Buczenie podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » śr cze 29, 2011 20:01

Witam,
Od jakiegoś czasu borykam sie z problemem buczenia, wycia w aucie przy prędkości 70-80km i ok 100km. Na wulkanizacji powiedzieli ze opony są wyząbkowane i przez to. Dzis kupiłem nówki i kasa stracona bo stare opony byly jeszcze ok a buczenie dalej jest. Sprawdzałem łożyska przednie poprzez podniesienie calosci przodu i rozpeczeniu auta do stowy zgasilem silnik i nic. Tylnymi pokrecilem i tez nic nie usłyszałem. Podczas jazdy na wprost słychać tak jak by z każdego miejsca po troche - trudno mi zlokalizowac dokladnie źródło chałasu. Podczas wejscia w zakręt lewy buczenie ustaje natomiast w prawy utrzymuje sie na takim lub nieco większym poziomie chalasu jak podczas jazdy na wprost. Nie mam juz pojęcia i siły jak moge dojść do przyczyny tego wkurzającego dźwięku. Prosze o jakieś wskazówki i z góry dziekuje


Speed

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: red_devil25 » śr cze 29, 2011 21:59

zrobilem tak samo przy tym samym efekcie czyli wymienic mi kazali opony ,ze niby krecili kolami i lozyska cichutko.To wzialem przelozylem na zimowki ,ktore maja rok i to samo.Kilka narad na forum i postawilem wszystko na jedna karte-łozysko z przodu.Jako ,ze nie mialem gotowki zeby robic oba odrazu bo i potem trzeba zbieznosc zrobic to byla kwestia dochodzenia ,z ktorej strony.Wymienilem lewe przednie lozysko i to rozwiazalo problem.Typuje na 99% ,ze to bedzie przednie lewe.To buczenie jest zgubne i mozna zdurniec wkoncu z ktorej to strony.Zobacz sobie moj temat ,w ktorym opisalem problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=353381" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co slyszalem robi sie to odrazu caly tyl lub caly przod.Ja zrobilem lewa przednia czesc z braku funduszy i jest ok.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » czw cze 30, 2011 06:24

red_devil25 pisze:zrobilem tak samo przy tym samym efekcie czyli wymienic mi kazali opony ,ze niby krecili kolami i lozyska cichutko.To wzialem przelozylem na zimowki ,ktore maja rok i to samo.Kilka narad na forum i postawilem wszystko na jedna karte-łozysko z przodu.Jako ,ze nie mialem gotowki zeby robic oba odrazu bo i potem trzeba zbieznosc zrobic to byla kwestia dochodzenia ,z ktorej strony.Wymienilem lewe przednie lozysko i to rozwiazalo problem.Typuje na 99% ,ze to bedzie przednie lewe.To buczenie jest zgubne i mozna zdurniec wkoncu z ktorej to strony.Zobacz sobie moj temat ,w ktorym opisalem problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=353381" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co slyszalem robi sie to odrazu caly tyl lub caly przod.Ja zrobilem lewa przednia czesc z braku funduszy i jest ok.
A dlaczego przednie lewe wymieniłeś??? huczało z tamtąd??? Bo mi wydaje się że dźwięk wydobywa się w prawego przodu lub tyłu albo to i to:/ i podczas jazdy na wprost cały czas słychać:(:(:(:(


Speed

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » czw cze 30, 2011 09:22

Pomoże ktoś rozwiązać mi ten problem??? MOże ktoś miał taką sytuacje.....


Speed

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: red_devil25 » czw cze 30, 2011 20:33

wydaje CI ,ze z prawej strony a tak naprawde to do wymiany z lewej.Jak jedziesz w prawo i prosto i buczy to lewe lozysko wtedy na 99%.Mialem sam taki przypadek jak opisalem ,pozatym z mechanikami konsultowalem to mowil ,ze na 75% to wlasnie bedzie lewe.Prawda jest jak ,ktorys koelgow pisal ,ze jak jedzie sie prosto to wrazenie ,ze buczy wszedzie gdzie sie da i wtedy ciezko byc madrym.Jak masz gotowke wymien oba.Mozna wymienic lewe ,ktore proponuje i jedziesz sie autem przejechac czy to wlasnie to -jak nie buczy jedziesz na zbieznosc ustawic.Jak nie lewe to juz prawe zostaje i na zbieznosc bo po co placic i ustawiac 2 razy.Ja obstawiam na lewe. Na kilku forach czytalem ,ze taka prawidlowosc jest ,ze jak krecisz w lewo i nie buczy to prawe i analogocznie.JA tak typuje ,a zrobisz jak uwazasz.Chcialbym pomoc i obym trafil prawidlowo.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » czw cze 30, 2011 21:04

red_devil25 pisze:wydaje CI ,ze z prawej strony a tak naprawde to do wymiany z lewej.Jak jedziesz w prawo i prosto i buczy to lewe lozysko wtedy na 99%.Mialem sam taki przypadek jak opisalem ,pozatym z mechanikami konsultowalem to mowil ,ze na 75% to wlasnie bedzie lewe.Prawda jest jak ,ktorys koelgow pisal ,ze jak jedzie sie prosto to wrazenie ,ze buczy wszedzie gdzie sie da i wtedy ciezko byc madrym.Jak masz gotowke wymien oba.Mozna wymienic lewe ,ktore proponuje i jedziesz sie autem przejechac czy to wlasnie to -jak nie buczy jedziesz na zbieznosc ustawic.Jak nie lewe to juz prawe zostaje i na zbieznosc bo po co placic i ustawiac 2 razy.Ja obstawiam na lewe. Na kilku forach czytalem ,ze taka prawidlowosc jest ,ze jak krecisz w lewo i nie buczy to prawe i analogocznie.JA tak typuje ,a zrobisz jak uwazasz.Chcialbym pomoc i obym trafil prawidlowo.
Dzięki za rady i zaangażowanie:) zastanawiam się nad tym co napisałeś i doszedłem do wniosku że przecież łożyska są 2 rzędowe i to że przy skręcie w lewo buczy bardziej z prawej bo jest dociążone albo wcale nie buczy to nie świadczy chyba o tym że to akurat to łożysko:/ nie wiem tak mi sie wydaje... Jeszcze jedno spostrzeżenie bo własnie szarpałem kolem na podnośniku i właśnie w tylnym lewym kole da się wyczuć delikatny luz jak złapie opone w pionie i jedna reka odpycha a 2 ciągnę do siebie. Więc może na początek sprubuje dociągnąć to łożysko??? czy od razu wymienić??? a w ogóle w 4ce da sie z tylu same łożysko wymienić czy tylko komplet z piastą??


Speed

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » czw cze 30, 2011 21:12

red_devil25 pisze: Na kilku forach czytalem ,ze taka prawidlowosc jest ,ze jak krecisz w lewo i nie buczy to prawe i analogocznie.JA tak typuje ,a zrobisz jak uwazasz.Chcialbym pomoc i obym trafil prawidlowo.
U mnie jak kręce w lewo to cisza a jak w prawo i na wprost to buczy


Speed

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: red_devil25 » pt lip 01, 2011 05:37

nie wiem jak jest w mk4.Wiem,ze u siebie zmienilem sobie sam z tylu ,zeby jakby co wyeliminowac(to grosze ,a da rady samemu bo z przodu juz ciezko).Jak auto podnosilem tez wszystko bylo cicho i wogole.Tylko przyszlod do jazdy i troche wieksza predkosc i sie zaczynalo.Przy tych przeciazeniach jest jak napisalem przedtem i to potwierdza wiekszosc mechanikow.U mnie tak bylo,ale czy u Ciebie tez to ciezko powiedziec ,ale raczej tak samo


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » sob lip 02, 2011 23:10

red_devil25 pisze:nie wiem jak jest w mk4.Wiem,ze u siebie zmienilem sobie sam z tylu ,zeby jakby co wyeliminowac(to grosze ,a da rady samemu bo z przodu juz ciezko).Jak auto podnosilem tez wszystko bylo cicho i wogole.Tylko przyszlod do jazdy i troche wieksza predkosc i sie zaczynalo.Przy tych przeciazeniach jest jak napisalem przedtem i to potwierdza wiekszosc mechanikow.U mnie tak bylo,ale czy u Ciebie tez to ciezko powiedziec ,ale raczej tak samo
Właśnie jestem po wymianie lewego tylnego łożyska z piastą i.......... okazało się że trafiony:) w autku zrobiła się cisza i spokoj:) Łożysko wymieniłem sam - nic trudnego jak ktoś potrzebuje info co i jak to służe pomocą. red_devil25 dzięki za nieocenioną pomoc:)


Speed

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: red_devil25 » ndz lip 03, 2011 07:21

to sie jednak pomylilem:)typowalem lewy przod ,a jednak to lewy tyl.Dobrze ,ze zalatwiles temat i jest spokoj:)BYlby przod to wiekszy koszt by byl i sam bys sie musial nabakac lub ktos by to musial zrobic.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: Caymann » ndz lip 03, 2011 12:15

red_devil25 pisze:to sie jednak pomylilem:)typowalem lewy przod ,a jednak to lewy tyl.Dobrze ,ze zalatwiles temat i jest spokoj:)BYlby przod to wiekszy koszt by byl i sam bys sie musial nabakac lub ktos by to musial zrobic.
No właśnie z tyłu jest większy koszt niestety:( bo musisz kupić łożysko z piastą, z skf zapłaciłem 216pln a do przodu łożysko skf 97pln i w moim wypadku też sam sobie wymienie:)


Speed

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Buczenie podczas jazdy

Post autor: red_devil25 » ndz lip 03, 2011 14:24

ja w poprzednim mk3 jak wymienialem sobie tyl ,ale same tylko lozyska wydalem 8dych i sam zrobilem i bylo po temacie.Teraz jak mialem wymieniane z przodu lewy i potem mialem tylko zrobic jeszcze zbieznosc.Mysle wydam za wszystko z 200zl i bedzie po zabawie.Facet nagle mi wychodzi z garazu ,ze nie ma jak robic zbieznosci bo drazki kierownicze i sworznie wybite i sie zrobilo 400zl za ta przyjemnosc.Do tych 97zl na przod to musisz sobie stowke doliczyc za ustawianie zbieznosci potem bo powinno sie to zrobic.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

usbi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:00
Lokalizacja: Częstochowa

Buczenie podczas jazdy

Post autor: usbi1 » pn sty 23, 2012 14:23

witam ja mam podobny problem kupilem golfika 3 i zaczelo tak dziwnie w kole buczec mowili fachowcy ze to lozysko wiec wymienilem i ......... nic nadal buczy przy nawet delikatnym skrecie w prawo oraz przy nie wielkiej predkosci mial ktos moze w z was podobny przypadek prosilbym o pomoc z gory dziekuje



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Buczenie podczas jazdy

Post autor: JacekB » sob lut 04, 2012 12:46

usbi1,

1. łożyska wymienia się obustronnie na osi
2. łożyska (lepsze=SKF) mają wyznaczony kierunek pracy strzałką, (aby na pewno dobrze założone?)
3a. aby sprawdzić czy to aby na pewno łożysko znajdź sobie pustą drogę rozpędź się lekko, zgaś silnik i bujaj lewo prawo, powinno huczeć,
4b. jeśli nie huczy z wyłączonym silnikiem a włączonym huczy to odzywa się pompa ABS


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości