golf 4 zbyt niski

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » śr lis 09, 2011 20:04

Kavior pisze:17cm
jaaaaaa dzięki za info :pub: doszliśmy do tego że seria ma około 15 cm prześwitu :)


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » wt gru 06, 2011 22:46

W moim golfie 1.8 agn, hatchback zmieniłem zewieszenie przednie. Ze starego zaiweszenia zostały dwie nakrętki i gumy wzdłużne wahacza. Wszystkie części z najwyższej półki- aso vw, lemforder

sprężyny kayaba o numerze: KYBRA3754
amortyzatory sachs "gazowe" ze sprawdzonego źródła

auto stoi wyżej, jest sztywniejsze i pewniej się prowadzi. Żadne półśrodki tulejki itp. po prostu remont zawieszenia i tyle. Tulejki mam w szufladzie jakby ktoś chciał to oddam za kilka zł- ale mimo to odradzam takie rozwiązanie. pozdro600


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » śr gru 07, 2011 14:24

Dlaczego odradzasz tulejki ? To przecież homologowany produkt vw istniejący w etce. Ja zmieniłem całe zawieszenie na ori częściach z aso za wyjątkiem amorów bo dałem kayabe. Gdyby nie tulejki to przód nie wiem czy centymetr poszedłby do góry. Auto prowadzi się wzorowo, tulejki nie mają kompletnie wpływu na pogorszenie warunków jezdnych. Gdyby tak było to nawet skoda nie stosowałaby pakietu na bezdroża. Kolejna osoba która nie miała a krytykuje :rotfl: Ja w końcu mogę przodem parkować do krawężnika i dojechać na działkę :bigok:



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » śr gru 07, 2011 15:19

Kavior pisze:Dlaczego odradzasz tulejki ? To przecież homologowany produkt vw istniejący w etce. Ja zmieniłem całe zawieszenie na ori częściach z aso za wyjątkiem amorów bo dałem kayabe. Gdyby nie tulejki to przód nie wiem czy centymetr poszedłby do góry. Auto prowadzi się wzorowo, tulejki nie mają kompletnie wpływu na pogorszenie warunków jezdnych. Gdyby tak było to nawet skoda nie stosowałaby pakietu na bezdroża. Kolejna osoba która nie miała a krytykuje :rotfl: Ja w końcu mogę przodem parkować do krawężnika i dojechać na działkę :bigok:
źle napisałem... odradzam tulejki do starych sprężyn bo to jest druciarstwo. Tulejki do sprawnego zawiasu jak najbardziej. Jak ich nie odsprzedam to będą leżały i czekały- nóż widelec się przydadzą. Jeszcze zrobię tylko pomiar po naprawie bo przed miałem 12 cm, do miski może 10 cm.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: art_2008_a_ » ndz sty 08, 2012 13:37

A mnie się udało wreszcie wymienić amortyzatory i przy okazji wrzuciłem tulejki - ale nie jakieś super za 45 pln tylko zwykłe dotoczone... przetestuję ten patent, auto wyraźnie poszło do góry i już spokojnie patrzę w niebo ... może nawalić śniegu ile chce :grin:

jak trochę objeżdżę golfa to napiszę jak te tulejki działają w praktyce ...

:pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości