Wibracje na kierownicy powyżej 130-140km/h

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Wibracje na kierownicy powyżej 130-140km/h

Post autor: Rogal7 » czw sie 04, 2011 19:06

Witam,

Ostatnio odkryłem taki problem w golfie, jadąc na trasie, po przekroczeniu 130-140km/h zaczyna mocno wibrować i narasta ta wibracja.
Do tego przy skręcaniu kołami do oporu coś czasem, z dość głośnym oddźwiękiem przeskakuję, ale tylko raz przeskoczy nie chrobocze jak przy przegubach.
Czy mimo wszystko to raczej wina przegubów czy co innego?

Pozdrawiam


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Wibracje na kierownicy powyżej 130-140km/h

Post autor: biercok mkII » czw sie 04, 2011 20:53

Prawdopodobnie masz uszkodzone lozysko w poduszce amorka a raczej napewno. Skrecasz, napreza sie sprezyna i puszcza stad ten przeskok i oddzwiek jak to napisales. A odnosnie wibracji tu masz linka do przestudiowania http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=412026" onclick="window.open(this.href);return false; pozdrawiam.



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Wibracje na kierownicy powyżej 130-140km/h

Post autor: Rogal7 » czw sie 04, 2011 22:17

no amory zmieniałem niedługo po zakupie bo były już w stanie agonalnym, zamówiłem z allegro amory za ok. 300zł firmy BILSTEIN, które miały być zgodne z oryginałami. Od czasu ich założenia auto jeździ normalnie, są tylko 2 problemy ktoś na kurierce podpierniczył sobie te gumy które zakłada się na górę amortyzatora i osłony tak jakby są luzem...

co do linka to dzięki wielkie. U mnie od początku jedna opona była mocno niedopompowana, ale teraz już powietrze nie ucieka, tylko przy jeździe na wprost auto ściąga w jedną stronę i jak puszczam kierownicę to jakby "opada" w jedną stronę


MK4 ASZ Variant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości