Nowe zawieszenie się tłucze

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Nowe zawieszenie się tłucze

Post autor: Kavior » sob gru 03, 2011 08:53

Koledzy pomóżcie bo już nerwowo się kończę. Zmieniłem ostatnio w golfinie praktycznie cały przód zawieszenia : amory kayaba olej, ori sprezyny z aso, odboje, osłony, gumy , łożyska itp. Generalnie całe kolumny są nowe, nawet śruby i nakretki. Dołożone zostały jeszcze tulejki podwyższajace bo po wioskach jeżdzę. Po wymianie słysze takie głuche uderzenia z prawej strony. Wystarczy niewielka nierówność i słychać to. Byłem na szarpakach i nic nie znaleźli. W tamtym roku zmieniałem tuleje na wachaczach, koncówki drążków i sworznie. Generalnie cały zawias mam nowy, jedynie gum i łączników stabilizatora nie ruszałem ale są sztywne jak sprawdzałem. Na diagnostyce też stwierdzili że ok. Co może mi tak hałasować ?? Co ciekawe wczoraj zauważyłem że jak obładowałem mocniej bagażnik, około 180kg to jakby była cisza :kac: Dodam jeszcze że podczas wymiany miałem spore problemy z włożeniem prawej kolumny bo półoś opierała się o belke i mało miejca miałem by wsadzić kolumne. Musiałem ja zakładać z scieśnietą spręzyną. Już myslałem że spręzyna po jej zwolnieniu żle siadła w miseczkach ale jak namacalnie sprawdzam to wydaje się ok :grin: Sorry za przydługawy opis :pub:













D



Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Nowe zawieszenie się tłucze

Post autor: macv6 » sob gru 03, 2011 21:25

na Twoim miejscu wymieniłbym gumki stabilizatora, miałem podobny problem po remoncie zawieszenia i właśnie problem tkwił w gumkach - miały minimalny, ledwo wyczuwalny luz.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Nowe zawieszenie się tłucze

Post autor: Kavior » ndz gru 04, 2011 16:37

Gumy mam na półce więc zmienię jutro lub pojutrze i dam znać czy pomogło :bigok:



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Nowe zawieszenie się tłucze

Post autor: Zimny Chirurg » pn gru 05, 2011 00:46

Kavior pisze:Gumy mam na półce więc zmienię jutro lub pojutrze i dam znać czy pomogło :bigok:
Mówisz ze w tamtym roku zmieniałes częśc zawieszenia. Moze juz ma dosyć jak np dałeś jakies kupa typu febi. A 2 sprawa bo nie doczytałem czy wymieniałeś łączniki stabilizatorów. Bo masz objawy dokładnie wskazujące na nie. Luz wykryje tylko naprawde fachowiec i nawet przy najmniejszym juz będą dzwonić.

Sprawdz to.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Nowe zawieszenie się tłucze

Post autor: Kavior » pn gru 05, 2011 07:51

Zimny Chirurg pisze:Mówisz ze w tamtym roku zmieniałes częśc zawieszenia. Moze juz ma dosyć jak np dałeś jakies kupa typu febi
Czesci ori z aso skody :jezor: Jedyne co nie zmienialem to gumy i laczniki stabilizatora. Co ciekawe stare zawieszenie bylo ciche. Gumy i laczniki zmieniam jutro, mam nadzeje ze bedzie cisza :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości