Dziwne myszkowanie przodu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: vwlad » czw mar 01, 2012 13:33

Witam
Mam następujący problem z autem. Otóż czasami odczuwam jakby prawe przednie koło (bardziej odczuwalne jest na prawym) robiło sobie sinusoidkę zamiast jechać na wprost, co objawia się bujnięciem całego przodu nieco w prawo, a za chwilę drugim bujnięciem w lewo przy powrocie na tor jazdy. Czasem trzeba skontrować nieco kierownicą. Dzieje się tak szczególnie przy przyspieszaniu po zmianie biegu na wyższy, albo rzadziej przy jeździe ze stałą prędkością.
Ostatnio było wymieniane prawe przednie łożysko koła bo już huczało, poza tym klocki hamulcowe przednie oraz jakaś guma w zawieszeniu z prawej. Mechanik twierdzi, że luzów w zawieszeniu nie ma, w tym sensie, że wszystko podokręcane było przy wymianie, a geometrii ani zbieżności nie ruszał. Ale wydaje mi się, że problem nie pojawił się po wymianie tylko już nieco później, po tym jak wpadłem w dziury zarówno prawym jak i lewym przednim kołem przy jakichś 60-70 km/h. Musiałem po tym prostować obie przednie felgi, a z prawego koła aż uchodziło powietrze.
Normalnie auto jeździ i nie ściąga, ani też nie słychać żadnych niepokojących dźwięków z zawieszenia. Zarówno przy jeździe na wprost jak i skręcaniu, poza tym co opisałem powyżej i to też nie za każdym razem.
Co może być przyczyną takiego zachowania?

Dodam, że mechanik sugeruje, że wylany mam lewy przedni amortyzator, uszkodzone mocowanie górne prawego przedniego amortyzatora (to coś co jest w kielichu), uszkodzone drązki kierownicze oraz skrzywione bądź kiedyś w przeszłości skrzywione "sanki" (nie wiem co to jest - tak się wyraził). Podejrzewam, że mnie naciąga - więc wolę zapytać dla pewności.

Pozdrawiam


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: marcin7x5 » czw mar 01, 2012 14:45

A czy jak wpadłeś w tą dziurę to sprawdzaliście opony? Może poleciały w ktorejs kordy i opona na szrot. Spróbuj zamienić koła z tyłu na przód i zobacz wtedy.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: vwlad » czw mar 01, 2012 16:04

Opony były sprawdzane jedynie z zewnątrz, bez zdejmowania z felg, wybrzuszeń czy innych widocznych uszkodzeń brak.

Dodam, że na domiar złego wczoraj złapałem gumę i miałem okazję pokombinować z oponami, na innych oponach na przodzie problem nadal występuje, choć z nieco mniejszym nasileniem.


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: marcin7x5 » pt mar 02, 2012 15:29

To pozostaje dokładnie przejrzec zawieszenie a w szczególności amorki. Bez rozbiórki sie nie obejdzie.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: vwlad » sob mar 03, 2012 11:06

Jakby okazało się, że amortyzatory trzeba wymienić to ile orientacyjnie może mnie to kosztować? Czy zawsze amortyzatory wymienia sie parami?


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: gregor1342 » ndz mar 04, 2012 22:06

Osobiście spotkałem sie kiedys z podobnym problemem tyle że byłem wtedy nieszczęśliwym posiadaczem Marki Renault Laguna....

w tym jednak przypadku czasami dochodzily problemy ze skretem kierownica,ewidentnie czulem opor przy skrecie,co sie potem okazało zatarło sie łożysko pod amortyzatorem...
W Twoim przypadku szukał bym przyczyny tez w okolicach amortyzatora,badz ogolny i dokładny przeglad zawieszenia,bo po spotkaniu z dziura w asfalcie mozna sie spodziewać wszystkiego,tym bardziej jak było na tyle śilne ze wystapiła potrzeba prostowania felg...

Moja sugestia to nim udasz sie do mechanika skorzystaj z kanału,jezeli nie posiadasz popytaj znajomych moze Ktos bedzie wiedział gdzie bedziesz mógł sie zainstalowac raptem na 30 minut by dokładnie obejrzec czy nie jest nic skrzywione badz oberwane...


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne myszkowanie przodu

Post autor: vwlad » pn mar 05, 2012 10:44

W pierwszej kolejności zamierzam odwiedzić stację diagnostyczną celem sprawdzenia amortyzatorów i zawieszenia. Sam na kanale to raczej nic nie zobaczę, bo słabo się na tym znam.


VWlad

Follow the white rabbit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości