Tnie oponę PP, geometria ok!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » ndz lip 31, 2011 22:32

Witam. Ostatnio pojawił mi się taki problem, że tnie mi oponę prawą przednią od wewnętrznej strony (tylko jedną oponę?). Sprawa zaczęła się od oddania auto do naprawy w celu wymiany osłony przegubu wewnętrznego z lewej strony. Po naprawie zaczęły niemiłosiernie wyć opony przy jeździe na wprost i przy hamowaniu (zakręty cisza). Po konsultacji okazało się, że mechanik odkręcił 3 śruby sworznia od wahacza, skutek to rozregulowana geometria. Podejmowałem ten wątek w innym temacie. Tak czy siak sam opuściłem trochę koło z tych śrub bo było krzywo ustawione. Po tym zabiegu przy jeździe na wprost była cisza, kierownica się wyprostowała, natomiast zaczęły wyć opony przy skręcie tylko w prawo i hamowaniu. Po około tygodniu pojechałem na ustawienie geometrii. Wszystko facet poustawiał lecz problem nie zniknął. Dodam, że facet robi mi geometrię od lat i zawsze wszystko było ok! Pytanie, o co chodzi? Auto 2 dni temu przeszło okresowy przegląd, wszystko ok, brak luzów zawieszenia! Ręce opadają!

Druga sprawa, bicie przy hamowaniu. Tarcze 2 razy przetaczane (w innych warsztatach) + równane klocki, bicie nie ustąpiło, może macie jakieś sugestie?

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki!



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: JacekB » ndz lip 31, 2011 23:06

huczą wyrobione łożyska w kołach, przerabiałem to, miałem tak przy skręcie w lewo, bicie wyglada mi na nieodpowietrzony układ hamulcowy bo któreś koło nie łapie tak jak powinno, zobacz jak sie odpowietrza bo nie jest to sposób taki jak kiedyś mechaników uczyli


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » ndz lip 31, 2011 23:17

Co do łożysk nie jestem przekonany. Przed grzebaniem z tą osłoną było wszystko ok, zero szumów. Po tym nagle buczy, to ewidentnie wyje opona, tylko dlaczego tnie ją od środka i tylko jedną prawą? Padaczka na maksa!



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: JacekB » ndz lip 31, 2011 23:20

A myślałeś o tym czy nie tnie jej ta blaszana osłona tarczy hamulcowej? Ja jak kiedyś coś robiłem to zahaczyłem spodniami i mi się tak wygięła że tarła o felgę od środka przy mocnym skręcie.

Sprawdź też czy łącznik stabilizatora nie wyskoczył, bo on jest na takiej gumie i z tej gumy potrafi zeskoczyć gdy jest kiepskiej jakości. Być może on tnie Ci oponę bo musi to być jakiś stały element.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » ndz lip 31, 2011 23:24

Nie ma takiej opcji, tnie bieżnik, osłona ma za małą średnicę. Prędzej już bym podejrzewał, że trze o kolumnę, ale to zdecydowanie też odpada!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: marcin7x5 » pn sie 01, 2011 10:33

Jeżeli tnie Ci opone od środka to albo masz złą geometrię albo wyrobione górne mocowanie amortyzatora. Może byc jeszcze luz na łozysku ale to musiałby być spory luz i na pewno słyszalbyś, że łożysko hałasuje.



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » pt sie 12, 2011 18:09

Wydaje mi się, że kilka spraw w tej kwestii się wyjaśniło. Po pierwsze, okazało się, że prawa strona zawieszenia jest zużyta w stopniu masakrycznym! Pytanie, jak można wykonać ustawienie geometrii na tak zużytym zawieszeniu? Gdybym wiedział, że tak to wygląda to na pewno bym się na jej ustawienie nie zgodził! Partacz i naciągacz! Wywalone po prostu wszystko, bez wyjątku. Lewa strona lepsza, ale robię cały komplet, bez półśrodków. Zamówiłem zestaw Meyle, komplet na przód (wszystkie tuleje, sworznie, drążki z końcówkami, łączniki stabilizatora), koszt 450zł + wymiana około 300zł z geometrią. Dziękuję za wszelaką pomoc, temat można uznać za zamknięty!



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Zimny Chirurg » pt sie 12, 2011 20:07

Miel1 pisze:Auto 2 dni temu przeszło okresowy przegląd, wszystko ok, brak luzów zawieszenia! Ręce opadają!

Druga sprawa, bicie przy hamowaniu. Tarcze 2 razy przetaczane (w innych warsztatach) + równane klocki, bicie nie ustąpiło, może macie jakieś sugestie?

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki!

No to jak to jest. Przegląd ok a tu nagle okazuje sie ze zawiecha złom. No to sam wprowadzasz w błąd kolego.
Co do bicia. U mnie ustało jak wymieniłem tuleje na wahaczu przednim tylne.
A kolejna sprawa to taka ze zanim zacznie sie robic geometrie czy zbieżność to trzeba kompleksowo przetrzepać zawieche. Co za partacz to robił?????
Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » śr sie 17, 2011 11:21

jak sam nazwałeś kolego PARTACZ! Twierdził, że sprawdzał wszystko i było ok. Ta firma Meyle to jest ok? Czy raczej złom?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: wojtas46 » śr sie 17, 2011 20:47

Polecam Lemfordera , o Meyle nic nie powiem bo nie miałem z nią styczności



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Paweł Marek » czw sie 18, 2011 11:46

Miel1, opony już zniszczone, to się nie zdziw jak coś będzie piszczeć czy ścigać po naprawie zawiechy - dopiero dobre opony załatwią sprawe do konca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Zimny Chirurg » pt sie 19, 2011 16:15

Miel1 pisze:jak sam nazwałeś kolego PARTACZ! Twierdził, że sprawdzał wszystko i było ok. Ta firma Meyle to jest ok? Czy raczej złom?

Dobra firma. Na poziomie Lemfordera. Sam zrobiłem całą zawieche na Lemforderze ale Meyle tez daje rady. Odradzam TRW. Po tym jak sie przenieśli na chiny robią badziewie. Reszta to chłam. Jakies Febi i tym podobne omijaj z daleka.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: Miel1 » sob sie 20, 2011 16:34

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z naprawy! Zawiecha pracuje cichutko, bezszelestnie, auto prowadzi się jak nowe! Rewelacja! Co do wycia to niestety nie ustąpiło. Facet zasugerował, że może byc już łozysko na wykończeniu. W pon auto myka do kolejnego jegomościa mechaniora i myslę, że już wszystko będzie zrobione na cacy z tym buczeniem. Pozostaje jeszcze sprzęgło+zamach i tył amory i gofer będzie wyszykowany :) Jak się dowiem co to wyło to opiszę. Pozdrawiam



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Tnie oponę PP, geometria ok!

Post autor: przemlin » wt sie 23, 2011 21:22

Wycie może powodować wy-ząbkowana opona,/nierównmiernie zjechany bieżnik/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości