klejenie tłumika

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrewtst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 18, 2011 19:37

klejenie tłumika

Post autor: andrewtst » pt lip 15, 2011 15:19

Witam! Zrobiła się mała dziurka w rurze kolektorowej ( tej z kolektora do katalizatora) i nie bardzo mam możliwość pospawania bo podobno jest cienka jak puszka po piwie. Chcę ją naprawić takim zestawem naprawczym do tłumików sonax (pasta + taśma). Co o tym sądzicie? Da radę na tym pojeździć? ma to klejenie sens? z góry dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

klejenie tłumika

Post autor: Paweł Marek » pt lip 15, 2011 16:10

Pomoże na czas krótki, trudno przewidzieć jak krótki. Moim zdaniem to jest metoda naprawy do zastosowania doraźnie, gdzieś w drodze tylko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

klejenie tłumika

Post autor: mishabest » sob lip 16, 2011 19:30

nie ma to zupełnie sensu. Naprawiałem takim bandażem i po 100-200 km się rozleciało.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

klejenie tłumika

Post autor: KamilP » sob mar 03, 2012 19:59

Witam Koledzy. Mały odkop zrobię i dołączę się do tematów.
Zauważyłem u siebie dziurkę na łączeniu tłumika przedniego ze środkowym chyba, oddał bym to do spawania gdyby nie to że dziurka jest u góry i trzeba będzie tłumik wyciągać, a on sporo latek ma to ciekawe czy nie będzie się buntował.. Kumpel mi powiedział o tej taśmie że dobra jest i tania bo jego kumpel naprawiał.. Ona chyba aluminiowa jest. Korzystał ktoś z tego? Ciekawe czy jakbym okręcił tą część z dziurką to czy by trzymało, lipa trochę że to samo dmucha na konsolę środkową, chyba na tą osłonę. Pasowało by to zrobić tylko jeszcze nie wiem czy taśmą czy jednak będzie konieczny spaw.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

klejenie tłumika

Post autor: mishabest » sob mar 03, 2012 21:21

ja bym podjechał na spawanie, ostatnio przez poluzowaną opaskę urwała mi się rura od tłumika środkowego (tłumik miał rok..), podjechałem, gość w 10 minut obspawał rurę dookoła i wziął 30 zł. jak podjedziesz to gość ci oceni czy da się spawać czy nic z tego nie będzie. a w ciasnych miejscach spawa się do lusterka i też wszystko jest szczelne.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

klejenie tłumika

Post autor: KamilP » sob mar 03, 2012 22:18

Ja i tak auto oddaję do mechanika blacharza to od razu to mógłby mi zrobić.. On tanio bierze. To zapytam go też o to w takim razie. Tylko właśnie obawiam się ze będzie problem z rozkręceniem i wyjęciem bo tam trochę rdzy jest. Ale to mechanior to da radę :) No chyba że da się bez wyjmowania, to by jeszcze lepiej było.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości