Jakie sprężyny pod amortyzatory Weitec?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jakie sprężyny pod amortyzatory Weitec?

Post autor: Fiedor » pt maja 13, 2011 21:21

Witam. Rok temu kupiłem używaną zawieche z golfa III która podobno była z tego okresu przejściowego i akurat pasowało do MkII. Gleba jest 60/60 z tym że jest baaaaardzo twarda. Po paru miesiącach zaczął boleć kręgosłup więc czas na wymianę springów :jezor: Teraz pytanie- mam szukać sprężyn do mk2 czy do mk3? Na oko ciężko ocenić tym bardziej ze prawie nie widać różnicy a nie chcę kupować dwa razy :jezor: I drugie pytanie- jak duży udział w twardości mają amortyzatory? Kupować same springi i będzie bardziej miękko czy szukać czegoś razem z amortyzatorami? Dzięki za pomoc, pozdro :pub:



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Jakie sprężyny pod amortyzatory Weitec?

Post autor: red_devil25 » sob maja 14, 2011 06:06

jest tak ,ze springi z mk2 pasuja do mk3 ( ina odwrot) ,ktory byl produkowany do 93r.W czerwcu 93r. na przodzie zmienily sie zwoje sprezyny.Mozna zastosowac springi na przod np do mk3 po 93r. uzywajac sprecjalnych talerzykow i mozna spokojnie te sprezyny zamontowac .Na tyle sie nie zmienia nic jest tak samo w mk2 i mk3.Powiem Ci ,ze mialem springi HR -40 ,a amory MTS TEchnik i bylo fajnie. w miare komfortowo.Wazna jest twardosc sprezyn .Jak rozmawialem z ludzni to podobno bardziej miekkie ,a obnizane sa firm HR i Weitec(chociaz przy tej drugiej glowy se nie dam obciac ,przy HR mi sie podobalo).


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny pod amortyzatory Weitec?

Post autor: Fiedor » sob maja 14, 2011 13:17

Czyli kupić po prostu sprężyny do Mk2 :bigok: Trochę ciężko dostać te HR ale u znajomego siedzą te czerwone za 3 stówki i jest bardzo fajnie. Koło jest 14", oponka profil 40 a jest całkiem wygodnie bo u mnie to teraz plomby można z zębów pogubić na tych zielonych Weitecach. Dzięki za pomoc :pub:



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Jakie sprężyny pod amortyzatory Weitec?

Post autor: red_devil25 » ndz maja 15, 2011 19:45

ja te HR kupilem uzywki od kogos z forum za 130 kpl. Kola mialem 15 i profil 50


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości