Stukająca rura wydechowa o belkę

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Suchy_PL_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 21:20
Lokalizacja: Lębork

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Suchy_PL_ » pn paź 24, 2011 20:16

Witam szanownych kolegów, mam problem jak w tytule...niby błahostka -pomyślałem i kupiłem nowe zawieszenie gumowe tłumika -wymieniłem wszystkie i za pierwszym razem jak podczepiłem tłumik to tłumik środkowy hałasował o blachę (ekran) po środku auta i przenosił drgania więc zaczepiłem tłumik za ten zaznaczony na czerwono hak ale teraz z kolei tłumik puka o belkę tak jakby był za nisko ale to nie możliwe bo podciagnąłem go już i tak dość mocno wysoko...inaczej już by rura na końcu dotykała zderzaka. nie wiem co robić- tłumik końcowy chyba nie oryginał bo jak mocno złączyłem oba tłumiki to zawieszenie tłumika końcowego jest przesunięte do przodu względem zawieszenia w aucie a wypuklenie (miejsce) na belkę zrobione przez wygiętą rurę wydechową specjalnie na to wskazuje jakoby dać jeszcze tłumik do przodu ale wtedy zawieszenie tłumika będzie ekstremalnie naciągnięte :/ ktoś miał podobnie ? jak rozwiązać ten problem ? nie wymienię tłumika bo jest w bdb stanie.
Obrazek



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Słowiu » pn paź 24, 2011 20:48

Miałem tak samo tyle że z tłumikiem od Gti czyli dwururką.Obijał mi się o podłogę na początku po założeniu więc pojechałem do tłumikowca i podgrzał palnikiem rurę przed ostatnim tłumikiem i ją podkrzywił tak że cały tłumik podniósł się do góry ale niestety nie rozwiązało problemu,dalej sutkał o podłogę.Ja zrobiłem tak że podłożyłem tzn przykleiłem na klej sklejony kawałek gumy i blachy i teraz już nic nie słyszę:-Dnie wiem ile to wytrzyma i wiem że to jest doraźne działanie ale narazie mam spokój:-D Tobie też radzę coś samemu pokombinować,może uda Ci się coś podobnego wymyślić jak ja


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 20:53

W czym problem ? Nie wiem.. tłumik wali o belke bo jest za nisko.. wymień gumy podniesć do góry, jak tłumik jest w 100% skonstruowany jak oryginał to wystarczy go dobrze podwiesić na wszystkich gumach, na miejscu łączeń powykręcać tak żeby dobrze szedł i poskręcać obejmy. Jak masz z tym problem tzn że tłumik jest po tuningu i trzeba troszeczke siły i wyobraźni, czasami troche migomatu i pasówka :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Suchy_PL_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 21:20
Lokalizacja: Lębork

Re: Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Suchy_PL_ » pn paź 24, 2011 21:22

gumy wymieniałem na nowe wszystkie......coś po cudować widzę będę musiał



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 21:27

Tłumik lub rura nie moze sie zapierać o podłoge przez gume bo w zależności jak mozno jest napięty wydech... moze on w czasie pracy przenosić drgania na kaste.. pękły mi 2 gumy i dałem szybko na opaki.. podciągnąłem na maxa i teraz na 2 tyś mam taki wibratronic we fotelu że szok :/ choć nic nie puka.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Słowiu » pn paź 24, 2011 21:48

Jeżeli jest w jakiejś tam odległości to można tak zrobić jak napisałem żeby tylko w momencie uderzenia amortyzowało i nie było uderzenia


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Suchy_PL_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 21:20
Lokalizacja: Lębork

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Suchy_PL_ » pn paź 24, 2011 22:25

a u mnie to prawie na belce leży :/



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Stukająca rura wydechowa o belkę

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 22:30

lezy ci wydech środkowy.. wtedy luzujesz obejme na odcinku środkowy tłumik - rura w tunelu i okręcasz go tak żeby poszedłw góre.
Tak to takie pukanie to dobre rozwiązanie kolego :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości