Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » wt maja 17, 2011 09:12

Witam. Zrwacam się o pomoc z nietypowym problemem. Poza Golfem posiadam również VW Transportera t4. W nim zaczeła przeciekać maglownica. Wymieniłem ją na dobrą używaną. Po wymianie wspomaganie kierownicy zaczeło bardzo ciężko działać. Jak się doda gazu i silnik jest na obrotach, to wspomaganie działa dość lekko. Gdy obroty silnika spadną to znów wspomaganie działa z oporami. Podejrzenie padło na pompę wspomagania. Wymymieniłem ją inną, używaną. Jednak sytuacja jest bez zmian. I teraz pytanie czy winna jest pompa wspomagania, czy może wymieniona maglownica. Mechanicy stawiają na pompę wspomagania. Pomóżcie pilnie, gdyż auto stoi u mechanika. Może ktoś miał podobny przypadek?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: marcin7x5 » wt maja 17, 2011 12:11

Pytanie czy wymieniona maglownica ma taki sam nr jak ta stara.



Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » wt maja 17, 2011 14:40

Ma inny numer



Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » wt maja 17, 2011 21:31

Jeśli jest inny numer przekładni to czy to oznacza, że ta maglownica ma inne parametry techniczne ? Na przykład wydajność oraz siłę wspomagania? Na pewno przekładnie w t4 różniły się wielkością otworów na śruby mocujące maglownicę. U mnie oryginalna i zmieniona przekładnia idealnie pasuje.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: marcin7x5 » śr maja 18, 2011 12:51

Pablos 23 pisze:Jeśli jest inny numer przekładni to czy to oznacza, że ta maglownica ma inne parametry techniczne ? Na przykład wydajność oraz siłę wspomagania?
Może tak byc że mają inne parametry.
Pablos 23 pisze:Jak się doda gazu i silnik jest na obrotach, to wspomaganie działa dość lekko. Gdy obroty silnika spadną to znów wspomaganie działa z oporami.
Sam widzisz, że obroty silnika a tym samym obroty pompy maja wpływ na siłę wspomagania. Pozostaje albo poszukac mniejszego koła na pompę od wspomagania aby zwiększyc jej prękosć obrotową przy biegu jałowym silnika lub szukac innej pompy pasującej do tej przekładni. Ten pierwszy sposób może nieśc za soba również zmianę paska napedzającego pompę.



Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » śr maja 18, 2011 13:06

Ja również zastanawiałem się nad założeniem mniejszego koła pasowego. Co gorsza kilku sprzedawców części używanych twierdzi, że ten typ pompy wspomagania który jest zastosowany w moim t4 jest bardzo awaryjny i te pompy są poszukiwanym towatem na szrotach... Chyba będę musiał kupić nową pompę w sklepie (465 zł podróba ), ale pytanie ile ona wytrzyma. A na pewno jak kupię nówkę pompę to okaże się że winna jest maglownica. Dlatego ważne jest dla mnie aby jednoznacznie stwierdzić czy obie maglownice mają jednakowe parametry. Jeśli możecie to proszę jednoznacznie określić te parametry.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: marcin7x5 » śr maja 18, 2011 13:42

O to to juz musisz popytać najlepiej w Aso lub w firmach, które specjalizuja się w naprawach maglownic. Przy odpowiednim podejściu masz szansę, że uzyskasz takie informację. Ew. możesz dowiedziec się jaką maglownicą możesz zastapić tą swoją popsutą (ta co była w aucie)



Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » pt maja 20, 2011 08:45

Witam. Temat do zamknięcia. Jak trochę pojeździłem autem, to układ kierowniczy "rozruszał się" i pracuje dość lekko. Po ustawieniu zbieżności powinno być jeszcze lepiej (będą mniejsze opory na układzie). Dziękuję z pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: marcin7x5 » pt maja 20, 2011 14:41

Tzw odpowietrzenie układu wspomagania przyjałem w ciemno, że zostało wykonane po zamianie przekładni.



Pablos 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 21, 2008 14:43
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Kłopoty z przekładnią kierowniczą vw t4

Post autor: Pablos 23 » pn maja 23, 2011 09:37

Odpowietrzenie układu było przeprowadzone, aczkolwiek układ z czasem sam się odpowietrza (trzeba kilkakrotnie pokręcić kierownicą od oporu do oporu).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości