brak ABS-u

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gregor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:55
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

brak ABS-u

Post autor: Gregor12 » śr paź 05, 2011 19:47

Witam wszystkich , mam problem z ABS w moim aucie vw golf3 1.9 tdi syncro . Komputer wykazał ze sa popsute dwa czujniki w tyle wiec je wymieniłem ale problem jest cały czas . Mam pytanie , bo czujnik odczytuje predkosc z przegubu i czy na przegubie nie powinna byc koronka bo umnie nie ma a moze jest jakis magnes w przegubie i sie rozmagnesował nie umiem sobie z tym poradzic prosze o pomoc . Dla jasnosci z tyłu mam bębny naped jest odłaczony z tyłu :-(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak ABS-u

Post autor: Paweł Marek » śr paź 05, 2011 22:14

Zapewne musi być zębatka tak jak na fotkach w tym temacie o T4 http://t4-forum.pl/viewtopic.php?f=44&t=655" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

brak ABS-u

Post autor: wojtas46 » śr paź 05, 2011 22:22

Gregor12, sprawdż okablowanie idące do tych czujników



Awatar użytkownika
Gregor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:55
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

brak ABS-u

Post autor: Gregor12 » czw paź 06, 2011 18:20

z kablami raczej jest wszystko wporzadku ale nie wydaje mi sie zeby tam była jakas zembatka bo poprostu nie ma tam miejsca pozatym pytałem sie w sklepie to przeguby nie posiadaja zadnej zebatki , ale czujnik musi z czegosc odczytywac predkosc moze uda mi sie zrobic jakies fotki dla podglądu .



Awatar użytkownika
Gregor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:55
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

brak ABS-u

Post autor: Gregor12 » czw paź 06, 2011 18:32

Obrazek Obrazek Obrazek tak to wyglada czyjnik jest z lewej strony jak wymontuje przegub to tez zrobie fotke.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak ABS-u

Post autor: Paweł Marek » pt paź 07, 2011 19:38

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=294306" onclick="window.open(this.href);return false; przeczytaj ostatni post, konkretów nie podam ale tam wyraźnie pisze że coś ma być na podtoczeniu w przegubie, jakaś siatka, przy takim stanie przegubów nie dziw się że się rozpadło wszystko od korozji


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gregor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:55
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

brak ABS-u

Post autor: Gregor12 » pn lis 14, 2011 01:54

witam:) dzieki za odpowiedzi bo podsuneły mi pewien pomysł , a wiec moje przeguby były gładkie i ponacinałem na nich rowki , min. wygladają teraz jak koła zebate i ABS zaczoł działac :pub: fotki nie wstawie bo nie zrobiłem ale najwazniejsze ze działa:) :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości