zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: c-master » pn lut 06, 2012 21:57

Mam taki problem:

Coś mi z tyłu stukało, okazało się że z góry amortyzatora - sprawdziłem co to i okazało się, że nie była skręcona tulejka metalowa pomiędzy tymi gumowymi odbojami - większym i szerszym na górze amora - ten kto rozbierał wie o co chodzi.
Po skręceniu stanąłem na hak holowniczy i zacząłem bujać tyłem do góry i na dół i amorek z właśnie tej strony tak się ścisnął że nie chce "odbić".
Koło weszło w błotnik i nie chce wyskoczyć - jetta wygląda teraz na jednej stronie jakby była na niezłej glebie ;/
Podniosłem na podnośniku i koło od razu się odrywa od ziemi , nie zostaje przy podłożu tak jak się podnosi samochód i dopiero potem jak już jest wszystko rozciągnięte to i ono idzie w górę.

Zdjąłem koło, odkręciłem górne mocowanie amorka i wtedy odpuściło, belka poszła w dół ale amor dalej jest ściśnięty i sprężyna też - zwój przy zwoju.

Co teraz, amor do wymiany, czy może jakieś jego skrajne położenie jest ?
Wyciągać amor, rozciągać go, smarować, grzać ???

Miał ktoś jakoś tak? Lub podobnie ? Sugestie i wskazówki mile widziane.


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: Tomasz Bis » pn lut 06, 2012 22:52

Jeżeli stało się to w ostatnich dniach , gdzie mieliśmy sporo na minusie , to po prostu zamarzł . Amortyzator jest uszkodzony , nieszczelny i dostała się do niego woda . Pomimo takiej usterki po rozmrożeniu amo. może nadal trzymać parametry . Jak nie będzie takich mrozów to taka niespodzianka więcej Cię nie spotka . Czeka Cię wymiana jak nie teraz to przyszłej zimy lub przed przeglądem .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Re: zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: c-master » wt lut 07, 2012 00:15

to co, rozmrozić po prostu na hali jakiejś ? Nie wymieniać teraz ? Bo już nie wiem...


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: J.B.S. » wt lut 07, 2012 01:04

On jest do wymiany ,bo jak rozmrozisz to zaraz z powrotem zamarznie.



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: c-master » wt lut 07, 2012 16:53

Wjechałem na ogrzewaną halę, postał 0.5 h i się odblokował - czyli wrócił do swojego pierwotnego stanu - zobaczymy na jak długo.....

Temat w takim razie zamykam.


było już ich trochę ....
Obrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: DejaVu » śr lut 08, 2012 20:34

No to ja w takim razie się podepnę :pub: U mnie to czasem stukało jak koło domu przejeżdżałem przez korzenie świerka który akurat sobie tam rośnie -wtedy było słychać taki stuk w bagażniku , tylko nie mogłem zlokalizować który to .No i oczywiście zimą po wertepach to pukało cały czas, nie zważałem na to bo i tak na wiosnę mam w planach powymieniać sworznie w zawieszeniu itd. No i dziś do pracy normalnie -9* po robocie jadę po równej asfaltowej drodze i zaczęło coś bujać golfa :shock: myślałem że może ręczny przyłapał albo co , potem nawet pomyślałem że złapałem kapcia-zatrzymałem się koła całe , jadę dalej a tu dalej buja , już na mojej ''drodze'' która drogi nie przypomina , poświeciłem latarką na klocki hamulcowe i zobaczyłem czy tarcze nie gorące , no i wszystko ok, zajrzałem na sprężyny -są całe - wymieniałem z tyłu w tamtą zimę , no i zobaczyłem że ''siedzi'' prawy tył i nie można go rozbujać - prawą stronę łapiąc za nadkole bujam normalnie.Dopiero przed chwilą przyjechałem i jest za ciemno aby coś tam robić :rozpacz: Jutro trzeba do roboty , proszę o jakieś rady -da radę samemu zmienić takie amortyzatory , czy lepiej zostawić to fachowcom? i czy mogę na razie wymienić tylko tył-czy muszę wszystkie 4 .Pozdrawiam.
Ps. i dlaczego to się stało przecież był mały mróz golf tydzień nie był jeżdżony-nie wjechałem w jakąś dziurę tylko jechałem po normalnym asfalcie.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: nitrox89 » śr lut 08, 2012 21:52

Wylał Ci się amortyzator :) Spokojnie dasz rade to zmienić sam. A jeździć się da, tylko na zakrętach uważaj żeby Ci pupa nie uciekła.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: c-master » czw lut 09, 2012 11:51

Poczekaj aż mróz odpuści albo staw gdzieś na ogrzewanie - u mnie pomogło - po prostu zamarzł a teraz jak odmarzł to jest ok, trzyma i amortyzuje


było już ich trochę ....
Obrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: DejaVu » czw lut 09, 2012 14:58

Miałem połamaną jakąś tam osłonę i dostawała się wilgoć-jak jeździłem codziennie to stukało ale było ok.Teraz zamarzł wolałem wymienić na nowe-nie mam gdzie postawić w ciepłe miejsce - a do roboty muszę jeździć. :foch:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: Tomasz Bis » czw lut 09, 2012 21:26

DejaVu pisze:nie mam gdzie postawić w ciepłe miejsce
Z narzędzi podręcznych do rozmrażania amortyzatorów znajdujących się w każdym domu jest suszarka do włosów. Suszarka doskonale daje radę , nie każdy ma opalarkę czy palnik gazowy .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: norek111 » czw lut 09, 2012 21:47

Jeśli amortyzator zamarza to jest do wymiany,odmrażanie tylko odwlecze wymianę w czasie .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: Tomasz Bis » czw lut 09, 2012 22:12

Tomasz Bis pisze:Amortyzator jest uszkodzony ,
norek111, zgadzam się z Tobą , czasem jednak jest potrzebne odwleczenie w czasie , choć by po to by pojechać po nowe :grin:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

zablokował się amortyzator, nie chce odbić

Post autor: DejaVu » pt lut 10, 2012 06:16

Tomasz Bis pisze:w każdym domu jest suszarka do włosów
To mój jakiś nie typowy , bo suszarki nie ma :jezor: Wolałem zmienić i tak było to w planach ,na wiosnę/lato mam zamiar jeszcze pojechać na szarpaka i powymieniać co trzeba.Mam 4 km.gównianej drogi zimą jest lepiej jak latem , bo śnieg zasypuje te wszystkie dziury .


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości