Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: baton_dk » śr lis 02, 2011 22:27

a lepsze olejowe czy gazowe?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: wojtas46 » śr lis 02, 2011 22:44

Na olejowych będziesz miał większy komfort , są bardziej miękkie , natomiast na gazowych lepiej autko zachowuje się w zakrętach . Wybór należy do Ciebie



baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: baton_dk » czw lis 03, 2011 12:31

a czy jest możliwość że z tyłu na amortyzatorze ta poduszka jest uszkodzona? łapie to jakiś defekt? rozumiem że łożyska tam nie ma?



baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: baton_dk » sob lis 05, 2011 00:08

czy słaba wydajność amortyzatorów tylnych 40% może powodować większy nacisk na sprężyny i tym samym zgrzytanie?



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Re: Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: scss » sob lis 05, 2011 09:21

baton_dk pisze:jakiej marki polecacie amortyzatory? Bilstein, Kayaba, Monroe, Sachs? Rozumiem, że bardziej do tego auta będą olejowe?
Odradzam Monroe, wymieniłem w tym roku (wraz z odbojami), niby miały być oryginalne, sciągane przez serwis VW i kicha straszna-skrzypia jak stara kanapa! Dodam, że wcale nie były tanie!


Pozdrawiam Grzesiek.

baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: baton_dk » ndz lis 06, 2011 10:57

trzaski z przodu były wynikiem tulei wahacza, wymieniłem wszystkie i jest spokój...pytanie czy trzaski z tyłu będą efektem amortyzatora?



jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: jaras3001 » wt wrz 08, 2015 00:50

Witam,

od jakiegoś czasu mam podobny problem w mojej Borze, ten dźwięk staję się już irytujący. A mianowicie chodzi o trzask, bądź tez zgrzyt....ciężko to nazwać ale na pewno nie jest to stukanie, pukanie, wycie, etc. ewentualnie nazwałbym to jeszcze odgłosem łamania się czegoś. Dźwięk wydobywa się z tyłu samochodu po stronie kierowcy. Miałem wymieniony zacisk hamulców, nowe amortyzatory a dźwięk nadal został. Mechanicy twierdzą że nic tam niepokojącego nie widzą.

Dźwięk pojawia się on przy różnych "okazjach":
przy jeździe po dziurach choć nie zawsze, przy hamowaniu ale że tak powiem jeżeli naciskam pedał hamulca pulsacyjnie to dźwięk pojawia się tylko za pierwszym razem. Nie wiem czy napisałem to dosyć czytelnie i jasno ale jeżeli macie jakieś pomysły to dajcie znać co może być przyczyną.



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bora 1.6 8V 98R. trzeszczenie

Post autor: domino19140291 » wt wrz 08, 2015 22:47

jaras3001 pisze:Witam,

od jakiegoś czasu mam podobny problem w mojej Borze, ten dźwięk staję się już irytujący. A mianowicie chodzi o trzask, bądź tez zgrzyt....ciężko to nazwać ale na pewno nie jest to stukanie, pukanie, wycie, etc. ewentualnie nazwałbym to jeszcze odgłosem łamania się czegoś. Dźwięk wydobywa się z tyłu samochodu po stronie kierowcy. Miałem wymieniony zacisk hamulców, nowe amortyzatory a dźwięk nadal został. Mechanicy twierdzą że nic tam niepokojącego nie widzą.

Dźwięk pojawia się on przy różnych "okazjach":
przy jeździe po dziurach choć nie zawsze, przy hamowaniu ale że tak powiem jeżeli naciskam pedał hamulca pulsacyjnie to dźwięk pojawia się tylko za pierwszym razem. Nie wiem czy napisałem to dosyć czytelnie i jasno ale jeżeli macie jakieś pomysły to dajcie znać co może być przyczyną.
Z tyłu nie ma zbyt wiele miejsc skąd mogłoby dochodzić do dziwnych dźwięków więc można to dosyć szybko zdiagnozować. Sprawdziłbym na początek gumy belki. Ogólnie mogą wyglądać dobrze ale w rzeczywistości jeśli nie były nigdy wymieniane to są sparciałe i belka obija się o mocowanie. Następne w kolejce jest górne mocowanie amortyzatora. W tym przypadku musisz odkręcić dwie śruby znajdujące się w nadkolu zaraz przy amortyzatorze. Oprócz tego warto też sprawdzić czy nie masz luzów na piaście i ośce która jest przykręcona do belki (różnie to bywa). Czasami winowajcom dziwnych dźwięków może okazać się sam amortyzator. Sprawdź też czy czasem nie złamała się sprężyna. Lubią pękać zwłaszcza na końcach i tego nie widać na pierwszy rzut oka. Powodzenia w diagnozowaniu :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości