obniżenie zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniek971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 25, 2010 20:44
Lokalizacja: zielona

obniżenie zawieszenia

Post autor: maniek971 » sob sty 14, 2012 17:52

Witam,planuje wymienić amortyzatory,teraz mam zawieszenie obniżone 4-6cm(nie wiem dokładnie ile bo takiego golfika już kupiłem)amortyzatory seryjne,czyli chyba obniżony na sprężynach,i teraz moje pytanie,jak kupie amory sportowe o krótszym skoku np.25mm to będzie oznaczać że auto siądzie mi jeszcze te 25mm?i to samo pytanie inaczej ,czy kielich amora sportowego i seryjnego jest na tej samej wysokości? mierząc od dołu rzecz jasna.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

obniżenie zawieszenia

Post autor: biercok mkII » sob sty 14, 2012 22:39

Nie bedzie oznaczac ze siadzie nizej 25mm. Tlok amorka pracuje w mniejszym zakresie te 25mm. Kielich w serii i w sportowym jest na tej samej wysokosci. Chyba ze kupisz amorki w ktorych kielichy sa wspawane nizej /widzialem takie firmy ta technix/ ale normalnie sa na takiej samej wysokosci. Pozdr.



Awatar użytkownika
Wesley
OEM+ Lover
OEM+ Lover
Posty: 966
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:19
Lokalizacja: podlasie

obniżenie zawieszenia

Post autor: Wesley » sob sty 14, 2012 23:30

biercok mkII dokładnie,
maniek971 za obniżenie odpowiadają sprężyny więc Ci auto bardziej nie usiądzie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

obniżenie zawieszenia

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2012 01:51

maniek971, nie o krótszym skoku tylko po prostu krótsze, czyli sama rura amortyzatora krótsza, tak jest już w wersjach GTI i nawet GT o jakieś centymetr dwa. Czyli podsumowując wysokość auta zależy od rodzaju sprężyny - znaczy jaki ma wymiar ale już po obciążeniu autem, oraz od długości amortyzatora mierzonej od dolnego mocowania (do zwrotnicy z przodu lub belki z tyłu) do dolnego talerzyka spreżyny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maniek971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 25, 2010 20:44
Lokalizacja: zielona

obniżenie zawieszenia

Post autor: maniek971 » ndz sty 15, 2012 16:42

biercok mkIIwłaśnie zastanawiałem się nad tą firmą ta technix,możesz coś więcej powiedzieć o tych amortyzatorach, czy wszystkie mają niżej kielichy?



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

obniżenie zawieszenia

Post autor: biercok mkII » ndz sty 15, 2012 22:21

Hm. Nie moge nic powiedziec bo nie mialem takich. Ale napewno nie we wszystkich tylko MAPET mial wlasnie takie amorki w ktorych ten talerzyk byl specjalnie wspawany nizej. Szukalem na allegro takich amorkow zeby pokazac ale nie znalazlem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości