Golf III zawieszenie przednie co wymienić?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

Golf III zawieszenie przednie co wymienić?

Post autor: szpachla » pn maja 30, 2011 22:34

Witam Serdecznie.

Krótko i na temat.
Stuka mi z przodu zawieszenie na dziurach (wiem, ameryki nie odkryłem :) )
Ostatnio wymieniłem tuleje na wahaczach (po dwie na stronę + sworzeń) bo prawe koło chodziło już 2-3 cm. do przodu i do tyłu (hamowanie, ruszanie)
Po wymianie dalej coś stuka.
Byłem przed chwilą na stacji diagnostycznej zbadać amortyzatory, wyszło 57% i 56% (lewa, prawa).
Wydaje mi się że jedynym elementem który może być winny tym stukom są "kielichy" które łączą amortyzatory z karoserią (te pod maską).
Odgłos dochodzi jakby z tamtego miejsca...
Obawy są takie że jak najadę na ostrą krawędź np. dziurę to słychać jakby bicie metal o metal.
Dodatkowo jak jadę po dziurach na zakręcie to czuję jakby auto traciło przyczepność, zaczyna tak jakby "myszkować".

Czy to będzie to? :)



Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Golf III zawieszenie przednie co wymienić?

Post autor: Bakamura » wt maja 31, 2011 10:25

Ja przyjrzałbym się jeszcze gumom od stabilizatora ;) Na stacji diagnostycznej nie sprawdzali Ci zawieszenia na szarpaku? wtedy tuleje, sworznie, końcówki stabilizatora można lepiej zdiagnozować.

Jeśli chodzi o stuki z kielichów to moze się gumy wyrobiły, ale to rzadki przypadek i na pewno nie wymieniałbym w ciemno.

Sugeruję wizytę na stacji diagnostycznej i dokładną kontrolę :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości