golf 4 zbyt niski

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Roberto 13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:48

golf 4 zbyt niski

Post autor: Roberto 13 » pn paź 31, 2011 20:03

Witam mam takie tulejki zalożone na przednie zawieszenie wgolfie IV TDI . Tulejki kupiłe w sklepie skodaczęści są aluminiowe i już nie zaczepiam osłoną o koleiny auto jeździ tak jak przedtem nie wyczułem żadnej różnicy.



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » pn paź 31, 2011 22:23

witam liczę na waszą pomoc ; :-( nie wiem czy tokarz dorobił to dokładnie ale łożysko nie leży w nim tak jak w talerzyku sprężyny nie wiem czy to jest już jest problem poza tym diagnosta stwierdził " golf 4 nie ma opcji ustawiania kątów pochylenia " a co wy na to ? Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lis 01, 2011 07:10 przez dobosz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » pn paź 31, 2011 23:52

mam te tulejki kupione, jutro zrobię foto i wrzucę, na oko trudno stwierdzić czy tokarz Ci dobrze to wytoczył.

edycja: a oto foty, dodam że łożysko ma tendęcję do niewielkiego pływania na tel tulejce, ale przylega dobrze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

golf 4 zbyt niski

Post autor: czarekcw » pt lis 04, 2011 00:16

A jeżeli przód stoi wyżej od tyłu (mój przypadek) to wystarczy na tył dać sprężyny od TDI czy jaki dawać inny motyw? Bo mi służy fura do jazd po drogach gruntowych a urwać np tłumik to średnio mi pasuje :) .


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: golf 4 zbyt niski

Post autor: marcin7x5 » pt lis 04, 2011 15:17

czarekcw pisze:A jeżeli przód stoi wyżej od tyłu (mój przypadek) to wystarczy na tył dać sprężyny od TDI czy jaki dawać inny motyw?
Nic nie da bo spręzyny na tył to raczej sie nie rozróznia na benzyna/tdi. Jak już to może od kombi cos podniesie auto.



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » ndz lis 06, 2011 20:22

Mam jeszcze takie pytanie gdzie poza etką mogę znaleść info na temat kolorowych kropek na sprenżynach co oznaczają bo rozumiem że twardość ale z jakimi kropkami do jakiego silnika dodam że chodzi o mk4 :banghead:": czy do rozszyfrowania tego problemu potrzebna mi będzie maszyna deszyfrująca typu "enigma " :rozpacz:



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: art_2008_a_ » pn lis 07, 2011 16:03

dobosz pisze:poza tym diagnosta stwierdził " golf 4 nie ma opcji ustawianiakątów pochylenia " a co wy na to ?
odkręcasz 3 śrubki sworznia wahacza i tu możesz minimalnie regulować kąty pochylenia

po drugie wydaje mi się, że tokarz przesadził z tym kołnierzem u Ciebie i łożysko nie ma jak idealnie przylegać - to nie wróży dobrze na przyszłość. Może trzeba było dać tokarzowi razem z łożyskiem ??


PS. a ja mam gotowe tulejki tylko odkręcenie nakrętki trzymającej to górne łożysko przerosło moje możliwości techniczne. Widać korozja zrobiła swoje. :-(

powalczę jeszcze ...

dobosz, nie kombinuj z kropkami na sprężynach - tulejka to najlepsze wyjście bo nie tracisz komfortu jazdy



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » pn lis 07, 2011 20:31

hej, dobosz, odnośnie kropek to szukałem kiedyś informacji do mk2, ale nie znalazłem, tu pewnie będzie podobnie. Sprawa wygląda tak że jeśli chcesz dobrać sprężyny to w aso lub sklepie z orginalnymi częściami podajesz vin i dają ci odpowiedznie sprężyny. cena sztuki oscyluje w granicach 300 zł. Ja u siebie w aucie będę robił całe przednie zawieszenie i zamierzam założyć sprężyny lesjofors których cena jest w granicach 120 zł szt. Wg mnie tulejki to doraźne rozwiązanie- przy starych sprężynach.

Geometrię kół można sprawdzić czy jest prawidłowa- jeśli auto nie miało wypadku itp to powinna byc ok. Poza tym geometrii sie nie ustawia.

Poniżej foty o które prosiłeś, niewiele Ci to da, jedź do mechaniora z łożyskiem jak napisał art_2008_a_.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » wt lis 08, 2011 22:04

Ja kilka dni temu wymieniałem całą zawieche z przodu. Nowe amory kayaba, ori spręzyny z aso po vinie dobrane, tulejki podwyższające i cała reszta. Nie została nawet żadna śruba stara, wszystko nowe. Autem jeździ się o niebo lepiej :bigok: Auto poszło do góry 2,5-3cm. Myślałem że więcej podniesie się bo nie tylko tulejki ale nowe springi założyłem....Teraz kombinować będę z tyłem by auto równo stało. Ma ktoś z Was możliwość dotoczenia zestawu tulejek? kupiłbym dla brata.



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » śr lis 09, 2011 00:07

Kavior pisze:Ja kilka dni temu wymieniałem całą zawieche z przodu. Nowe amory kayaba, ori spręzyny z aso po vinie dobrane, tulejki podwyższające i cała reszta. Nie została nawet żadna śruba stara, wszystko nowe. Autem jeździ się o niebo lepiej :bigok: Auto poszło do góry 2,5-3cm. Myślałem że więcej podniesie się bo nie tylko tulejki ale nowe springi założyłem....Teraz kombinować będę z tyłem by auto równo stało. Ma ktoś z Was możliwość dotoczenia zestawu tulejek? kupiłbym dla brata.
teraz tył niżej od przodu siedzi? amorki gazowe czy olejowe dałes?

mam małą prośbę- zmierz odległość od ziemi do sanek w miejscu w którym zaznaczyłem na zdjęciu (do śruby osłony silnika), u kolegi w sr 14 cm u mnie 12 cm.

Obrazek


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

golf 4 zbyt niski

Post autor: czarekcw » śr lis 09, 2011 00:09

Kavior, daj znać jak zrobisz tył tzn jakie części kupowałeś bo mi tył siedzi nisko a przód wysoko :D .

Co do tulejek to tokarza jako tako znam, wiem który gościu u mnie na wsi to robi. Musiałbyś podać dokładne wymiary a ja się zapytam czy może coś takiego zrobić i za jaką kasę.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » śr lis 09, 2011 00:17

damian_piaski pisze:teraz tył niżej od przodu siedzi? amorki gazowe czy olejowe dałes?
Teraz przód stoi trochę wyżej jak tył. Amortyzatory olejowe, nie lubię twardego zawieszenia dlatego zrezygnowałem z gazowych amorków. Jak dla mnie jest teraz w sam raz.
damian_piaski pisze:mam małą prośbę- zmierz odległość od ziemi do sanek w miejscu w którym zaznaczyłem na zdjęciu (do śruby osłony silnika), u kolegi w sr 14 cm u mnie 12 cm.
Nie wiem czy dam radę zmierzyć na dniach tak jak chcesz bo mam metalową płytę pod silnikiem i skrzynią. Ciężka jak diabli a bez kanału zdjąć ja to nie mała gimnastyka :banghead:



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: damian_piaski » śr lis 09, 2011 01:28

Kavior pisze:Nie wiem czy dam radę zmierzyć na dniach tak jak chcesz bo mam metalową płytę pod silnikiem i skrzynią. Ciężka jak diabli a bez kanału zdjąć ja to nie mała gimnastyka
nie ściągaj tej płyty, w miejscu które zaznaczyłem będzie śrubka która właśnie trzyma płytę po prostu zmierz odległosć od niej do ziemi miarką zwijaną, byleby samochód stał na prostym podłożu


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » śr lis 09, 2011 13:53

damian_piaski pisze:nie ściągaj tej płyty, w miejscu które zaznaczyłem będzie śrubka która właśnie trzyma płytę po prostu zmierz odległosć od niej do ziemi miarką zwijaną, byleby samochód stał na prostym podłożu
17cm :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości