Zbieżność-proszę o ocenę

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: electro831111 » pn mar 19, 2012 17:28

Witam,

dzisiaj odebrałem auto po ustawieniach zbieżności, jeździ się normalnie natomiast co sądzicie o tych wynikach, bo pisze że zbieżność była ustawiana na obręczach 14" a faktycznie były założone 15" czy ma to wpływ na wyniki? Ten kąt pochylenia prawego koła jest poza normą czy mam się tym przejmować? Mogę tak jeździć czy raczej wypadałoby coś wymienić? Tył też jest na czerwono, może to wynikać z tego, że samochód jest lekko obniżony o 30/30?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: stonefree » sob mar 24, 2012 15:47

electro831111 pisze:odebrałem auto po ustawieniach zbieżności
Raczej po nieustawieniach zbiezności. Co było powodem tego, ze nie ustawili Ci tej geometrii prawidłowo?



electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: electro831111 » ndz mar 25, 2012 08:52

Nie wiem, według nich jak dobrze pamiętam lekko krzywa jest przednia prawa zwrotnica dlatego kąt pochylenia koła jest lekko poza zakresem, a co do reszty to nie wiem. A co według Ciebie jest źle, bo tak średnio się na tym znam. Proszę sprecyzuj, które wartości są do kitu oprócz tego kąta pochylenia.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: stonefree » ndz mar 25, 2012 12:33

Wszystko masz opisane na wydruku. Po regulacji wartości kątów powinny być na zielono, wiec widać, że nie tylko masz ruszony prawy McPherson, ale i tylna belka albo jest ugięta prawą stroną, albo obniżenie zawieszenia na to wplynęło ( myslę, że powinieneś dopytać w dziale tuning, ale uważam, że mimo obniżenia nie powinno być różnicy w zbieżności połówkowej kół tylnych). Poza tym te wartości nie są już lekko poza zakresem i podejrzewam,że samochód nie prowadzi się dobrze?



electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: electro831111 » ndz mar 25, 2012 22:08

Więc jak to mam skorygować? wymiana tylnej belki + wymiana prawej przedniej zwrotnicy ? Źle się nie prowadzi, ale pewnie mogłoby być lepiej, muszę się przyjrzeć czy opon mi nie ścina. Warto to naprawiać czy zostawić to jak jest? Bo nie sądzę aby to się dało bez wymian pewnych części wyregulować.



Awatar użytkownika
unn90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 28, 2011 21:25
Lokalizacja: Białystok/Zabłudów

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: unn90 » wt mar 27, 2012 00:47

Jak robiłeś wyniki to serwisant nie dał Ci żadnych wskazówek co robić? Ja jak zajechałem swoim na ustawianie zbieżności to od razu mi wytknął palcami częsci do wymiany i powód złych odczytów. Naprawiłem usterki, zajechałem jeszcze raz i dokończono dzieła:) Jeżeli chcesz mieć wszystko tip top, to wymiana części na dobre powinna załatwić sprawę. Tylko najpierw się dowiedz dokładnie u mechanika co trzeba wymienić:)


Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy, że jedziesz zbyt wolno
Na grobie: ZGINĘLI NA DRODZE, ALE MIELI PIERWSZEŃSTWO.
http://www.fotosik.pl/u/unn90/album/1120975" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zbieżność-proszę o ocenę

Post autor: stonefree » wt mar 27, 2012 22:43

electro831111, Jedź do innego warsztatu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości