rura zamiast środkowego łumika.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

..Polo..
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: sob lut 26, 2011 21:38
Lokalizacja: Bytom

rura zamiast środkowego łumika.

Post autor: ..Polo.. » śr lis 23, 2011 16:30

Ja słyszałem, ze tłumik końcowy głównie tłumi dzwiek, oczywiście środkowy także, ale znacznie w mniejszym stopniu.
Aktualnie nie moge powiedzieć jak zmienił sie dzwięk po zamontowaniu basu, ponieważ mam dziurawy srodkowy i spaliny tamtedy uciekają.

ale jak przytkałem dziure to autko nie chodziło głośno - miało jedynie basowy pomruk.

A ktoś moze wie jeszcze czy aby napewno środkowy nie jest wymagany na przeglądzie?


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

rura zamiast środkowego łumika.

Post autor: jhosef » śr lis 23, 2011 16:41

Różne auta mają różne układy wydechowe. Ba nawet te same auta, z tym samym silnikiem mają różnie. Przykładem może być mój peugeot 206 z 1,4 benzynka. On akurat fabrycznie nie ma środkowego, tylko tylny. W innych rocznikach środkowy bywał. Najważniejsze jest to aby układ wydechowy spełniał swoją funkcję czyli odprowadzał sprawnie spaliny praz wyciszał proces spalania. Sądzę że jeśli zmieścisz się normie dla dopuszenia pojazdów do ruchu to powinien przejść bez środkowego.

Nie zdziw się jednak jeśli jego brak zachęci diagnostę do zbadania Twojego samochodu na głośność. Jeśli przekroczy 93 dB nie przejdzie przeglądu.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

rura zamiast środkowego łumika.

Post autor: Johnatan » sob lis 26, 2011 03:53

jechałem w mk2 1,3mh który ma całkowicie szczelny wydech i ma tylko oryginalny tylni tłumik i jest na postoju taki, nie buczący ale chodzi jak polonez ! tak dokładnie polonezy mają specyficzny dzwięk i tak chodzi ten golf! Nie wiem czy przekroczył 93db ale przeglądu nie przeszedł bo koles uznał że spaliny uciekają bokami :) Golf mk3 1,6 AEE Strumienica, brak środkowego wydechu, i końcowy basowy przelot. 120db. Auto buczy tak mocno że 1000W subwoofer jest zagłuszany wytwarzającym sie basem z wydechu. Nie polecam. bardziej mnie imponuje po cichu a szybko, lub jak wywali tdi na czarno i idzie, niż hałas


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości