trzesie kierownica, pomocy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Y@RO » śr cze 01, 2011 20:01

czesc, mam wielki problem. Trzesie mi kierownica jadac tak miedzy 80 a 130 i to dosc konkretnie. myslalem ze to wina krzywych felg ale bylem na sprawdzeniu i felgi sa w porzadku. dodam ze przestaje trząść jak skrecam w prawo lub lewo. Trzesie tylko podczas jazdy na wprost, najbardziej jak przyspieszam, gdy puszczam noge z gazu to trzesienie troche maleje. moze to byc wina lozysk w kole bo strasznie mu chucza? w zawieszeniu jedynie co to mam do wymiany lozyska mcpersona wraz z gumami ( to cale co do kielicha wchodzi ) bo sie juz "wydymały" ;) Doradzcie cos. Jezdze na gwincie, zbierznosc troche przestawiona ale pamietam ze po ustawieniu bylo tak samo. A moze ktoras poduszka pod sielnikiem lub skrzynia ? jedna juz wymienialem ta od skrzyni biegów.


eSsssssssssss :))))

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Naparstek » śr cze 01, 2011 21:30

Y@RO pisze:moze to byc wina lozysk w kole bo strasznie mu chucza? w zawieszeniu jedynie co to mam do wymiany lozyska mcpersona wraz z gumami ( to cale co do kielicha wchodzi ) bo sie juz "wydymały" ;)
Może to być wina zużytych łożysk. Wymień te niesprawne elementy i wtedy zobacz jak samochód będzie się prowadził.



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Y@RO » śr cze 01, 2011 21:34

ktorych lozysk ? mcpersona czy tych w kole ? bo cisnie mnie kasa a niechce wymieniac narazie wszystkiego tylko to co przeszkadza w tym ze trzesie kierownica. wiem ze wymiania NIE pokolei wszystkiego to podwojna robota ale kasa i jeszcze raz kasa ... :(


eSsssssssssss :))))

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Naparstek » śr cze 01, 2011 22:00

Y@RO pisze:ktorych lozysk ? mcpersona czy tych w kole ?
Nie da się jednoznacznie określić. Jedno z drugim może się wiązać i taki efekt jest. Powinieneś zrobić to za jednym zamachem bo po co rozbierać to wszystko po dwa razy, no ale skoro samochód potrzebny a nie ma kasy na pełną naprawę to zacznij od wymiany łożysk w kolach. Przy mocno zużytych łożyskach potrafi przenosić wibrację na układ kierowniczy.



Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Tommuzik » czw cze 02, 2011 11:15

Witam kolegów. Ja miałem taki sam ból, trzęsło kierownicą przy dodawaniu gazu. I po długich bojach okazało się, że wyrobione były przegóby wewnętrzne. A działo się tak poniewarz przy dodawaniu gazu kulki wpadają w wyrobione miejsca, przegób napiera, bo dajesz gazu i nie ma przegób możliwości ruchu na boki i wszystko idzie na kierownice. Możliwości naprawy są dwie: 1. założyć nowe przegóby, 2. zamienić je miejscami (u mnie tak mechanik zrobił, bo wiadomo taniej). Wydaje mi się, że masz to samo.


Już nie mam Golfika :( , ale jest:
Renault Espace III 2.2dt G8T716 1999r.
Opel Astra F 1.6 1996r.

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

trzesie kierownica, pomocy

Post autor: Y@RO » czw cze 02, 2011 23:18

chlopaki jednak to byly lozyska w kole :) luzow na maglownicy nie ma zadnych :) lozysko bylo mega rozwalone, mega chuczalo i luzy byly od tego ze wytarte juz i to dlatego dawalo drgania :) po dzisiejszej wymianie jest juz wszystko OK. :)


eSsssssssssss :))))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości