Czym zespawac zlacze elastyczne

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: kenzi » wt wrz 20, 2011 19:10

Witam

Zlacze elastyczne w moim golfie 3 1.4 ABD uleglo dezaintegracji miejscowej, domaga sie wymiany glosno pierdzac i charczac. Jest m,ocno skorodowane i musze je wymienic. Czym zespawac nowe zlacze? Stare wytne katowka, spawarke mam ale taka tandete za 350zl z praktikera, taka mala inwertorowa, bez wentylatora, dosc szybko sie nagrzewa co powoduje jej wylaczenia az do ostygniecia. Czy dam rade pospawac to nowe zlacze czy konieczna bedzie dobra spawarka inwertorowa, migomat czy jeszcze inna metoda wchodzi w gre? Dam rade samemu to pospawac? Chce wymontowac cala rure miedzy kolektorem wydechowym a kaem, wyciac i pospawac , bo pod autem raczej nie dam rady. Czy polecicie podjechac do tlumikarza i dac mu sie wykazac?

Pozdro



Awatar użytkownika
MaagiK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:59
Lokalizacja: Trawniki (Lublin)

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: MaagiK » wt wrz 20, 2011 19:29

Jeśli nie masz migomatu, albo kogoś znajomego z migiem który po kosztach by CI to zespawał,to szkoda Twoich nerwów- bo to groszowa sprawa, a bedziesz mial pewnosc ze jest wszystko dobrze zrobione :)


Zajmuję się profesjonalną obróbką graficzną- Wirtualny tuning.
Moja galeria:
http://emagielik.deviantart.com/gallery/" onclick="window.open(this.href);return false;


taczka magik'a- MK2 pf
Obrazek




Pozdrawiam MagiK.

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: mazi » wt wrz 20, 2011 19:33

kupisz DP i normalnie zaniesiesz do mechanika i ci pospawa za 20zł, albo na piwo dasz:)

migomat jest do tego typu najlepszy prac, a spawarka ktora masz porobi ci dziury w wydechu także odpuść sobie własnoreczna robote
po za tym potrzebujesz kanału badz podnosnika
i kogos kto załozy ci spowrotem wydech, bo to trzeba miec dobry patent na to



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: kenzi » wt wrz 20, 2011 19:43

mam garaz z kanalem, a wydech sobie sam wymienialem srodkowy i koncowy, w sumie przy aucie robie wszystko sam - hamulce, rozrzad, uszczelke pod glowice itp. chodzi mi wlasnie o te spawarke tandetna czy da rade, czy nie narobi szkody tylko



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: mazi » wt wrz 20, 2011 20:01

kenzi pisze:spawarke tandetna czy da rade, czy nie narobi szkody tylko
na moje oko to przepalisz sobie dziury, po za tym tez powinien byc rowny spaw tam i dosc mocny



herflik-00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 13, 2007 14:41
Lokalizacja: Wrocław

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: herflik-00 » wt wrz 20, 2011 20:34

Witam

Elektroda dasz rade. Nie za duży prąd i jeżeli masz trochę wprawy to spokojnie pospawasz. Chyba ze ta rura już bardzo zgnita jest, to wtedy lipa ... popalisz dziury.

Oczywiście MIG/MAG byłby najlepszy, ale jak się nie ma co się lubi ... :hmm:

pozdrawiam



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: kenzi » wt wrz 20, 2011 20:36

ok dziekuje wszystkim, plusy rozdane, jednak zdecyduje sie na warsztat, sprawa faktycznie nie jest tego warta, wydatek niewielki, a pewnosc wieksza niz przy mojej super mega spawarce :)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: Johnatan » wt wrz 20, 2011 21:10

Chodzi ci o tą siatke elastyczną.. to jeżeli chcesz tanio.. wyciągasz rure do kolektora wydechowego i rure która biegnie do kata, tłumika lub czegoś.. rozkręcasz wycinasz siatke i masz w taki sposób 3 elementy. zanosisz do warsztatu na stół i mówisz prosze mi to pospawać. zajmie im to 20 min i wezmą z 20zł. Ważne jest też zaznaczyć markerem na rurze w jakim położeniu ma być zamontowana przed spawaniem. Pozdro :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: Damian92 » czw wrz 22, 2011 21:13

kenzi, ja elektrodą spawałem większość swojego wydechu i dziur żadnych nie narobiłem :) Sam zrobisz sobie to za free :)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: Johnatan » czw wrz 22, 2011 21:22

tak, pospawasz. Ustawisz dobry prąd, dobra elektorda, dobra spawarka i pasówka. Ale w porównaniu z migomatem, to to jest babranie a nie spawanie :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: Damian92 » czw wrz 22, 2011 21:25

Johnatan, fakt migomatem zrobisz ładnie i sprawnie ale jakość spawu sądzę, że się niczym nie różni :) U mnie się wszystko trzyma nic nie puszcza itp ...



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Czym zespawac zlacze elastyczne

Post autor: kenzi » pt wrz 23, 2011 15:54

dzieki za odpowiedzi. spawarke mam licha a spawalem kilka razy tylko i nie mam takiej wprawy, boje sie ze powypalam dziury zanim dojde jaki prad ustawic hehe. oddalem auto do mechaniora, 30zl za zlacze a 70zl robota :shock: sami wszystko robili w 1,5h sie wyrobili, bylo troche roboty, bo kaatalizator mam wspawany na sztywno i musieli odkrecic cala rure az od kolektora wydechowego po tlumik srodkowy, bo dopiero tam mialem pierwsze polaczenie. drogo za robote tak mi sie wydaje ale coz. auto sam sobie naprwaiam, oddaje tylko na warsztat jak nie mam odpowiednich narzedzi typu wlasnie migomat czy prasa hudrauliczna, no ale wazne ze w koncu opanowane i skonczylo sie to pierdzenie. a przy okazji posprawdzali mi co w aucie do wymiany mam, okazalo sie ze jeden klocek zjechany do zera, a pozostale 3 prawie w polowie dobre, ozysko tylnego kola, sworznie wachacza z obu stron. powiedzialem ze sie zjawie u nich po wyplacie zeby mi to zrobili i niech dokladnie sprawdza, co jeszcze trzeba zrobic. oczywiscie wszystko mi napisali na kartce, wyliczyli koszt naprawy, a ja pojechalem sobie po czesci do sklepu i sam wymienilem hehe, ale za to 'przeglad' za darmo mialem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości