » czw mar 29, 2012 14:09

No właśnie Panowie jak to jest z tą regeneracją ??? Czy lepiej jest kupić używkę (choć wiadomo, że przekładnie w golfach IV leonach itd to słaba konstrukcja. Może ktoś kto ma doświadczenie z regeneracją (np. w tym zakładzie w Łodzi) byłby w stanie określić jak długo można po takiej regeneracji jeździć bezproblemowo. Proszę o przykłady.



markus-87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 18:54

Re: Zgrzytanie przy skręcaniu

Post autor: markus-87 » ndz kwie 01, 2012 12:15

Problem rozwiązany, nie był to magiel tak jak podejrzewałem, podczas wymiany opon na letnie kolega poradził mi żebym nabrał do strzykawki oleju i wstrzykną pod gumy w zawieszeniu (od wahacza oraz końcówki przekładni kier.) Samochód pozgrzytał jeszcze przez 5 km a potem martwa cisza :D :bajer: :hmm:

Sprawdziłem uszczelki od magla i w prawym ciężko chodzi tak jakby było w środku nie wiadomo co :) natomiast lewe jakby w większości powietrze było, co prawda jak na moje macanie to bez wycieków było.

Teraz tylko zostaje mi pytanie z czego był ten wyciek co na zdjęciach uwieczniłem - skrzynia? Samochód prowadzi się normalnie. Najwyżej będziemy jeździć aż coś się podzieje - typowa mentalność Polaków :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości