Pęknięty przewód pompy hamulcowej

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dan0031
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2010 02:55

Pęknięty przewód pompy hamulcowej

Post autor: Dan0031 » sob sty 14, 2012 14:40

Witam.
Ostatnio podczas hamowania trochę ostrzejszego coś strzeliło i miałem bardzo słabe hamulce. Była noc i wszędzie ciemno więc powoli jechałem, hamulce lekko hamowały przy całkowitym dociśnięciu. Po jakimś czasie wyświetlił się komunikat o braku płynu hamulcowego (po niemiecku ale się domyśliłęm o co kaman). Dojechałem do domu, otworzyłem maskę i druga osoba wcisnęła hamulec a tu siuuu! Leci płyn hamulcowy z przewodu metalowego zaraz za zbiorniczkiem. Pękł w środkowej części, tej elastycznej. Chyba doprowadza on płyn do ABS, tak?

Teraz pytanie, dzie dostanę takie przewody? Szukałem wszędzie i dzwinołem ale nikt nie ma a jak już to mówi się o przewodach doprowadzających płyn do kół. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym krótkim przewodzie co mi pękł.

Drugie pytanie, czy to, że jechałem z niskim poziomem płynu i czasami (wiadomo) musiałem zahamować nie uszkodziło nic w układzie hamulcowym? Szczególnie boję się o układ ABS.



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Pęknięty przewód pompy hamulcowej

Post autor: piotrek gti_abf » sob sty 14, 2012 17:48

Poszukaj po szrotach najlepiej. Jak coś to mógł się tylko zapowietrzyć, wydaje mi się że nic więcej nie powinno się stać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pęknięty przewód pompy hamulcowej

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2012 11:17

Być może będzie trzeba odpowietrzyć pompę ABS - było o tym sa specjalne procedury polegające na uruchomieniu pompy za pomocą VAGA


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dan0031
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2010 02:55

Pęknięty przewód pompy hamulcowej

Post autor: Dan0031 » ndz sty 15, 2012 12:02

Najpierw znajdę gdzieś ten przewód. JAk już go zamontuję to spróbuję zalać płynem i odpowietrzę. Jeżeli będzie się coś działo to dam znać ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości