coś stuka podczas skręcania?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

coś stuka podczas skręcania?

Post autor: epaweld » śr lut 29, 2012 19:48

Witam,

Mam pytanie, nie wiem tylko czy odpowiedni dział jest na to pytanie. A więc o co chodzi. Dziś jadąc, dokładnie na zakręcie kiedy koła były dość skręcone ( jakieś 90 stopni) coś mi zazgrzytało po mojej stronie. Myślałem że to jakiś przypadek ale to się cały czas dzieje wtedy kiedy koła są skręcone prawie na maksa. Powiem może jeszcze coś takiego że jak jadę i dodaję gazu kiedy auto ma przyspieszyć to też coś tam pod silnikiem (tak mniej więcej myślę że z tych okolic) łomocze/zgrzyta. Co to może być ? I czy to poważna awaria? Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

coś stuka podczas skręcania?

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 20:12

Prawdopdobnie któryś przegub ale z twojego opisu nie da się wywnioskować który. Dla zewnętrznego typowe jest miarowe stukanie na skręconcyh kołach, ale przy dodawaniu gazu w czasie jazdy na wprost - to może być każdy przegyb. Z tym że nie bardzo termin zgrzytanie do tego pasuje. Musisz dac posłuchac komuś wprawnemu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

golfik edition one
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 23, 2012 20:34

coś stuka podczas skręcania?

Post autor: golfik edition one » śr lut 29, 2012 20:22

Zobacz gumy przy przegubach jeżeli któraś będzie pęknięta lub naderwana to przegub do wymiany. Miałem tak samo przy swoim golfiku :smirk:



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

coś stuka podczas skręcania?

Post autor: epaweld » czw mar 01, 2012 02:26

Tak dać posłuchać... problem w tym że jestem w tej chwili w UK. :( A czy oprócz przegubów może to być coś innego? I pytanie czy to na pewno mogą być zewnętrzne czy wewnętrzne? Po czym poznać jeśli byłyby to wewnętrzne ? Sorry za może głupie pytania ale chciałbym wiedzieć zanim pójdę do jakiegoś serwisu bo tu wszystko jest możliwe ;)



golfik edition one
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 23, 2012 20:34

coś stuka podczas skręcania?

Post autor: golfik edition one » pt mar 02, 2012 20:23

Jeżeli to się dzieje przy jeździe na wprost to mogą być przeguby wewnętrzne, a jeżeli na skręconych kołach to będą prawdopodobnie zewnętrzne. Ale najlepiej sprawdź gumy na przegubach, bo jeżeli gumy będą całe to przegub nie powinien się rozwalić. A wystarczy żeby była małe rozcięcie na gumie i do środka będzie się dostawał brud, co doprowadza do rozwalenia przegubu i stukania :-)



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Re: coś stuka podczas skręcania?

Post autor: areczek0000000 » pt mar 02, 2012 22:37

Sprawdź sprężyny czy nie jest pęknięta.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości