Golf V GT 1.4 TSI 170 KM- informacje o zawieszeniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalm7378
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:49

Golf V GT 1.4 TSI 170 KM- informacje o zawieszeniu

Post autor: michalm7378 » ndz mar 18, 2012 14:08

Witam, to mój pierwszy post więc na razie po omacku próbuję tutaj rozpracować całe forum. Mam nadzieję, że mój temat nie będzie potraktowany jakoś wrogo (uznany za powtórzony). W tej chwili jestem posiadaczem Golfa V GT 1.4 TSI 170 KM i chciałbym się dowiedzieć kilku informacji, mianowicie czy zawieszenie w tym modelu jest jakoś usztywnione? Z pewnością nie posiada on elektronicznej szpery, ale czy może zastosowano w nim jakieś zabiegi stricte poprawiające własności sportowe?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf V GT 1.4 TSI 170 KM- informacje o zawieszeniu

Post autor: doggie » ndz mar 18, 2012 20:36

michalm7378 pisze: Z pewnością nie posiada on elektronicznej szpery, ale czy może zastosowano w nim jakieś zabiegi stricte poprawiające własności sportowe?
generalnie ma standardowe zawieszenie a więc z przodu kolumna McPhersona z wahaczem trójkątnym a z tyłu wielowahacz, o ile się nie mylę na stronę przypadają trzy elementy w wahaczu w tym jeden aluminiowy, ale mogę się mylić bo zawieszenie tylne jest bardzo trwałe i nie miałem okazji wgłębiać się w temat, w zasadzie tak samo jak belka skrętna, częsciej jedynie wymaga kontroli i regulacji bo na dziurawych drogach ma tendencje do rozregulowywania się, co do pytania - jest delikatnie obniżone względem serii



michalm7378
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 13:49

Golf V GT 1.4 TSI 170 KM- informacje o zawieszeniu

Post autor: michalm7378 » pn mar 19, 2012 00:50

Dzięki bardzo za odp. Gdzieś doczytałem, że obniżono je o 15 mm więc rzeczywiście niedużo, ale pewnie poprawia to trakcję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości